Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 02 Temmuz 2016, Cumartesi
Son Dakika: 18:47 » UEFA: İstanbul için saygı duruşu yapılacak 18:10 » NATO'da bayraklar yarıya indirildi 18:09 » Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi 04:00 » Akdeniz'de düşen Mısır uçağının kara kutuları ilk bulguları ortaya koydu 02:50 » Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 42 kişi hayatını kaybetti 02:01 » İçişleri Bakanı Efkan Ala Açıkladı 14:59 » Putin'den Türkiye'ye yönelik turizm kısıtlamalarının kaldırılması talimatı 14:55 » Bahçeli'den Başbakan Yıldırım'a taziye telefonu 14:50 » Rus turistlere Türkiye kısıtlaması kalkıyor 14:48 » Havaalanı uçuş trafiğine açıldı 14:12 » MHP Genel Başkanı Bahçeli: Teröre arka çıkan karanlık odakları lanetliyorum 04:13 » Başbakan Yıldırım, hastanede yaralıları ziyaret etti 01:55 » Sabiha Gökçen'de polis alarma geçti 01:47 » Yıldırım, patlama sonrası İstanbul'a geliyor 01:42 » THY uçuşları saat 08.00'e kadar durduruldu

Sarai Sierra cinayetinin şüphelisine müebbet hapis talebi

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Yazımı tamamlanan iddianamede şühpeli Ziya Tasalı tek sanık olarak yer alıyor. Tasalı'nın, 'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Ayrıca Tasalı hakkında 'Cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından da toplamda 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan tarafından yazımı tamamlanan iddianamede ABD'li Sarai Sierra'nın, Ziya Tasalı tarafından saldırıya uğradığı ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Vurma sonucunda Sierra'nın kafasında 5 santimlik yarılma meydana geldiği ve bu nedenle de ABD'li turistin hayatını kaybettiği anlatıldı.

Tecavüz olayının gerçekleşmediği belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumu raporuna göre şüpheli Tasalı’ya ait sürüntü örneklerinin mağdurun vücudunun çeşitli yerlerinde tespit edildiği de anlatıldı. Cinayetin işlenmesinin ardından şüpheli Ziya Tasalı tarafından Sierra’ya ait Ipad, cep telefonu ve çantasının da alındığı belirtildi.

Şüpheli Ziya Tasalı’nın cinayetin ardından memleketi olan Kastamonu’ya, oradan Hatay’a gittiği ve daha sonra da sınırdan Suriye’ye geçtiği belirtildi.

'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle adam öldürme', 'Cinsel Saldırı' ve 'Nitelikli Hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 14 yıla kadar hapsi istenen Ziya Tasalı hakkındaki yazımı tamamlanan iddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
2013-07-02 17:29:08
  • Ziyaret: 4536
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0