Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 17 Haziran 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Mısır Cunta'sı Durmuyor, Ezher Üniversitesi'nde 20 yaralı

Mısır'da güvenlik güçlerinin Ezher Üniversitesi'ndeki göstericilere müdahalesinde 20 kişinin yaralandığı ve 30 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.
Mısır'da güvenlik güçlerinin Ezher Üniversitesi'ndeki göstericilere müdahalesinde 20 kişinin yaralandığı ve 30 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.


 - Mısır'da güvenlik güçlerinin Ezher Üniversitesi'ndeki göstericilere müdahalesinde 20 kişinin yaralandığı ve 30 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.

Ezher Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkan Vekili Muhammed Atıf, başkent Kahire’de eylem yapan Ezherli öğrencilere güvenlik güçlerinin müdahalesinde biri ağır, 20 kişinin yaralandığını, bir çoğunun da göz yaşartıcı gazdan etkilenerek rahatsızlandığını ifade etti. Atıf, olayda 30 öğrencinin de gözaltına alındığını belirtti.

Güvenlik güçlerinin Nil Deltası'nda bulunan Ez-Zekazik kentindeki Ezher Üniversitesi İslami Bilimleri Fakültesi kız öğrenciler bölümüne de girerek, "imtihanları engellediği" iddia edilen öğrencilere müdahale ettiği kaydedildi.

- Bir çok üniversitede eylem

Öte yandan "Darbeye Karşı Öğrenciler Hareketi"nin çağrısı üzerine ülkedeki bir çok üniversitede, Ezher'deki öğrencilere destek eylemi yapıldı.

Bu çerçevede Kahire, İskenderiye, İsmailiye’deki Süveyş Kanalı ile Port Said, Beni Suveyf ve El-Mansura üniversitelerindeki öğrenciler, güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına yönelik orantısız güç kullanımını protesto etti.

Ezher Üniversitesi’nin Asyut yerleşkesindeki fen fakültesinde de bazı öğrenciler, arkadaşlarına uygulanan şiddeti protesto amacıyla fakültenin kapıları kapatarak, sınavları engelledi.

Asyut Üniversitesi’ndeki eylemde de gösterilerini üniversitenin dışında sürdürmeyi isteyen öğrenciler ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı.

Mısır'da eğitim yılının başlamasından bu yana darbe karşıtı eylemler devam ediyor. Şimdiye kadar yaşanan bir çok olayın yanı sıra cumartesi günü Ezher Üniversitesi'nde sınavları boykot eden öğrencilere güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu, 2 öğrenci hayatını kaybetmişti.

Bugün de devam eden gösterilere güvenlik güçleri müdahale etti.
2013-12-30 02:30:31
  • Ziyaret: 12227
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0