Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 07 Mayıs 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Etiket sonuclari › obama

Esed güçlerini yanlışlıkla vurduk, üzgünüz ve pişmanız

Obama yönetimi, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırısı sonucu 62 Suriye rejimi askerinin ölmesine ilişkin, vurulan hedeflerin DAEŞ hedefi sanıldığını, üzgün ve pişman…

Obama: Türkiye'de seçilmiş hükümet desteklenmelidir

ABD Başkanı Barack Obama Türkiye'de darbeci askerlerin gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi ile ilgili açıklama yaptı.

ABD ordusundan bir yüzbaşı Obama'ya dava açtı

ABD ordusundan bir yüzbaşı, Irak ve Suriye'de DAEŞ'e karşı yürütülen savaşın "yasa dışı" olduğunu öne sürerek ABD Başkanı Obama'ya dava açtı.

ABD Başkanı Obama: Dünya daha güvenli olacak

ABD Başkanı Obama, İran ile nükleer müzakerelerde varılan anlaşmanın uygulanmaya başlanmasıyla ilgili "Bölge, ABD ve dünya daha güvenli olacak" dedi.

Obama'dan 'DAEŞ ile mücadelenin yoğunlaştırılması' direktifi

Beyaz Saray, ABD Başkanı Obama'nın, ulusal güvenlik ekibine, terör örgütü DAEŞ'in yenilgiye uğratılmasına yönelik çabaların yoğunlaştırılmasının devam ettirilmesi talimatı…

ABD Başkanı Obama silah alımını zorlaştıracak

ABD Başkanı Obama'nın, ülkede silahlı saldırılardan kaynaklanan ölümleri azaltabilmek amacıyla 2016'nın ilk günlerinde silah satışlarıyla ilgili yeni bir düzenleme getirmesi bekleniyor.

'İran aldatırsa onları enseleyebiliriz'

ABD Başkanı Obama, İran ile P5+1 ülkeleri arasında varılan anlaşmaya ilişkin, "Eğer İran aldatırsa onları enseleyebiliriz ve bunu yaparız" dedi.

İran'la nükleer müzakerelerde tarihi anlaşma

İran'la nükleer müzakelerde anlaşma sağlandı. ABD Başkanı Obama, anlaşmanın İran'ın nükleer silah elde edebileceği tüm yolların önünü kestiğini söyledi.

'DAEŞ'in kökünü kazımak zaman alacak'

ABD Başkanı Obama, "DAEŞ ile mücadele uzun dönemli bir kampanya. DAEŞ fırsatçı ve atik. Onların kökünü kazımak zaman alacak" dedi.

Obama Kral Selman ile Yemen'i görüştü

ABD Başkanı Barack Obama, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile Yemen'deki gelişmelerin ele alındığı telefon görüşmesi yaptı.

Obama'dan İran açıklaması

ABD Başkanı Obama, İran'ın nükleer programına yönelik anlaşmada İran'ın İsrail'e yönelik hasmane yaklaşımını değiştirmesi koşulunun "hatalı" olacağını söyledi.

Tarihi bir anlaşma

ABD Başkanı Obama, İran'la nükleer müzakerelerde uzlaşıya varılmasını "tarihi" olarak niteledi ve anlaşmanın güvene değil, teyide dayalı olduğunu söyledi.

Obama ilişkileri yeniden gözden geçirecek

ABD Başkanı Obama, İsrail-Filistin ilişkilerinin gelecek yıllarda nasıl idare edileceğini yeniden gözden geçirmek zorunda olduğunu belirtti.

ABD İsrail politikasını gözden geçiriyor

Obama'nın Netanyahu'ya, ABD'nin, İsrail politikasına ilişkin seçeneklerini yeniden değerlendirmeye ihtiyaç duyacağını söylediği öğrenildi.

Güvenlik alarmı sona erdi, Obama Beyaz Saray'dan ayrıldı

ABD Başkanı Barack Obama'nın 'Kanlı Pazar' yürüyüşlerine katılmak üzere Beyaz Saray'dan ayrılmaya hazırlandığı sırada duyulan yüksek ses üzerine güvenlik alarmı verildi.

Yakalanmasa Obama'yı öldürecekti!

ABD'de 14 Ocak'ta boru bombasıyla ilgili araştırmalar yaptığı sırada FBI ajanları tarafından yakalanan Christopher Cornell, canlı yayına bağlanarak, 'Yakalanmasaydım silahımı…

Obama'nın dış politika mirası belirsiz

Başkanlığının son iki yılına giren ABD Başkanı Obama'nın masasında Suriye, Irak, Küba, Çin Yemen, Guantanamo ve İran gibi sonu belli olmayan bir dış politikalar dizisi duruyor.

Obama'nın güvencesi Amerikalı müslümanlar

ABD Başkanı Obama, "Avrupa'ya göre bizim belki de büyük bir avantajımız Müslüman nüfusumuzun kendilerini Amerikalı olarak hissetmeleri" dedi.

ABD'nin Latin Amerika ile ilişkileri etkilenebilir

Uzmanlar, ABD'nin Küba ile ilişkileri normalleştirmek için adım atmasının Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerini etkileyebileceği yorumunu yaptı.

ABD'den Küba'yla ilgili tarihi adım

Obama yönetimi Küba'da elçilik açmayı düşünüyor.

Obama: IŞİD'i yok edeceğiz

ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinin radikal selefi IŞİD örgütüne karşı kapsamlı bir askeri operasyon düzenleyeceğini ve örgütü yok edeceklerini açıkladı.

Obama Suudi Arabistan'da

ABD Başkanı Obama, resmi temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan'a geldi

Rusya'yı uyardı

ABD Başkanı Obama, Rusya'yı sert bir dille uyararak, Kırım'daki referandumu reddettiklerini söyledi.

Obama: Müttefiklerimizi artık dinlemeyeceğiz

ABD Başkanı Barack Obama, Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) yakın müttefik ve dost ülke liderlerini dinlenmesini yasakladı.

Obama: İlk kez İran'ın nükleer programını durduruyoruz

ABD Başkanı Barack Obama, İran ile nükleer müzakerlerde anlaşmaya varılmasının hemen ardından açıklama yaptı.

Obama, borç limiti tasarısını imzaladı

ABD Başkanı Barack Obama, bütçe krizini sonlandıracak ve borçlanma tavanı limitini artıracak tasarıyı onayladı.

Malala'dan Obama'ya sert eleştiri

Malala, ABD'nin Pakistan'da insansız hava araçlarıyla düzenlediği saldırıları eleştirerek, 'Ülkeme saldırılar öfkelendiriyor' dedi.

Rusya'dan flaş Obama açıklaması

ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye'ye yönelik askeri müdahale kararını kongreye götüreceğini açıklaması Rusya'da taktik değişikliği olarak yorumlandı.

Beyaz Saray'dan Türkiye ile ilgili açıklama

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, "Uluslararası normların korunması uluslararası toplumun önceliğidir. Türkiye ile savunma anlaşmamız var. Müttefikimiz Türkiye'yi savunmaya yönelik…