Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 21 Ekim 2020, Çarşamba
Son Dakika: 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti 22:40 » Fransa'da olağanüstü hal uzatılıyor 22:35 » Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye uyarı 22:26 » 22 bin 85 kişinin TSK ile ilişiği kesildi

Sudan'da Türkiye'ye destek için gösteri düzenlendi

Sudan'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek ve Türkiye'ye destek olmak amacıyla gösteri düzenlendi.

Sudan'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek ve Türkiye'ye destek olmak amacıyla gösteri düzenlendi.

Sudan İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (SWTUF) çağrısıyla başkent Hartum'da düzenlenen gösteride, FETÖ'nün darbe girişimi protesto edildi

Gösteriye, Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi Cemalettin Aydın, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Sudan'da yaşayan Türkler de katıldı.

Gösteride konuşan HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, Sudanlıların Türk halkına verdiği destekten övgüyle söz ederek, "Sudanlılar darbeye tepki için ilk gösteri yapanlardan oldu." dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, halkın ve ülkede konuk edilen 3 milyon Suriyeli sığınmacının dualarıyla darbe girişiminin üstesinden gelmede başarılı olduğunu belirtti.

Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi Aydın ise gösteri sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Sudan hükümetinin FETÖ'ye bağlı iki okulun yönetimini Sudanlı bir şirkete vermesi kararıyla ilgili gelişmeleri takip etmek üzere Milli Eğitim Bakanlığından bir heyetin önümüzdeki günlerde Sudan'ı ziyaret edeceğini kaydetti.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Sudan, Türkiye'ye ilk destek veren ülkelerden olmuş, öncelikle Türk halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Sudan yönetimi, daha sonra ülkedeki FETÖ ile bağlantılı okulların kamulaştırılması kararı almıştı.

Destek kapsamında bir süre önce Türkiye'ye gelen SWTUF Genel Sekreteri Sirralkhatim Abdulgadir, Ankara'daki demokrasi nöbetine katılmış, ülkesine döndükten sonra konfederasyonuna, Hartum'da da "demokrasi nöbeti" etkinliği düzenleme teklifinde bulunmuştu.

Sudan İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Abdulgadir'in bu teklifini kabul ederek, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı Sudan'a davet etmişti.AA
2016-08-11 11:48:09
  • Ziyaret: 13738
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0