Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 17 Nisan 2014, Perşembe
Son Dakika: 11:37 » Karpuzun hiç bilinmeyen faydaları! 11:25 » Novi Pazar taraftarlarına "ırkçı" saldırı 12:03 » Recep İvedik 4" rekorları alt üst ediyor 11:59 » "Selfie" çılgınlığına psikiyatrist yorumu 11:52 » Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nde ilk kez pedal çevirdi 11:31 » Türk kahvesi "müzelik" oluyor 17:48 » Çinliler 10 bin kişilik yatırım için Türkiye'de 12:43 » Türkiye IMF tahminlerinin üzerinde büyüyor 12:40 » Güneş gözlüğü alırken dikkat! 11:52 » Yeşil çay hafızayı da güçlendiriyor 10:37 » Martta en çok külçe altın kazandırdı 12:01 » Geleneksel Su Bayramı 11:44 » Kadınlara ücretsiz HPV taraması yapılacak 20:00 » İlk yarıda Galatasaray üstün 13:08 » Dev yarışa yurt dışından büyük ilgi

Sarai Sierra cinayetinin şüphelisine müebbet hapis talebi

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Yazımı tamamlanan iddianamede şühpeli Ziya Tasalı tek sanık olarak yer alıyor. Tasalı'nın, 'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Ayrıca Tasalı hakkında 'Cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından da toplamda 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan tarafından yazımı tamamlanan iddianamede ABD'li Sarai Sierra'nın, Ziya Tasalı tarafından saldırıya uğradığı ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Vurma sonucunda Sierra'nın kafasında 5 santimlik yarılma meydana geldiği ve bu nedenle de ABD'li turistin hayatını kaybettiği anlatıldı.

Tecavüz olayının gerçekleşmediği belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumu raporuna göre şüpheli Tasalı’ya ait sürüntü örneklerinin mağdurun vücudunun çeşitli yerlerinde tespit edildiği de anlatıldı. Cinayetin işlenmesinin ardından şüpheli Ziya Tasalı tarafından Sierra’ya ait Ipad, cep telefonu ve çantasının da alındığı belirtildi.

Şüpheli Ziya Tasalı’nın cinayetin ardından memleketi olan Kastamonu’ya, oradan Hatay’a gittiği ve daha sonra da sınırdan Suriye’ye geçtiği belirtildi.

'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle adam öldürme', 'Cinsel Saldırı' ve 'Nitelikli Hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 14 yıla kadar hapsi istenen Ziya Tasalı hakkındaki yazımı tamamlanan iddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
2013-07-02 17:29:08
  • Ziyaret: 2586
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0