Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 02 Mart 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Bir deli, bir kuyuya, bir taş atmış

Kırk akıllı onu çıkaramamış. Belki altmış üç akıllı çıkarır. Nasıl çıkarırlar bilmiyorum ama kusura bakmasınlar bu kuyu dipsiz. Hem sonra Milletin seçtiği beş yüz elli akıllıya ne oldu kiatanmışaltmış üç akıllı bu taşı çıkaracak.

Doğrusu altmış üç sayın akıllıya bir tavsiyem var. O temiz ellerinizi hiç kirletmeyin. Bu su çok bulanık. Âlim Allah, ağrımaz başınızı ağrıtırsınız. Hepinizi bilmiyorum ama bildiklerim gerçekten saygın kişiler. Belki hepiniz de "Bu memleketin belini doğrultmasında bizim de bir tuzumuz olabilir mi?” düşüncesindesinizdir.Ancak bu memlekette işlerin iyiye gitmediğini sanırım siz de en iyi görenlerdensinizdir. Sizlerin yapabileceği fazla bir şey yoktur. Milletten yetki almış kişiler değilsiniz. Ya yetki aldıklarınızın dediklerini yapacaksınız ya da ben bu işte yokum diyeceksiniz. Bence kariyerinizi çizdirmeyiniz. İçinizde gönüllerde taht kurmuş olanlarınız var.

Binmişiz bir alamete gidiyoruz kıyamete. Bu memleketin ayağı çalıya takılmış. Sendeleyip duruyor. Baştakiler, meyhaneden çıkan ayyaşlar gibi sallanıp duruyor ama birileri düşmesini engelliyor. Sizler de bunları ayakta tutasınız diye atandınız. Ortam sisli, görüş mesafesi dar. Dört bir yanımız uçurum. Memleket uçuruma yuvarlanacak, sizin de bunda payınız olacak. Sonra ah vah edersiniz, haberiniz ola.

Gel gelelim işe farklı bir boyuttan da bakılabilir. Yani dezavantajı, avantaja çevire de bilirsiniz. Aslında bu tarihi bir fırsat da olabilir. "Fırsat bu fırsat” deyip, elinize geçmiş bu fırsatı şöyle de değerlendirebilirsiniz. Bir araya gelip bu hükümete bir ültimatom vermelisiniz. Eğer bununla kendilerine gelmezlerse o zaman düşmeleri için yoğun çaba sarf edebilirsiniz.Eğer bunu başarırsanız o zaman akil insanlar olarak bazılarınız gibilerine çok ihtiyaç olacak…

Şu memleketin haline baksanıza! Manevi değerlerimiz alabildiğine tahrif olmuş. Mesela İstanbul’un herhangi bir caddesine bilmeyen biri gelse "Burası Müslüman memlekettir.” demez. Ta ki minareleri görünceye veya ezan okununcaya kadar. Ahlak ve maneviyat kalmadı. Yüce Allah’a muhalefet edercesine zina serbest,keza domuz kasaplık hayvanlardan sayılmış,haramlar sıradanlaşmış.

Ekonomimiz suni verilerle canlı tutuluyor. Gırtlağımıza kadar borca girmişiz. Senede elli milyar dolar sırf borç faizi ödüyoruz. Stratejik öneme haiz değerlerimiz, yabancıların eline geçmiş. Bankalar keza aynı. Vatandaşın kredi kartından dolayı uçan kuşa borcu var. İşsizliğin önü alınamıyor.

İç politikayı al, vur dış politikaya. BOP eş başkanlığı devam ediyor. Ortadoğu, alev alev yanıyor. Koskoca İslam coğrafyası yürekleri dağlıyor. Irak, Suriye, Afganya, Arakan, Bangladeş zulüm, kan, gözyaşı vahşet coğrafyası olarak hafızalara kazındı. Eskiler kanıksandı, yeniler eklenmeye devam ediyor. Bir ‘Arap Baharı’ uydurmacası var, o da bizi kandırmak için.

Sizler çözüm sürecine destek vereceksiniz. Ama neyi nasıl çözeceksiniz. Mesele, Kürt-Türk meselesi mi? Asırlardır birbirine karışıp, kaynamış iki millet. Başta İslam olmak üzere o kadar çok ortak değerlerimiz var ki… Şimdi memleketi bölmek isteyenler, vaz mı geçtiler taleplerinden? Misyon mu değiştirdiler? Hayır! Bütün bunlar BOP’un bir parçası. Ha olmaz ya, desem ki Batılılar BOP’u iptal etti. Böyle bir ihtimal de yok. Öyleyse hiç olmazsa en azından sayın başbakan bu nemenem eş başkanlıktan istifa etmeli ki işte o zaman bir çözüm sürecine girer bu ülke diyebilelim.

Şu hale bir bakın hele! Bir millet ki iki milyarlık ümmetin bel bağladığı; bir millet ki altı asır üç kıtadan bütün dünyaya adalet dağıtan Osmanlı’nın bakiyesi. Ama basiretsizlerin sayesinde Irkçı emperyalizm ve Siyonizm’in pençesine atılmış, narkozlanmış, uyutuluyor. Yeter artık, (sözüm meclisten dışarı) bu uyuyan devi uyandırmalıyız!İşte belki sizin elinize böyle bir fırsat geçmiştir. Ya ateşten gömlek giyip bu tarihi fırsatı değerlendireceksiniz veya hükümetin koltuk değneği olarak, ‘Yeni Dünya Düzeni’cilerine hizmet edeceksiniz.

Şimdi sizlerin üzerine bir vazife düşmüştür. Bunu asla bir tesadüf kabul etmemek gerekir. Burada tarihi bir sorumluluk vardır. Lütfen bu sorumluluğu göz ardı etmeden yapılması gerekeni yapınız. Şu insanlık çizgisinden sapmış, tabiri caizse zıvanadan çıkmış densiz Batılıların oyununa gelip, bu memlekete bir tekme de siz vurmayınız.

Gemimiz su alıyor beyler! Bu gemi su alıyor. Allah korusun batarsa, Âlim Allah hep birlikte boğuluruz. Hiç kimse stratejik ortağına güvenmesin, vallahi öyle bir tekme vururlar ki zaman okyanusunun ta dibinde buluruz kendimizi.

Tabii "O halde ne yapalım, nereden ne şekilde başlayalım?” da diyebilirsiniz. Zor da olsa işe başlamak yarısını yapmak gibidir. Kalan yarısı için deYüce Allah’ın yardımı mutlaka gelecektir. Hemen kolları sıvayıp bir takım projeler geliştirmek gerekiyor. "Mesela ne?” diyebilirsiniz.

Elbetteki tavsiyelerimiz var, ancak onları bilahare özel görüşürüz!

2013-04-08 21:54:39
Okunma Sayısı: 26630
Yasal Uyarı: Dünya Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.