Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 17 Haziran 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Terör saldırıları Hollanda'da protesto edildi

Rotterdam'da düzenlenen gösteriye katılanlar, son dönemde başta Türkiye olmak üzere farklı ülkelerde gerçekleştirilen terör saldırılarını kınadı.

Son dönemde başta Türkiye olmak üzere farklı ülkelerde gerçekleştirilen terör saldırıları, Hollanda'nın Rotterdam kentinde protesto edildi.

Hollanda Türk Gönüllüler Vakfının (HTGV) girişimiyle Rotterdam şehir meydanında düzenlenen gösteriye Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Ebutalip ve Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu'nun yanı sıra Türkler ve Faslıların kurduğu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Türkiye, Fas ve Hollanda bayraklarının yanı sıra terör karşıtı dövizlerin taşındığı gösteriye katılanlar, terörün fark gözetmeksizin tüm insanlığı tehdit ettiğini belirterek, son dönemde Ankara, İstanbul ve Brüksel'de düzenlenen saldırıları kınadı ve saldırılarda hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına dayanışma mesajı verdi.

Programda konuşan Kuzu, dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın, her türlü terörü kınamak için bir araya geldiklerini söyledi.

"Terörün, dini, dili ve ırkı yok" diyen Kuzu, şöyle konuştu:

"Dünyanın neresinde olursa olsun, şiddetle kınamamız lazım terörü. Biz hep Hollanda'da Ortadoğu'da veya başka bir kıtada olan terör saldırısının aynı şiddetle kınanmadığını görüyoruz. Geçen hafta mecliste bunu dile getirdik ve bir dakikalık saygı duruşu talep ettik, Ankara ve Fildişi Sahili'nde yaşanan saldırılardan dolayı. Maalesef bunu diğer milletvekilleri kabul etmedi ve kendi konuşma vaktimde bu bir dakikalık saygı duruşunu yaptım. Rotterdam'da yaklaşık 60 bine yakın Türk yaşıyor. Bu insanların acısını paylaşmak yetkililerin de vazifesi.”

Rotterdam Belediye Başkanı Ebutalip de 144 milletten insanın yaşadığı kentte dünyanın farklı ülkelerinde inanç adına terör saldırısı gerçekleştirenlere karşı seslerini duyurmak istediklerini anlattı.

İnsanlara omuz omuza teröre karşı durmaları çağrısı yapan Ebutalip, "Birlik ve beraberliğimizi devam ettirirsek hep birlikte terörün üstesinden rahatlıkla gelebiliriz. O yüzden bugün farklı kesimlerin bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalışmalarını çok önemsiyorum." şeklinde konuştu.

Gösteriye katılanlar, konuşmaların ardından Erasmus Köprüsü'ne kadar yürüdü.


AA
2016-03-28 11:40:07
  • Ziyaret: 13434
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0