Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 22 Aralık 2014, Pazartesi
Son Dakika: 20:37 » ''İslam dünyası üstüne düşeni yapmalı'' 20:04 » Heniyye'den Türkiye'ye "teşekkür" 18:49 » Sümeyye Erdoğan kendi hayat hikayesini anlattı 17:24 » Dolar-ruble savaşı Türk ekonomisini de "vuruyor" 17:18 » Kamu gayrimenkul değer artışlarından pay alacak 17:13 » Katar Emiri Ankara'ya geliyor 17:00 » "Hobbit"ten ilk gün rekoru 16:47 » Sarıkamış: 100 yıldır unutulmayan acı 16:27 » Hamilelikte bitki çayına dikkat 19:26 » Mekke ve Medine'den Canlı Yayın 17:10 » Özbek Hoca' Son Yolculuğuna Uğurlandı 17:04 » Başbakan Davutoğlu gözyaşlarını tutamadı 10:06 » Atina ile yeni bir dönemi açmaya kararlıyız 10:05 » Alışılmış Cumhurbaşkanı olmam 16:23 » İsviçre'deki "altın" referandumundan "hayır" çıktı

Sarai Sierra cinayetinin şüphelisine müebbet hapis talebi

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Yazımı tamamlanan iddianamede şühpeli Ziya Tasalı tek sanık olarak yer alıyor. Tasalı'nın, 'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Ayrıca Tasalı hakkında 'Cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından da toplamda 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan tarafından yazımı tamamlanan iddianamede ABD'li Sarai Sierra'nın, Ziya Tasalı tarafından saldırıya uğradığı ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Vurma sonucunda Sierra'nın kafasında 5 santimlik yarılma meydana geldiği ve bu nedenle de ABD'li turistin hayatını kaybettiği anlatıldı.

Tecavüz olayının gerçekleşmediği belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumu raporuna göre şüpheli Tasalı’ya ait sürüntü örneklerinin mağdurun vücudunun çeşitli yerlerinde tespit edildiği de anlatıldı. Cinayetin işlenmesinin ardından şüpheli Ziya Tasalı tarafından Sierra’ya ait Ipad, cep telefonu ve çantasının da alındığı belirtildi.

Şüpheli Ziya Tasalı’nın cinayetin ardından memleketi olan Kastamonu’ya, oradan Hatay’a gittiği ve daha sonra da sınırdan Suriye’ye geçtiği belirtildi.

'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle adam öldürme', 'Cinsel Saldırı' ve 'Nitelikli Hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 14 yıla kadar hapsi istenen Ziya Tasalı hakkındaki yazımı tamamlanan iddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
2013-07-02 17:29:08
  • Ziyaret: 3693
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0