Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 21 Mart 2019, Perşembe
Son Dakika: 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti 22:40 » Fransa'da olağanüstü hal uzatılıyor 22:35 » Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye uyarı 22:26 » 22 bin 85 kişinin TSK ile ilişiği kesildi 10:42 » Arakan'da "insanlığa karşı suç" işleniyor

Terör saldırısının önlendiği Muş'ta 'şükür kurbanı' kesildi

Muş Akil Gençler Platformu üyeleri, kentteki bomba yüklü aracın güvenlik güçlerince imha edilmesi nedeniyle "şükür kurbanı" kesti.

Muş Akil Gençler Platformu üyelerince, kentte 7 Haziran'da bomba yüklü araçla yapılmak istenen terör saldırısının önlenmesi nedeniyle "şükür kurbanı" kesildi.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, kurum bahçesinde düzenlenen törende, platform üyelerine, gösterdikleri duyarlılık için teşekkür etti.

"Geçtiğimiz günlerde Muş'umuzu büyük bir felaket bekliyordu. Bu felaketi, duyarlı vatandaşlarımız ve emniyet mensuplarımız sayesinde defettik." diyen Çalışkan, bombalı araç eyleminin felakete neden olmadan önlendiğini vurguladı.

Olayın ardından gençlerin, duyarlılık gösterdiğini ifade eden Çalışkan, "Kurban kesip bizleri mutlu ettiler. İnşallah bunlar, gelecek musibetleri de defeder. Allah kabul etsin. Onlara şükran borcumuz var. Her türlü konuda bize yardımcı oluyorlar, desteklerini esirgemiyorlar. Biz de onlara layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz." diye konuştu.

Platform Başkanı Adnan Demir ise kentte huzur ve güvenliğin sağlanması için büyük çaba harcayan polis ile askerlere minnet borçları bulunduğunu söyledi.

Türkiye'yi, Suriye ve Irak'a çevirmeye çalışanların bulunduğunu belirten Demir, "Buna ecdadımız nasıl izin vermediyse, Allah'ın izniyle biz de izin vermeyeceğiz. Emniyet güçlerinden, polislerden, askerlerden razı olsun. Allah onlara zeval vermesin. Aynı Çanakkale ruhu gibi tek olacağız, birlikte olacağız." dedi.

Muş'ta 7 Haziran'da, terör örgütü PKK mensuplarınca vali konağı yakınına bırakılan bir ton patlayıcı yüklü araç, güvenlik güçlerince kent merkezinden uzaklaştırılarak, kontrollü şekilde imha edilmişti.AA
2016-06-14 13:21:21
  • Ziyaret: 9548
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0