Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 08 Mayıs 2021, Cumartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Mursi: Mısır siviller tarafından yönetilen bir hukuk devleti olacak

Almanya'ya ilk resmi ziyaretini gerçekletiren Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, askerler tarafından yönetilen değil; sivil ve demokratik bir hukuk devleti olacaklarını söyledi. Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Mursi, hiç istemediği halde sıkı yönetim ilan ettiğini belirtti. Mur

Almanya'ya ilk resmi ziyaretini gerçekletiren Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, askerler tarafından yönetilen değil; sivil ve demokratik bir hukuk devleti olacaklarını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Mursi, hiç istemediği halde sıkı yönetim ilan ettiğini belirtti. Mursi, bunun vatandaşları korumak ve saldırılara son vermek için gerekli olduğunu belirtti ve güvenlik sağlandığında sıkı yönetimin kaldırılacağını sözlerine ekledi.

Muhammed Mursi, görüşmeden önce Merkel tarafından askeri törenle karşılandı. Yaklaşık iki saat süren görüşmeden sonra Merkel ve Mursi, Almanya ile Mısır arasındaki ekonomik işbirliği artırmak istediklerini dile getirdi. Mursi, iki ülke arasındaki ilişkilerin her zaman 'dostça' olduğunu vurgulayarak, "İç meselelere karışılmamasını önemsiyoruz." demesi dikkat çekti.

Almanya Başbakanı Merkel ise Mısır'daki tüm tarafların sürece dahil edilmesi, din özgürlüğü ve insan haklarının sağlanması gerektiğini belirtti. Merkel, Mısır'ın ekonomisinin geliştiğini ve buna Almanya'nın katkısı olacağını sözlerine ekledi.

Merkel ile yaptığı görüşmeden sonra Mursi, Federal Ekonomi Bakanı Philipp Rösler ile bir araya geldi.

Bu arada Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Mursi'nin ziyaretinden önce yaptığı açıklamada, Mısır'daki şiddet olaylarını endişe ile takip ettiklerini belirtti.

Mursi'nin Fransa ve Almanya'yı kapsaması öngörülen gezisinin Paris ayağı ise Mısır'daki iç karışıklıklardan dolayı iptal edildi. CİHAN
2013-01-30 20:30:03
  • Ziyaret: 8029
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0