Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 25 Haziran 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

İç organları ters tarafta olan hasta doktorları da şaşırttı

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle başvurduğu hastanede iç organlarının tamamının ters tarafta olduğunu öğrenen Gökhan Tirsi, sağlığına kavuşmak için ameliyat masasına yatacak.

Efsun Yılmaz -Böbrek rahatsızlığı nedeniyle başvurduğu hastanede iç organlarının tamamının ters tarafta olduğunu öğrenen Gökhan Tirsi, sağlığına kavuşmak için ameliyat masasına yatacak.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde servis şoförü babası, ev hanımı annesi ve kız kardeşiyle yaşayan 18 yaşındaki Gökhan Tirsi, yıllarca "kalbinin sağda attığını" söylemesine rağmen bir türlü ailesini inandıramadı. Tirsi'nin"situs inversus totalis" adı verilen anomali ile dünyaya geldiğive tüm iç organlarının ters tarafta olduğu, 12 yaşındaykenböbrek rahatsızlığı nedeniyle başvurduğuhastanedeanlaşıldı.

Kalp,mideve dalağı, göğüs ve karın bölgesinin sağında, karaciğerve safra kesesiise solda olan Tirsi,"Küçüklüğümden bu yana top oynadığımda kalbimin sağ taraftaattığını, annemle babama söylüyordum. Onlar da 'Damardır, öyle bir şey olmaz, olsaydı doktorlar söylerdi' diyorlardı.Arkadaşlarım, önce inanmıyor.Kalbimin sağda olması çok güzel.İlgi odağı olduğum için mutluyum" dedi.

Tirsi, iç organlarının tamamının ters tarafta olmasının hayatını böbrek rahatsızlığıdışında çok etkilemediğini, yine de acil durumlarda sağlık ekiplerine uyarı amacıylacüzdanında durumunu anlatan bir yazı taşıdığını belirtti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun da "Bir organ nakli söz konusu olacak ama yani kendi organı yeniden nakledilecek. Operasyon sonrasıGökhan normal hayatına devam edecek" diye konuştu.

AA
2015-12-18 12:39:44
  • Ziyaret: 19003
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0