Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 28 Ocak 2015, Çarşamba
Son Dakika: 16:56 » Avrupalılardan Türk firmalarına Rusya teklifi 16:48 » İstanbul Film Festivali'nde jüri başkanı Demirkubuz 13:01 » Uzmanlardan Antibiyotik uyarısı 12:11 » Antibiyotik uyarısı 21:57 » Kedinin yardımına köpek yetişti 21:55 » Su altına kablosuz internet getirdiler 21:54 » Bakanlıktan tuz-şeker genelgesi 12:26 » Akıllı ilaçlar kanserde yaşam süresini artırıyor 13:10 » Yatırımcıların gözü Avrupa kulüplerinde 12:52 » Senegal, Ebola sebebiyle kapattığı Gine sınırını açıyor 16:25 » İstanbul Sea Life Akvaryumu açıldı 00:15 » Altın 10 ayın en yüksek seviyesinde 15:48 » İsviçre frangı piyasaları salladı 14:14 » Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 500 öğrenciye burs verecek 12:40 » Suriyeli ailenin dramı ikiye katlandı

Sarai Sierra cinayetinin şüphelisine müebbet hapis talebi

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Yazımı tamamlanan iddianamede şühpeli Ziya Tasalı tek sanık olarak yer alıyor. Tasalı'nın, 'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Ayrıca Tasalı hakkında 'Cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından da toplamda 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan tarafından yazımı tamamlanan iddianamede ABD'li Sarai Sierra'nın, Ziya Tasalı tarafından saldırıya uğradığı ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Vurma sonucunda Sierra'nın kafasında 5 santimlik yarılma meydana geldiği ve bu nedenle de ABD'li turistin hayatını kaybettiği anlatıldı.

Tecavüz olayının gerçekleşmediği belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumu raporuna göre şüpheli Tasalı’ya ait sürüntü örneklerinin mağdurun vücudunun çeşitli yerlerinde tespit edildiği de anlatıldı. Cinayetin işlenmesinin ardından şüpheli Ziya Tasalı tarafından Sierra’ya ait Ipad, cep telefonu ve çantasının da alındığı belirtildi.

Şüpheli Ziya Tasalı’nın cinayetin ardından memleketi olan Kastamonu’ya, oradan Hatay’a gittiği ve daha sonra da sınırdan Suriye’ye geçtiği belirtildi.

'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle adam öldürme', 'Cinsel Saldırı' ve 'Nitelikli Hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 14 yıla kadar hapsi istenen Ziya Tasalı hakkındaki yazımı tamamlanan iddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
2013-07-02 17:29:08
  • Ziyaret: 3741
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0