Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 15 Nisan 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Suriye'ye müdahalenin onaylanacağına inanıyorum

ABD Başkanı Obama, ''Kongrenin Suriye'ye müdahaleyi onaylayacağına inanıyorum" dedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye konusunda kendisinin bir kırmızı çizgi koymadığını, kimyasal silahlar konusundaki kırmızı çizgiyi dünyanın belirlediğini, ABD Kongresi'nin Suriye'ye harekatı onaylayacağına inandığını söyledi.

Obama, resmi ziyaret için bulunduğu Stockholm'de, İsveç Başbakanı Frderik Reinfeldt ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Suriye konusunda bir zaman sınırlaması getirmedim, kimyasal silahlar konusundaki kırmızı çizgiyi dünya belirledi" diye konuştu.

Suriye'nin başkenti Şam'daki Doğu Guta'da kimyasal silahlar konusunda geriye kalan tek tartışma konusunu bu silahları kimin kullandığının oluşturduğuna işaret eden Obama, Suriyeli muhaliflerin kimyasal silahları kullanma imkanı bulunmadığını vurguladı.

Basın toplantısında, "zaman ve kapsam açısından sınırlı bir operasyonun" sözkonusu olduğunun altını çizen Obama, askeri müdahale konusunu Kongre'nin onayına sunma yönündeki tercihine ilişkin bir soruyu, "Konuyu Kongre'ye getirme yükümlülüğüm bulunduğuna inanmıyorum ancak Kongre'nin desteğini almak önemli" dedi. Obama, Kongre'nin askeri müdahale kararını onaylayacağına inandığını belirtti.

Konuşmasında, diplomasiyi (Irak, Afganistan ve Suriye'de) sorunların bir çözümü olarak desteklemek için her türlü çabayı gösterdiğini hatırlatan Obama, "Suriye konusunda güvenilirliğim risk altında değil" ifadesini kullandı. (aa)
Etiketler: suriye, abd
2013-09-04 18:38:14
  • Ziyaret: 10505
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0