Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 10 Aralık 2019, Salı
Son Dakika: 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti 22:40 » Fransa'da olağanüstü hal uzatılıyor 22:35 » Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye uyarı 22:26 » 22 bin 85 kişinin TSK ile ilişiği kesildi 10:42 » Arakan'da "insanlığa karşı suç" işleniyor

Dikkat bu oyuna düşmemeli‏

Ak parti iktidarının bu ülkede yaptıkları ortada Başbakan Sayın Erdoğan’ın samimiyeti her kesim tarafından bilinmekte, Hizmet hareketinin bu vatan ve bu vatan evlatları için yaptıkları da ortada. Başbakanın Hoca efendiye karşı sevgi ve muhabbeti, Hoca efendinin de başbakana karşı sevgi ve muhabbeti halk ve kamuoyu tarafından iyi bilinmekte. Bazı teferruat konularında ayrı düşünceler olabilir.

Son zamanlarda bir kısım fitne odakları hizmet hareketi ile ak partiyi birbirine düşürmekte. 7den 70e herkes son gelişmelerden üzüntüsünü dile getirmekte.

İktidar cenahından da hizmet hareketinden de kimse fitneyi büyütecek söylem ve davranışlara prim vermemeli.

Ak Partinin bu millet için mücadelesi ortada.. Hizmet hareketi vatan sevdalılarının buluştuğu gönüllülük hareketidir. Hizmet hareketinin ticari kuruluşları olabilir ama hizmet hareketinin ana teması ve hedefi gönüllülük ile Allah’ın rızasıdır. Hiçbir maddi güç bir insanın ülkesinden binlerce km ötede bilmediği tanımadığı diyarlara götürüp çalışmayı sağlayamaz. Bu ancak Rab-bin rızası için yapılır. Devletin memurlarında mesai mefhumu olur ama hizmet hareketinde çalışanların mesai mefhumu olmaz. Hizmet hareketine düşen Ak parti iktidarı ile birlikte güzel gelişmeleri her zamanki gibi takdir etmek, eksiklikleri hatırlatmaktır. İktidara düşende eğitimde rüşdünü ispat etmiş hizmet hareketinden en yaygın şekilde faydalanmaktır.

Bir gazetenin 2004 yılında mgkda alınmış ve uygulanmamış bir kararı bugünlerde gündeme getirmesinin anlamı nedir. 2004ten bugüne bu iktidarın çabaları, mücadelesi ortadadır. Hizmet hareketinin yaptıkları da ortadadır. Hizmet hareketinin özverili desteği ortadadır. Dün hizmet hareketini her türlü eleştirenler, düşman görenler, bugün nasıl olup ta dost(!) oluverdiler.

Şu hassas dönemde hareket ve söylemleri daha titiz seçmek lazım. Her iki tarafta aklı selimle düşünüp ihtilafları bertaraf etmeli. Birlik ve beraberliği devam ettirecek projelerle hareket etmeli. Hiç beklemediğimiz ak partili dostlarımızın hizmet hareketini insafsız tenkidi, Hizmet hareketinden bir kısım samimi dostlarımın da Başbakanımızı fütursuzca tenkidini üzülerek seyrediyorum. Hoca efendinin son günlerde verdiği demeçleri hizmet hareketi de hükumet kanadı da daha iyi dinlemeli ve gözden geçirmelidir. Görelim Mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler.
2013-11-29 20:04:22
Okunma Sayısı: 13726
Yasal Uyarı: Dünya Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.