Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 25 Haziran 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Ortadoğu Barış Süreci Bakanlar Toplantısı Paris'te başladı

Ortadoğu Barış Süreci Bakanlar Toplantısı Paris'te başladı. Türkiye'yi Başbakan Yardımcısı Şimşek'in temsil ettiği toplantıya pek çok ülke ve örgütten toplam 28 temsilci katılıyor.

Ortadoğu Barış Süreci Bakanlar Toplantısı Paris'te başladı.

Türkiye'yi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in temsil ettiği toplantıya aralarında BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin de bulunduğu pek çok ülke ve örgütten toplam 28 temsilci katılıyor.

Konunun tarafları olan İsrail ve Filistin ise toplantıya iştirak etmiyor.

Toplantının açılışında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'nın iki devletli bir çözüm için Filistin ve İsrail'i aynı masa etrafında bir araya getirmek istediğini söyledi.

Hollande, barış sürecini yeniden canlandırmayı amaçladıklarını belirterek, "Endişeler devam ediyor ve aynı zamanda şiddet de yükseliyor. Umutlarsa silinmiş durumda. Bölgedeki boşluğu terörizm ve aşırılık yanlıları dolduruyor." dedi.


Yıl sonundaki toplantıya ön hazırlık
Fransa, İsrail ile Filistin'in yürüttükleri doğrudan görüşmelerin sonuç vermediği görüşünden yola çıkarak, bu toplantıyı yapma önerisini getirmişti.

Toplantıyla yıl sonunda bütün tarafların yer alacağı bir uluslararası toplantının ön hazırlığının yapılması amaçlanıyor.

İsrail, Fransa'nın uluslararası toplantı çağrısını reddetmiş ve iki taraf arasında doğrudan görüşmeler yapılması tezini savunmuştu.AA
2016-06-03 20:00:30
  • Ziyaret: 12229
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0