Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 10 Aralık 2019, Salı
Son Dakika: 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti 22:40 » Fransa'da olağanüstü hal uzatılıyor 22:35 » Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye uyarı 22:26 » 22 bin 85 kişinin TSK ile ilişiği kesildi 10:42 » Arakan'da "insanlığa karşı suç" işleniyor

Maalesef Fitne Devam ediyor

17 Aralıktan bugüne gıybet, dedikodu, kin, nefret, adavet, ihtilaf, ayrıştırma, iftira, buğz hat safhada devam ediyor.

Bir Müminin hakkında istemediği bir vasfı, özelliği kendisi olmadan anlatmak doğru tespit bile olsa gıybettir. Yalansa İftiradır.

Rabbimizin Kuran’da defalarca uyardığı, Peygamber efendimizin hadislerinde en şiddetli bir şekilde uyardığı gıybet hastalığı maalesef vücudumuza girmiş ve nefsimizin hoşuna gittiğinden dolayı git gide büyüyerek her kesimi kucaklıyor.

Önceki gün Yeni Şafak Gazetesinin 1. Sayfasında verilen bir habere göre hizmet hareketine bağlı olduğu okullara giden çocuklara, öğretmenlerin ailenizi ikna edin AK Partiye oy vermesinler yönünde telkinde bulunduğu iddiasıyla ilgili haber yapılmıştı.

Haberi okuyunca eyvah işte fitne dedim.

Bir gün sonra Zaman gazetesinde yine 1. sayfada , Yeni Şafak gazetesinin yaptığı haberin aynı punto büyüklüğünde AK Partiden fişleme diyerek, AK Parti Çankaya ilçe teşkilatı mensupları, boyunlarında parti kartviziti asılı olan kadın ve gençlik kolları üyeleri ziyaret ettikleri evlerin cemaat evi olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor, kapıyı açan ev sahiplerine” burası öğrenci eviymiş, cemaat sizi sıkıyor mu? cemaatle bir sorununuz var mı?” gibi sorular soruyor şeklinde bir haber yaptı.

İşte dedim Fitnenin Devamı…

Eski azılı İslam, cemaat düşmanı Sözcü yazarı Emin Çölaşan: Bizim yapamadığımızı Cemaat yaptı, başardı diyerek F.Gülen Cemaatini öve öve bitiremedi…

Bedüzzaman Said-i Nursi Hazretlerinin her hafta okunmasını özellikle tavsiye ettiği, ihlas ve uhuvvet risalesini son zamanlarda demek ki fazla okumuyoruz.

Düsturlarını hayatımızda tatbik etmiyoruz ki bunlar başımıza geliyor.

Uhuvvet risalesi baştan sonra muhakkak okunması ve başucu kitabı olarak rehber edinilmesi düsturlar ile dolu bir manzume.

İşte Uhuvvet risalesinin 2. Düsturu:

"Senin üzerine haktır ki, her söylediğin hak olsun.

Fakat her hakkı söylemeye senin hakkın yoktur.

Her dediğin doğru olmalı; fakat her doğruyu demek doğru değildir.

Zira senin gibi niyeti halis olmayan bir adam, nasihati Bazen damara dokundurur, aksülâmel yapar.”

Her şeyimiz Hüseyin, Her günümüz Kerbela oldu. Her anımız Üzüntü ile doldu.

Ama ben inadına kardeşlik inadına muhabbet diyorum…….

Yolsuzluğa ve Yoksulluğa HAYIR.
Devlet içinde iki başlılığa HAYIR.

Ayrıştırıcı değil birleştirici Olmak, Yangına körükle değil su ile gitmek.
Bugünlerde gerçek itfayecilere ihtiyaç var.
Ve itfaiyeci vasfındaki dostlarımız ateşe benzin değil su götürsünler…..

ben yine inadına kardeşlik inadına muhabbet diyorum…….

Biz muhabbet fedaileriyiz husumete vaktimiz yok.

2014-01-14 00:40:28
Okunma Sayısı: 18625
Yasal Uyarı: Dünya Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.