Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 14 Nisan 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Yanukoviç, ABD'li senatörleri kabul etti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, pazar gecesi Amerikan Senatosu üyesi John McCain ve Senatonun Avrupa İşleri Alt

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, pazar gecesi Amerikan Senatosu üyesi John McCain ve Senatonun Avrupa İşleri Alt Komisyonu temsilcisi Chris Murphy’i kabul etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı İdaresi’nde gerçekleşen görüşmede taraflar Ukrayna'nın dış politika konularını çok yönlü ele aldı. Yanukoviç, görüşmede ABD’li senatöre ülkesinin Avrupa Birliği (AB) ile entegrasyon siyasetinin değişmediğini bununla birlikte milli menfaatlere olan bağlılığını vurguladı.

ABD’nin, Ukrayna’ya karşı yaptırım uygulanmasını öngören bir yasa tasarısı hazırlığı içindeki senatörlere karşı Yanukoviç, hükümetin barışçıl gösteri yapan vatandaşların haklarının korunması hususunda gerekli tedbirleri alacaklarını söyledi.

30 Kasım’da Kiev’in merkezindeki Bağımsızlık Meydanı'nda göstericilere karşı aşırı şiddet uygulanan kişilerin adil ve şeffaf bir şekilde soruşturulacağını da ifade eden Yanukoviç, muhalefet ve taraflarla yuvarlak masa toplantılarıyla diyalogun sürdüğünü belirtti.

ABD’li Cumhuriyetçi Partinin lideri McCain, dün ‘Euro Meydan’ eylemlerinde meydanda toplanan Ukraynalılara hitap etmişti. Ülke temasları çerçevesinde McCain; Anavatan partisi (cezaevindeki Yuliya Timoşenko’nun partisi) liderlerinden Arseniy Yatsenük, Özgürlük (Svoboda) Hareketi lideri Oleg Tyagnıbok ve Reform için Ukrayna Demokratik Birliği (UDAR-‘darbe’) lideri Vitaliy Kliçko ile akşam yemeğinde bir araya gelmiş ve ülkedeki siyasi durumu değerlendirmişti.

Görüşmede muhalifler, ABD’nin, hâlihazırdaki Ukrayna iktidarına karşı elle tutulur yaptırımlarda bulunmasını istemişti. John McCain ve Chris Murphy tarafından Ukrayna’ya yaptırım uygulanmasını öngören bir yasa tasarısı hazırlandığı bildirildi.

Euro Meydan eylemleri 21 Kasım’da, başkent Kiev ve ülke genelinde Ukrayna hükümetinin, Avrupa Birliği (AB) ile Ortaklık Anlaşması sürecini askıya almasını protesto etmek amacıyla başlamıştı. Eyleme katılan muhalifler, Cumhurbaşkanı ve hükümetin istifasını, erken cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri, tutuklu eski Başbakan Yuliya Timoşenko dâhil siyasi tutukluların serbest bırakılmasını istiyor
2013-12-16 10:11:49
  • Ziyaret: 10916
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0