Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 04 Mart 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Selahaddin-i Eyyübi Neden Gülmedi?‏

1986 yılında Altınoluk Dergisine gönderdiğim ve yayınlanan yazıyı bir dostum internetten bulup hatırlattı. Sizlerle paylaşıyorum.

Nasıl Gülerim?

Tevhidi çizgide hizmet eden dergiler kervanına bir dergi ile siz de katıldınız. Şevkimizi umudumuzu arttırdığınız için Allah cümlenizden razı olsun (Amin).

Nisan sayınız da Mescid-i Aksa yazınızı okuyunca gözlerimiz, düşüncelerimiz yıllardır unuttuğumuz o beldeye götürdü bizi...
Ve Selahaddin-i Eyyübi’yi hatırladım...

Selahaddin-i Eyyübi Yıllarca hiç gülmedi, Hatip Minberde gülmenin, tebessümün faziletini anlatıyordu. Selahaddin-i Eyyubi’ye bakarak (Onun gülmeyen yüzünü tebessümlü görmek için)...

Eyyübi Hatib’e bakarak bana diyorsun herhalde diyor. Resulü Ekremin Mirac’a çıktığı mescid, belde küffarın elinde olursa ben nasıl gülerim diyordu... O gülmeyi unutmuş, gülmüyordu, tebessümü bile unutmuştu. Ama biz tebessüm ve gülmeden de öte, İslamın, Kur’anın garipliğine Kahkahalarla karşılık veriyoruz.

Rabbim bize hidayet nasip etsin, Şu Mübarek gün ve gecelerin hürmetine bizi uyandırsın (Amin). Üç-Beş asırdır uyuduğumuz gaflet uykusundan bizi uyandırsın (Amin).

Allaha Emanet Olunuz!..

Selam Hüdaya Tabi Olanlar Olsun!..
2014-11-20 14:09:53
Okunma Sayısı: 27096
Yasal Uyarı: Dünya Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.