Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 08 Mayıs 2021, Cumartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Etiket sonuclari › barack obama

Esed güçlerini yanlışlıkla vurduk, üzgünüz ve pişmanız

Obama yönetimi, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırısı sonucu 62 Suriye rejimi askerinin ölmesine ilişkin, vurulan hedeflerin DAEŞ hedefi sanıldığını, üzgün ve pişman…

Obama: Müslüman toplumlarla yakından çalışmalıyız

ABD Başkanı Obama, DAEŞ'in daha fazla terör saldırılarına başvuracağı uyarısında bulunarak, Müslüman toplumlarla yakından çalışılması gerektiğini ifade etti.

ABD Başkanı Barack Obama Çok Net Konuştu

ABD Başkanı Obama, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Müttefikimiz Türkiye'ye sahip olduğumuz her türlü yardımı teklif ettik ve bu zor zamanda onlara…

ABD Başkanı Obama patlamaya ilişkin bilgi aldı

ABD Başkanı Barack Obama'nın Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamaya ilişkin bilgi aldığı bildirildi.

ABD ordusundan bir yüzbaşı Obama'ya dava açtı

ABD ordusundan bir yüzbaşı, Irak ve Suriye'de DAEŞ'e karşı yürütülen savaşın "yasa dışı" olduğunu öne sürerek ABD Başkanı Obama'ya dava açtı.

ABD Başkanı Obama: Dünya daha güvenli olacak

ABD Başkanı Obama, İran ile nükleer müzakerelerde varılan anlaşmanın uygulanmaya başlanmasıyla ilgili "Bölge, ABD ve dünya daha güvenli olacak" dedi.

Obama'dan 'DAEŞ ile mücadelenin yoğunlaştırılması' direktifi

Beyaz Saray, ABD Başkanı Obama'nın, ulusal güvenlik ekibine, terör örgütü DAEŞ'in yenilgiye uğratılmasına yönelik çabaların yoğunlaştırılmasının devam ettirilmesi talimatı…

ABD Başkanı Obama silah alımını zorlaştıracak

ABD Başkanı Obama'nın, ülkede silahlı saldırılardan kaynaklanan ölümleri azaltabilmek amacıyla 2016'nın ilk günlerinde silah satışlarıyla ilgili yeni bir düzenleme getirmesi bekleniyor.

'İran aldatırsa onları enseleyebiliriz'

ABD Başkanı Obama, İran ile P5+1 ülkeleri arasında varılan anlaşmaya ilişkin, "Eğer İran aldatırsa onları enseleyebiliriz ve bunu yaparız" dedi.

İran'la nükleer müzakerelerde tarihi anlaşma

İran'la nükleer müzakelerde anlaşma sağlandı. ABD Başkanı Obama, anlaşmanın İran'ın nükleer silah elde edebileceği tüm yolların önünü kestiğini söyledi.

G7 Zirvesi öncesi "mini zirve"

ABD Başkanı Obama ile Almanya Başbakanı Merkel, G7 Liderler Zirvesi öncesi biraraya geldi. Merkel, ABD'nin çok önemli bir partner olduğunu belirtti.

Güvenlik alarmı sona erdi, Obama Beyaz Saray'dan ayrıldı

ABD Başkanı Barack Obama'nın 'Kanlı Pazar' yürüyüşlerine katılmak üzere Beyaz Saray'dan ayrılmaya hazırlandığı sırada duyulan yüksek ses üzerine güvenlik alarmı verildi.

Yakalanmasa Obama'yı öldürecekti!

ABD'de 14 Ocak'ta boru bombasıyla ilgili araştırmalar yaptığı sırada FBI ajanları tarafından yakalanan Christopher Cornell, canlı yayına bağlanarak, 'Yakalanmasaydım silahımı…

Obama'nın dış politika mirası belirsiz

Başkanlığının son iki yılına giren ABD Başkanı Obama'nın masasında Suriye, Irak, Küba, Çin Yemen, Guantanamo ve İran gibi sonu belli olmayan bir dış politikalar dizisi duruyor.

Obama'nın güvencesi Amerikalı müslümanlar

ABD Başkanı Obama, "Avrupa'ya göre bizim belki de büyük bir avantajımız Müslüman nüfusumuzun kendilerini Amerikalı olarak hissetmeleri" dedi.

Obama'yı zorlu bir yıl daha bekliyor

ABD'de başkanı Obama'yı 2015 yılında, Kongre'deki güç mücadelesi, IŞİD tehdidi, Küba açılımı, göçmenlik sorunu ve yeni başkan adayları gibi yoğun ve zorlu bir gündem bekliyor.

ABD'nin Latin Amerika ile ilişkileri etkilenebilir

Uzmanlar, ABD'nin Küba ile ilişkileri normalleştirmek için adım atmasının Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerini etkileyebileceği yorumunu yaptı.

ABD'nin savunma bütçesi Kongre'den geçti

ABD Kongresi, Başkan Barack Obama'ya Irak ve Suriye'de IŞİD'e karşı mücadele kampanyasını genişletme yetkisi de tanıyan, 2015 yılı için 585 milyar dolarlık savunma bütçesini…

Obama'dan göstericilere gözdağı

ABD Başkanı Barack Obama, Ferguson'da olanları bahane ederek şiddete başvuranlara hiçbir sempati duymadığını söyledi.

Nobel Barış Ödüllü Obama 6 yılda 7 ülkeyi bombaladı

2009'da Nobel Barış Ödülü'ne layık görülen Başkan Barack Obama yönetimi altındaki ABD, altı yılda yedinci bombardımanını yaptı.

Obama: IŞİD'i yok edeceğiz

ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinin radikal selefi IŞİD örgütüne karşı kapsamlı bir askeri operasyon düzenleyeceğini ve örgütü yok edeceklerini açıkladı.

Filistin'de kalıcı ateşkes konusunda görüş birliği içindeyiz

Nato zirvesinde bir araya gelen Erdoğan ve Obama, Filistin'deki ateşkesi kalıcı hale getirme çabalarını destekleme hususunda görüş birliği içinde olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Obama yemekte yan yana oturdu

NATO'ya üye ülkelerin liderleri dün akşam Cardiff Kalesi'nde verilen akşam yemeğinde bir araya geldi.

Obama talimatı verdi, ABD dev operasyon için harekete geçiyor

Obama, IŞİD'e karşı çok büyük bir askeri operasyon başlatılması için talimat verdi.

Obama, IŞİD'e açtı ağzını yumdu gözünü

ABD Başkanı Obama, Amerikalı gazeteci James Foley'ninIŞİD tarafından infaz görüntülerinin yayınlanmasının ardından açıklamada bulundu.

Obama'dan IŞİD lideri Bağdadi'ye sert cevap

ABD Başkanı Barack Obama, 'ABD Irak'ın güvenliğini sağlayamaz. Sadece bu konuda bir ortak olabilir. Irak'ta bir an önce tüm halkları kapsayıcı bir hükümet kurulmalıdır'…

ABD Başkanı Obama Japonya'da

Obama, 4 ülkeyi kapsayan Asya-Pasifik ziyareti çerçevesinde Tokyo'ya geldi

Obama: Uluslararası toplum Kırım'daki referandumu tanımayacak

ABD Başkanı Barack Obama, Rusya, Ukrayna ve Kırımlı 11 üst düzey isime yönelik alınan yaptırım kararının ardından basın açıklaması yaptı.

Obama: Müttefiklerimizi artık dinlemeyeceğiz

ABD Başkanı Barack Obama, Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) yakın müttefik ve dost ülke liderlerini dinlenmesini yasakladı.