Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 23 Nisan 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Yaptırımlar Rusya'yı Çin ile yakınlaştıracak

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de başlayan Yalta Avrupa Stratejisi 11. Forumu'na katılan IMF eski Başkanı Kahn, "Avrupa'nın yaptırımlarının Rusya'yı Çin ile yakınlaştıracağını" belirtti.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de başlayan Yalta Avrupa Stratejisi 11. Forumu'na katılan Uluslararası Para Fonu (IMF) eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Forumda yaptığı konuşmada, Kırım'ın ilhakı ve Ukrayna'daki krizle ilgili Avrupa'nın yaptırımlarının, Rusya'nın Çin ile yakınlaşmaya iteceğini kaydederek, "Batı Rusya'ya daha fazla yaptırım yaptıkça, Rusya ile Çin arasındaki ilişkiler değişecektir ve Rusya Çin'e yakınlaşacaktır. Bunda yanlış bir şey yok ama gelecek için çok önemli sonuçları olacaktır. Bunu hep akılda tutmamız ve sadece kısa vadeli etkilerini düşünmememiz gerekir” ifadesini kullandı. Kahn, bu yaptırımların kısa vadede sadece Rusya ekonomisini değil, belki de Avrupa ekonomisini de etkileyeceğini kaydetti.

Forumda konuşan ABD'li eski NATO Komutanı General Wesley Clark da ABD'nin Ukrayna için Rusya ile savaşmayacağını savunarak, Ukrayna'nın kendisinin, doğudaki krize Rusya'nın karışmasını durdurması gerektiğini ifade etti. Clark, bölgede savaşın sürdüğünü, Rus askerlerinin Ukrayna'nın doğusuna girdiğini kaydederek, bunun Donestk'teki bir ayaklanma değil, belki de Rusya'nın saldırısı olduğunu ve bunun durdurulması gerektiğini ifade etti.

Batkivşçina Partisi lider, Eski Ukrayna Başbakanı Yulia Timoşenko da Ukrayna topraklarında iç savaşın olmadığını kaydederek, "İlk günlerden başlayarak Rus istihbarat birimleri ve Rus Ordusu, durumu istikrarsızlaştırmak ve kendi stratejisini uygulamak yoluyla Ukrayna'ya saldırdı” ifadesini kullandı.

Timoşenko, bu savaşın sıradan bir savaş olmadığını, bunun çok karmaşık ve çok yönlü bir savaş olduğunu kaydederek, bu savaşın istikrarı, ekonomik ve mali istikrarı, yatırım ortamını bozmak gibi çok yönlü olduğunu dile getirdi. Timoşenko, bu savaşın sadece Ukrayna'da değil, belki de birçok Avrupa ülkesinde istikrarı olumsuz etkilediğini kaydederek, "Aslında savaşın artık Avrupa kıtasında devam ettiğini ve Avrupa ülkelerinin de bu çatışmaya müdahil olduğunu" belirtti.AA
2014-09-13 15:11:23
  • Ziyaret: 10618
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0