Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 04 Eylül 2015, Cuma
Son Dakika: 18:29 » Bağımsız bakanlar yemin etti 23:07 » Nostaljik otobüsler bayram turuna çıktı 12:21 » Her gün 163 kişi diyabetten hayatını kaybediyor 18:30 » Küçük Emir için devlet seferber oldu 18:27 » 4,5G ihalesinde teklifler 3,3 milyar avroyu aştı 18:20 » 'Hamas ve İslami Cihad ile görüşmeler sürüyor' 13:49 » Bakan Müezzinoğlu'dan AVM iddialarına yalanlama 11:49 » 'Istanbul Photo Awards' Sergisi Antalya'da açılıyor 13:55 » Akredite olmayan sağlık kuruluşları teşvik alamayacak 12:48 » Yaban hayvanları için yeşil koridor 11:43 » 'Zam şampiyonu' limonda erken hasat 13:45 » Meteor yağmuru bu yıl daha az görüldü 12:50 » TİKA Türk ve Macar bilim adamlarını bir araya getirdi 11:57 » Sultanbeyli'deki saldırıda polis müdürü şehit oldu 12:07 » Çin'de tayfun alarmı

Sarai Sierra cinayetinin şüphelisine müebbet hapis talebi

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Yazımı tamamlanan iddianamede şühpeli Ziya Tasalı tek sanık olarak yer alıyor. Tasalı'nın, 'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Ayrıca Tasalı hakkında 'Cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından da toplamda 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan tarafından yazımı tamamlanan iddianamede ABD'li Sarai Sierra'nın, Ziya Tasalı tarafından saldırıya uğradığı ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Vurma sonucunda Sierra'nın kafasında 5 santimlik yarılma meydana geldiği ve bu nedenle de ABD'li turistin hayatını kaybettiği anlatıldı.

Tecavüz olayının gerçekleşmediği belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumu raporuna göre şüpheli Tasalı’ya ait sürüntü örneklerinin mağdurun vücudunun çeşitli yerlerinde tespit edildiği de anlatıldı. Cinayetin işlenmesinin ardından şüpheli Ziya Tasalı tarafından Sierra’ya ait Ipad, cep telefonu ve çantasının da alındığı belirtildi.

Şüpheli Ziya Tasalı’nın cinayetin ardından memleketi olan Kastamonu’ya, oradan Hatay’a gittiği ve daha sonra da sınırdan Suriye’ye geçtiği belirtildi.

'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle adam öldürme', 'Cinsel Saldırı' ve 'Nitelikli Hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 14 yıla kadar hapsi istenen Ziya Tasalı hakkındaki yazımı tamamlanan iddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
2013-07-02 17:29:08
  • Ziyaret: 4006
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0