Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Kasım 2020, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

BM ne zaman müdehale eder?

 

Dünya’nın pek çok yerinde Müsüman kanı dökülmektedir. İslam alemi bu duruma seyirci kalmaktadır. Bir şey yapamamanın ezikliğimi yoksa yeteneksizliği mi desem bilmiyorum. Ama kesinlikle bunlar değil. Sadece dünya’ya meyl etmenin ve rahata tapmanın bir göstergesidir. Kendi acizliğini hatırlayarak, bir çözüm bulması gereken, İslam dünyası, yardımı tamamen beşka dindaş ve müslüman olmayan ve tamamen çifte standartlı, gizli islam düşmanlarından yardım istemektedir. Elbette sonuç her zaman, dün olduğu gibi bugünde hüsran olmaktadır.

Evet, Birleşmiş Milletler denen, gayr-i müslümlarin bir araya geldiği bir teşkilattan,"insani olarak”yardım beklenmektedir. Fakat, heyhat ki, heyhat… Yardım beklenen kuruluşun ayak sürmesi, işleri ağırdan alması gösteriyor ki, içten içe İslam düşmanlığı devam etmektedir. Bu durum dünya müslümanları uyanana kadar da devam edecektir, boş yere kendinizi kandırmayınız.

BM ne zaman müdehale eder?Söyleyeyim. Aynen Bosna’da olduğu gibi, önce Müslümanlar ölür ve bu şiddetten dolayı da, Müslümanlar can acısıyla, çözümler bulmaya çalışırlar. Hemen arkasından atağa geçerler, Müslümanalar galip gelmeye başlarlar… Tam ele geçireceği sırada, Bm’ler devreye girer, konuya çözüm bulmaya çalışırlar…

BM ne zaman müdehale eder?Aynen, Kıbrıs’da olduğu gibi, bir çok müslüman katledilir. Canı gırtlağa gelmiş, müslümanalar saldırıya geçer, tamamen ada’yı ele geçireceği sırada, BM’ler harakete geçer olaya müdehale eder. Haklı durumdan haksız olarak ya da kazandığınız yerleri dahi elinizden alınacak hale sokarlar ve ömür boyu toplantılar başlatılır.

BM ne zaman müdehale eder?Aynen, Suriye’deki gibi, Libya değil ki, hemen müdehale etsin… İsrail’in çıkarları daha önemli, ne kadar Müslüman ölürse kâr’dır. İleride oluşacak olan arz-ı mevud’a hazırlık için çok daha fazla müslüman ölmeli ki, rahat birşekilde az bir nüfusa sahip olacak Suriye’yi gelcek israil’in emellerin de, ele geçirmede müdehale rahat olsun.

BM ne zaman müdehale eder?Aynen, Arakan’da ölen Müslümanlar gibi, nasıl olsa ölen Müslümanlar…Kitap ehli olmalarına rağmen, Müslüman ölümlerinde gerekirse, putperest kafir budistlerle dahi işbirliği yapılmasında her hangi bir mahsur görmezler… Nasıl olsa İslam dünyası uyuyor... Ama, bu uyuyan İslam dünyası, uyanıp’da Bangledeş üzerinden Arakanlı Müslümanaları silahlandırıp’da bu kafir budistlerin üzerine gönderse ki, garanti başarılı olacaktır. Karış karış bölgelerin ellerinden gittiğini gören, bu kafir budistler, bağırtıları dünya’ya yayılmaya başladığında…İnanın bu BM denen, İslam düşmanı teşkilat, bırakın ağırdan almayı aynı gece oraya müdehale edecektir. Çünkü, Müslümanın başa geçmesini görmektense, bu putperestlerin olması makbul olacaktır, onlar için...

Yardımı bu teşkilatlardan değil, acilen dünya Müslümanları, bir araya gelerek"Ümmet”çatısı açısından, hem ekonomik, hem güç birliği yapmalıdır.Özellikler, silahlı güç oluşturulmalıdır, Müslüman devletler arasında.. Nato’nun yerine buraya başvurulmalıdır. İslam birliği kurulmalıdır.Arakan’a çok acil, Türkiye başta olmk üzere, Mısır ve Pakistanda aktip rol almalıdıdr. Bu üç devlet Bangledeş’de bir masa oluşturarak, olayın üzerine caydırıcı olarak gidilmelidir. Suudi Arabistan, Katar ve diğer tüm arap ülkeleri bu üç devlete, ekonomik yardım yapmalıdır. Asya bölgesinde, Endonezya, Malazya ve Japonya Müslümanaları bir araya getirtilerek, bu bölgeye direk müdehale etmelidir.

Arakan’da bu soykırım durana kadar, Müslümanım diyen herkes, gülmemeli…


 

2012-08-07 03:21:12
Okunma Sayısı: 21655
Yasal Uyarı: Dünya Times yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.