Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Ekim 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Şehit ailelerine ücretsiz otogaz

Uşak'ta akaryakıt istasyonu sahibi Ebubekir Caner, başlattığı kampanyayla, şehit ailelerine otogazı ücretsiz veriyor.

Uşak'ta akaryakıt istasyonu sahibi Ebubekir Caner, başlattığı kampanya kapsamında, otogaz alan şehit ailelerinden ücret talep etmiyor.

Yaklaşık bir hafta önce kampanya başlatan Caner, İzmir-Ankara karayolu Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi önündeki akaryakıt istasyonuna gelen şehit ailelerine istedikleri miktarda otogazı ücretsiz veriyor.

Caner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akaryakıt işine 5 yıl önce başladığını, Uşak'ta 2, Manisa Kula'da bir istasyonu bulunduğunu söyledi.

Gücü yettiği sürece şehit yakınlarına destek vermek istediğini anlatan Caner, onların hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak, yaşam mücadelelerine katkı sağlamak amacıyla "ücretsiz otogaz" kampanyası başlattığını bildirdi.

Kampanyayı ilk olarak İzmir-Ankara karayolundaki akaryakıt istasyonunda başlattıklarını dile getiren Caner, ilerleyen zamanda diğer iki istasyonda da uygulamanın gerçekleştirileceğini belirtti.

Caner, "Şehit yakını kartı bulunan herkes, istasyondan istediği kadar otogaz alabilecek. Suistimal edileceğini düşünmüyorum, bu nedenle bir sınırlama getirmedik. Şehitlerimizin tümüne Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Onlar bize şehitlerimizin emaneti." diye konuştu.

"Türkiye geneline yayılmasını istiyorum"
Babasının, polis olarak ülkeye 30 yıl hizmet verdiğini kaydeden Caner, şöyle devam etti:

"Ben de ülkeme çalışarak, vergi ödeyerek hizmet ediyorum. Şehit yakınları için elimden geleni her zaman yaptım, bundan sonra da yapacağım. İlerleyen dönemde sadece otogaz değil ücretsiz benzin ve motorin imkanı sağlamayı düşünüyoruz. Şimdilik otogazla başladık. Kampanyadan sadece Uşaklı şehit yakınları değil bu akaryakıt istasyonuna gelen tüm şehit yakınları faydalanacak."

Caner, kampanyanın ilerleyen dönemde ülke geneline yayılmasını arzu ettiğini söyledi.

Kampanyayla ilgili Caner'e teşekkür ziyaretinde bulunan Uşak Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Şakir Çakır ise kampanyanın şehit yakınlarını çok mutlu ettiğini bildirdi.

Şehit yakını kartı taşıyanlara kampanyayla ilgili duyuru yaptıklarını dile getiren Çakır, "Türkiye'de ilk kez böyle bir kampanya hayata geçirildi. Tüm şehit aileleri adına çok teşekkür ediyorum. Umarım bu kampanya ülke geneline yayılır." ifadelerini kullandı.

Hatay'da 15 yıl önce oğlu şehit düşen Ayşe Yılmaz (69) ise yeğeniyle geldiği akaryakıt istasyonundan ücretsiz otogaz aldıktan sonra yaptığı açıklamada, "Çok duygulandım, işletme sahibine teşekkür ediyorum, Allah razı olsun." dedi.

AA
2016-08-09 12:26:38
  • Ziyaret: 13319
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0