Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 21 Nisan 2015, Salı
Son Dakika: 10:54 » 13. SportAccord Kongresi'nin açılış töreni yapıldı 11:56 » 'Nijerya'daki şiddetten en çok çocuklar etkilendi' 11:39 » Yürüyüş prostat kanseri tedavisine iyi geliyor 10:40 » 'Halen müzakere aşamasındayız' 12:06 » Pakistan'da selzede kadınlar, Kimse Yok Mu ile meslek sahibi oluyor 12:37 » Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen açıklaması 12:34 » Destan"ı Türkler yazdı İngilizler çekti 12:19 » Zeytin ve zeytinyağı fiyatı üreticiyi sevindirdi 11:11 » Hillary Clinton başkanlık için kolları sıvadı 11:08 » Kenya'daki üniversitede izdiham 11:01 » Cumhurbaşkanı Erdoğan takım kaptanları ile buluştu 18:18 » Yermuk'ta yaşananlar Nekbe'yi anımsatıyor 11:59 » 'Anne sütü öz güveni artırıyor' 13:10 » 'Benim için paha biçilmez bir kupa' 11:18 » 'Türkiye Yemen'de arabuluculuk yapabilir'

Sarai Sierra cinayetinin şüphelisine müebbet hapis talebi

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Yazımı tamamlanan iddianamede şühpeli Ziya Tasalı tek sanık olarak yer alıyor. Tasalı'nın, 'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Ayrıca Tasalı hakkında 'Cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından da toplamda 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan tarafından yazımı tamamlanan iddianamede ABD'li Sarai Sierra'nın, Ziya Tasalı tarafından saldırıya uğradığı ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Vurma sonucunda Sierra'nın kafasında 5 santimlik yarılma meydana geldiği ve bu nedenle de ABD'li turistin hayatını kaybettiği anlatıldı.

Tecavüz olayının gerçekleşmediği belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumu raporuna göre şüpheli Tasalı’ya ait sürüntü örneklerinin mağdurun vücudunun çeşitli yerlerinde tespit edildiği de anlatıldı. Cinayetin işlenmesinin ardından şüpheli Ziya Tasalı tarafından Sierra’ya ait Ipad, cep telefonu ve çantasının da alındığı belirtildi.

Şüpheli Ziya Tasalı’nın cinayetin ardından memleketi olan Kastamonu’ya, oradan Hatay’a gittiği ve daha sonra da sınırdan Suriye’ye geçtiği belirtildi.

'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle adam öldürme', 'Cinsel Saldırı' ve 'Nitelikli Hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 14 yıla kadar hapsi istenen Ziya Tasalı hakkındaki yazımı tamamlanan iddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
2013-07-02 17:29:08
  • Ziyaret: 3834
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0