Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 06 Temmuz 2020, Pazartesi
Son Dakika: 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti 22:40 » Fransa'da olağanüstü hal uzatılıyor 22:35 » Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye uyarı 22:26 » 22 bin 85 kişinin TSK ile ilişiği kesildi 10:42 » Arakan'da "insanlığa karşı suç" işleniyor

Başbakan Kebap, Torun Dedi

Uzun süredir beklenen Ak Partinin büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Abdullah Torun, Başbakan tarafından Ankara'da on binlerce Türkiye'nin değişik vilayetinden vatandaş, binlerce Adana'lının huzurunda Adana Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak açıkladı.

MHP Büyükşehir Adayının aylar öncesinde belli olduğu ve çalışmalarına hız verdiği Adana'da temayül, anket, titiz bir çalışma sonucu Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına 21. milletvekili döneminde yaptığı çalışmalarla Adanalıların gönlünde taht kuran Abdullah Torun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını açıkladı.

Ak Parti iktidarının ulaşımda, sağlıkta ve eğitimde yaptığı güzel çalışmalara paralel Adana'da büyükşehirde iktidarın gücü hissedilmedi.

Adana bu defa teşkilatın istediği teşkilattan gelen ve Adanalıların sevdiği saydığı birisini aday olarak görmekten memnun.

Sayın Abdullah Torun Milletvekilliği döneminde Toki yatırımlarına öncülük etmekle birlikte bütün partili partisiz hemşehrilerinin sorunları ile ilgilenmiş ve çözümleri için özel çaba sarfetmiştir.

Adana kamuoyu ilçe belediye başkan adaylarını sevilen çalışkan, dürüst adaylar olmasını beklemektedir.


Ak parti iktidarı büyükşehirde yerel yönetimlerde kendisini hissettiremedi.

Büyükşehir belediye Başkan vekili Sayın Zihni Aldırmaz vekaleti döneminde kendisine verilen yetki ile yapılabilecekleri gösterdi.

Köy gibi görünen, otobüs ve ekmek vaadiyle seçime giren bu şehrin ertelenmiş ihmal edilmiş sorunları Ankara ile kuvvetli irtibatı olan tuttuğunu kopartabilen, iş bilen, iş yapan bir belediye başkanı ile mümkündür.

Sayın Abdullah Torun Milletvekilliği döneminde göz doldurarak yaptığı çalışmalarla bunu göstermiştir.

Aday gösterilmediği halde bu şehir ile irtibatını kesmemiştir.

Milletvekili Aday adaylığında, Belediye Başkan Aday Adaylığında en üst sıralarda çıkarak teşkilatın ona sevgisi ve muhabbeti ortaya çıkmıştır.

Başarı bir ekip işidir. Sayın Torun güzel ve genç ekiple Adana'da ilçe belediye dağılımı ile iyi bir meclis üyesi adayları ile Adana'yı başbakana hediye edebilir.

Bu da çalışana hakkını vermekle, vefayla, herkesi kucaklamakla siyasette sönen değil yıldızı parlayanlarla birlikte olmakla mümkündür.

Ak Parti iktidarı bu şehirde kadınlara, engellilere, her kesime yardımcı olmaya çalıştığı halde, beklenen oyu alamadıysa bu şehirdeki bir kısım,adayların tutmamasından, seçilenlerin ihmallerinden kaynaklanmaktadır.

Sayın Torun ile Adana'da yeni bir sayfa açılabilir.

Sayın Torun önce Ak Partinin küstürdükleri başta olmak üzere toplumun her kesim ile kucaklaşırsa sayın Torun’a büyük destek çıkar.

Ak Parti iktidarı Türkiye genelindeki çalışmalarını Adana'da tam hissettirmeli. Kayseri'ye, Konya'ya, İstanbul'a genel yapılanlar Adana'ya da gelebilmeli. Adana makus talihini yenmeli. Yılların ihmali kısa zamanda giderilmeli.
2013-12-02 20:51:16
Okunma Sayısı: 14394
Yasal Uyarı: Dünya Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.