Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 27 Ekim 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Türkmendağı'nda kampında zorlu yaşam

Esed güçlerinin Rusya'nın da desteğiyle Bayırbucak Türkmen bölgesinde sürdürdüğü kara harekatı nedeniyle, yaşadığı yerleri terk etmek zorunda halkın kaldığı Yamadı kampını, AA ekibi görüntüledi.

Esed güçlerinin Rusya'nın da desteğiyle Bayırbucak Türkmen bölgesinde sürdürdüğü kara harekatı nedeniyle, yaşadığı yerleri terk etmek zorunda halkın kaldığı Yamadı kampını, AA ekibi görüntüledi.

Esed rejiminin Bayırbucak Türkmen bölgesinde Rusya'nın da desteğiyle sürdürdüğü kara harekatı nedeniyle yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kalan Türkmenlerin barındığı Yamadı kampı, Anadolu Ajansı (AA) ekibince görüntülendi.

Türkmenler ve Araplar, saldırılardan kaçarak Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Yamadı köyü ve çevresindeki zeytin ağaçları altına yerleşti.

Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan binlerce kişi, Hatay'ın Yayladağı ilçesine yaklaşık 10 kilometre mesafede yer alan bölgede, elektrik ve suyun olmadığı kampta yeni bir hayat kurmaya çalışıyor.

İç savaşa rağmen yaşadığı toprakları 5 yıldan bu yana terk etmeyen ve her türlü zorluğa direnen insanlar, son günlerdeki saldırıların artmasıyla, gözleri yaşlı bir şekilde geride bıraktıkları köylerinin bombalanmasını uzaktan izliyor.

-"Türkmen Dağı'nda durum çok kötü"

Kızılay ve AFAD'ın verdiği çadırı kurmaya çalıştığını belirten Şaki, ''Dün bir akrabamızın yanında kaldık. Bugün kendi evimizi, çadırımızı kurmaya çalışıyoruz. Allah razı olsun. Burada her şeye ihtiyacımız var. Türkmendağı'nda durum çok kötü. Rus savaş uçakları bölgeyi vuruyor. Ağır bombardıman altında kaldık, çocuklarım için kaçmaktan başka çaremiz kalmamıştı'' diye konuştu.

AA
2015-11-23 12:14:15
  • Ziyaret: 11421
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0