Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 02 Temmuz 2015, Perşembe
Son Dakika: 11:49 » Dış ticaret açığı yüzde 6,1 azaldı 15:00 » Twitter Türkiye Koordinatörü Emine Etili oldu 18:00 » "Dört büyükler" transferde paraya acımadı 17:47 » Tarihi İngiliz parlamentosu çürüyor 17:40 » Menderes Türel'den Kötü Haber! 12:23 » Savunmaya güçlü Ar-Ge desteği 12:01 » Sarımsaklı Plajları atlı jandarmalara emanet 13:37 » Sultangazi'de banka soygunu 13:11 » Epilepsi hastalığı yüzde 95 oranında tedavi edilebiliyor 22:18 » Galatasaraylı Selçuk İnan dünya evine girdi 12:16 » Suriyelilerin umudu Türkiye 11:32 » Siirt'te 4 kadın derede akıntıya kapıldı 19:21 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a gidecek 00:18 » A Milli Takım, Kazakistan maçı hazırlıklarına başladı 23:49 » 2015 Milletvekili Seçim Sonuçları

Sarai Sierra cinayetinin şüphelisine müebbet hapis talebi

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Yazımı tamamlanan iddianamede şühpeli Ziya Tasalı tek sanık olarak yer alıyor. Tasalı'nın, 'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Ayrıca Tasalı hakkında 'Cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından da toplamda 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan tarafından yazımı tamamlanan iddianamede ABD'li Sarai Sierra'nın, Ziya Tasalı tarafından saldırıya uğradığı ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Vurma sonucunda Sierra'nın kafasında 5 santimlik yarılma meydana geldiği ve bu nedenle de ABD'li turistin hayatını kaybettiği anlatıldı.

Tecavüz olayının gerçekleşmediği belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumu raporuna göre şüpheli Tasalı’ya ait sürüntü örneklerinin mağdurun vücudunun çeşitli yerlerinde tespit edildiği de anlatıldı. Cinayetin işlenmesinin ardından şüpheli Ziya Tasalı tarafından Sierra’ya ait Ipad, cep telefonu ve çantasının da alındığı belirtildi.

Şüpheli Ziya Tasalı’nın cinayetin ardından memleketi olan Kastamonu’ya, oradan Hatay’a gittiği ve daha sonra da sınırdan Suriye’ye geçtiği belirtildi.

'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle adam öldürme', 'Cinsel Saldırı' ve 'Nitelikli Hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 14 yıla kadar hapsi istenen Ziya Tasalı hakkındaki yazımı tamamlanan iddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
2013-07-02 17:29:08
  • Ziyaret: 3909
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0