Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 06 Mayıs 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

BM, İran'a yaptığı Cenevre-2 davetini geri çekti

Birleşmiş Milletler (BM) bu hafta yapılacak olan Cenevre-2 Konferansı'na katılması için İran'a yaptığı daveti geri çekti.

Birleşmiş Milletler (BM) bu hafta yapılacak olan Cenevre-2 Konferansı’na katılması için İran'a yaptığı daveti geri çekti.

BM Genel Sekreteri Sözcüsü Martin Nesirky, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İran’ın yaptığı açıklama ile Genel Sekreter Ban Ki-Mun'a verilen sözlerin çelişmesi nedeniyle "büyük hayal kırıklığı" yaşandığını söyledi. Ban’ın İran’ı Cenevre Bildirisi konusunda oluşan uluslararası konsensüse katılmaya çağırdığını belirten Nesirky, "İran’ın bu oluşumun dışında kalmayı tercih etmesi nedeniyle Ban, Montrö’de gerçekleşecek toplantının İran’ın katılımı olmadan yapılmasına karar verdi” dedi.

ABD'li yetkililer ise, İran tamamen ve açık olarak, Suriye için demokratik seçimlerin önünü açacak bir geçiş hükümetinin kurulmasını onaylamadığı sürece davet edilmemesi gerektiğini bildirmişti. Ban, İran’ın ilk Cenevre Konferansı’nda alınan Suriye için barışçıl geçiş hükümeti kurulması şartını kabul ettiğini, bu nedenle Cenevre-2 Konferası’na davet ettiğini pazar akşamı duyurmuştu.

İRAN DAVETİNİN GERİ ÇEKİLMESİ ABD TARAFINDAN MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

BM’nin, İran’a yaptığı Cenevre-2 Konferansı davetini geri çekmesi ABD tarafından memnuniyetle karşılandı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, artık tüm grupların, Suriye halkının acılarına bir son verecek siyasi geçişe odaklanması konusunda umutlu olduklarını ifade etti.

Etiketler: cevere-2, İran, bm
2014-01-21 09:08:12
  • Ziyaret: 8097
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0