Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 07 Mayıs 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Teröre inat Osmanlı geleneğini sürdürüyorlar

Şırnak'taki terör saldırıları nedeniyle Siirt'e yerleşen terör mağduru kadınlar, Siirtli kadınlarla mukabelede bir araya gelerek, terör saldırılarının sona ermesi, ülkenin huzura kavuşması için dua ediyor.

Şırnak'taki terör saldırıları nedeniyle Siirt'e yerleşen terör mağduru kadınlar, Siirtli kadınlarla mukabelede bir araya gelerek, terör saldırılarının sona ermesi, ülkenin huzura kavuşması için dua ediyor.

Terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle Şırnak'taki evlerini aileleri ile terk etmek zorunda kalarak Siirt'teki yakınlarının yanına yerleşen Şırnak ile Cizre ve Silopi ilçelerinden gelen kadınlar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı 3 Aile Destek Merkezinde düzenlenen mukabeleye katılıyor.

"Teröre inat" bu ramazanda da Osmanlı'dan emanet alınan asırlık mukabele geleneğini sürdüren kadınlar Kur'an-ı Kerim okuyarak ve dinleyerek huzur buluyor.

Aile Destek Merkezleri Koordinatörü Nurten Temiz, ramazan ayı dolayısıyla 3 ayrı Aile Destek Merkezinde mukabele başlattıklarını söyledi.

Mukabeleye katılanların birlik ve beraberlik içinde Kur'an-ı Kerim'i okuyup dinlediklerini ifade eden Temiz, "Mukabelede insanların birlik beraberliği pekişir. Siirt kardeşliğin sembolü bir şehir olması nedeniyle Suriyeli sığınmacılarla terör mağduru Cizreli, Silopili ve Şırnaklı kardeşlerimize en iyi şekilde ev sahipliği yapıyor. Gayemiz, İslam ve Kur'an çatısı altında toplanıp, tek yürek olup, terörden mağduriyet yaşayanlara bir ve beraber olduğumuzu gösterip, acılarını unutmalarına bir nebze olsun katkı sunmaktır." dedi.AA
2016-06-14 11:35:40
  • Ziyaret: 13960
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0