Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 27 Ekim 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Terör mağdurlarının PKK'ya tepkisi dinmiyor

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde PKK'lıların bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda ev ve iş yerleri zarar gören, devletin desteğiyle yaralarını sarmaya çalışan vatandaşların teröre tepkisi sürüyor.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde PKK'lıların bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda hasar gören evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşların terör örgütüne tepkileri dinmiyor.

Teröristlerce 4 Kasım'da Aydın Arslan Bulvarı'ndaki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yakınında 3 ton patlayıcı tuzaklanan minibüsün infilak ettirilmesiyle 2'si polis 11 kişinin hayatını kaybettiği, 100'ü aşkın kişinin yaralandığı saldırıda ev ve iş yerlerinde hasar oluşan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor.

Sağlanan desteklerden duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, mağduriyetlerine neden olan terör örgütü PKK'ya ise tepki gösteriyor.

"Bunu yapanların eline ne geçti?"
Vatandaşlardan Ferzende Taş,  halkın büyük mağduriyet yaşadığını ifade etti.

Saldırı nedeniyle vatandaşların tedirginlik yaşadığını, evinden, iş yerinden olduğunu belirten Taş, "Bu patlamayı gerçekleştirenlerin Allah belasını versin. İnsanların eşyaları şu an bile enkaz altında. Bunu yapanların eline ne geçti?" dedi.

Terör ikinci kez evinden etti
Haşim Yıldırım ise yaşanan mağduriyetin son olmasını istediklerini vurgulayarak, "Daha önce de Sur ilçesinde evimiz yıkıldı. Evlerimizden olduk, buraya geldik. Ama burası ikinci Sur oldu. Burada da patlama meydana geldi. İnşallah Allah'ın izniyle düzelecek buralar. Ülkenin birliği ve beraberliğidir önemli olan. Her kim yaptıysa Allah belasını versin." diye konuştu.

"Allah devletimize zeval vermesin"
Yasin Kılıç (67), saldırının çok sayıda kişinin mağduriyetine yol açtığını dile getirdi.

Terör saldırısının kabul edilemez olduğunu anlatan Kılıç, "Allah devletimize zeval vermesin, devletimize yardım etsin. Allah son nefesimize kadar devletimizi başımızdan eksik etmesin." dedi.

Esnaf Ali Demir de saldırıda evinin hasar gördüğünü söyledi.

Mağdur vatandaşların bir kısmına ödemelerin yapıldığını, kalanların da zararlarının giderileceğini belirten Demir, "Vali ve Bağlar Kaymakamına teşekkür ediyorum. Allah bu patlamayı gerçekleştirenlerin belasını versin." ifadelerini kullandı.
AA
2016-11-15 13:12:39
  • Ziyaret: 13594
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0