Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 25 Ekim 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Güney Amerika'da Bir Müslüman Bayan

Bismillahir rahmanir rahim

Güney amerikada peru ulkesinde katolik dini hakimdir ve ayricada hiristiyanliğın değisik kollarida ilerlemektedir. Bu çoğunluk etkisine maruz kaldigimiz icin burada insanlarin degisik tanrılara ve azizlere taptığını görüyoruz. İslam bu toplumun bilmedigi tamamen değisik bir din. Burada islamın adı duyuldugu zaman terorizmle eslestiriliyor ya da kadinlara kötü davranış ya da çok eşli erkekler olarak görülüyor.
Bu yüzden bu topraklarda islam ile tanişmak gerçekten çok büyük bir şans, bir rahmet, biz Allah’ın bizi özellikle seçtiğini hissediyoruz. Kendisine ibadet etmek icin seçilmisiz, ve cok seyi değisik bir yoldan görme şansi yakalamişız ve cennete girebilmek için iyi amel işleyebilme gücünü yakalamişız. Şimdi kesinlikle biliniyorki bu hayattan sonra sonsuz bir hayat var ve ayrıca kıyamet günü gelecek. Bu yüzden nasıl hazırlanacağımızı ve hangi yolu seçeceğimizi biliyoruz. Bu yola seçildiğimiz içinde elhamdulilah diyoruz.

Bir bayan müslüman olarak topraklarimdaki tecrübemi yani nasil seçtiğimi ailemle ve diğer kişilere nasıl karşı koyduğumu anlatmak istiyorum.
Ben son sınıf hukuk öğrencisiyim. Ayrıca devlet enstitüsünde çalısıyorum hemde gurur duyarak Risale-i Nur öğrencisiyim. İslamla tanıştığım zaman cok etkilendim. Alternatif bir dunya vardi ve insanları birlesmeye ve imana çağırıyordu yani islam doktrini gercekten ikna oldum. Ben bir belgeyi imzalamadan once iyice okuyup ve anlamaya calisan bir kisiyim. Gercegi anlamak için yanlızca doğru ve mantıklı delillere ihtiyacım vardi ama herşeyden ileri olarak kalbim bana bu güzel islama girmem icin rehberlik etti. Allah’a karşı sevgi hemen hemen hepimizde mevcut. Beni Allah’ın iradesine girmeyi tesvik etti. Biliyorum ki bir cok insan bunu ister ama çoğu insan kayıptadır. Ben böyle hissediyordum. İmanımı geliştirmek ve düzeltebilmek icin hicbir yol bulamadim. Hayatım boyunca bircok yolu denedim ama hicbiri sonuca ulasmadi. İslamla tanistigim zaman kalbimde bir rahatlama ve herseyi anlama kabiliyeti hissettim bircok şeyin gerçegi, evreni anlamak, hayatimiz, neden dünyaya geldiğimiz, niye geldiğimiz, amacımız ve bu dünyanin anlami ne. Elhamdulillah.

Ben islamla tanistığım zaman sadece incelemek istedim ama müslüman olacağimi hiç düsünmedim Hayatimin bana gunde 5 vakit basörtüsü kullanmama izin vermeyecegini düsünüyordum ve birçok şeyi bırakmanın çok zor olduğunu düsünüyordum ama yavaş yavaş kalbim beni yeniyordu, kalbim hergün biraz daha Allah’a yaklaşmaya çalışıyordu. Şehadet getirmenin önemini anladim çünkü herhangi bir zamanda ölebilirdim ve Allah’a boyun eğmek bu dünyayi ve öbür dünyayi kurtarmak için gerçekten önemliydi. Birgun gözlerim yaşlı ve kapali olarak düsündüm ve dedim ki; bende müslüman olmak istiyorum. Başında biraz karşı çıksamda müslüman olmaya ve secilmislerden olmaya karar verdim. başlangıçta zorlanacağımı bildigim halde Allah için kabul ettim çünkü onunla hersey barıstır herşey iyidir. O en merhametli ve en bağışlayıcıdır. O gözü kapalı güvenebileceğimiz tek kişidir. O bizi her zaman için sevecek olandir. Herseyde bizi yönlendirendir eğer niyetimiz ciddiyse bizi bağıslayandir bize sonsuz mutluluk sözü verendir. Bunların hepsini bilmek müslüman olduğumda karsima çikan zorluklarla mücadele etmenin önemsiz olduğunu gösterdi. Aci çekmek ve çilelere katlanmak cennete girmek için yapilmasi gerekir. Mükemmel bir müslüman değilim çok zorlandığım oldu ama O en iyi bilendir. Hergün daha iyi bir müslüman olmak için mücadele veriyorum. En azından O’na biraz daha yakın olmaya calışıyorum.

2013-07-06 10:11:30
Okunma Sayısı: 69995
Yasal Uyarı: Dünya Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.