Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 04 Ağustos 2015, Salı
Son Dakika: 20:17 » Şehit Ali Gökçe'nin Cenazesinden İlk Görüntüler 11:07 » Hindistan'da bina çöktü: 11 ölü 17:12 » Futbol dünyasının "kiralık yıldızları" 16:51 » Fındık ihracatından 11 ayda 2.7 milyar dolar gelir 13:14 » Şehitler son yolculuklarına uğurlanıyor 20:19 » Şehit Uzman Çavuşun babaevinde yas var 15:08 » Barış için '1915 metre' kulaç attılar 15:06 » TİM temmuz ayı ihracat rakamlarını açıkladı 15:06 » Eskişehir'de terör örgütü operasyonu: 12 gözaltı 12:00 » Türkiye'de balık azalıyor 18:42 » İsrail'den Suriye'ye saldırı iddiası 12:30 » Kurban öncesi et fiyatları tırmanışa geçti 12:12 » Üniversite kayıtları e-Devlet'ten yapılabilecek 12:07 » Erdoğan Çin ve Endonezya'yı ziyaret edecek 13:46 » Bebekleri havaya atarak sevmek bağırsak düğümlenmesine sebep oluyor

Sarai Sierra cinayetinin şüphelisine müebbet hapis talebi

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

ABD'li Sarai Sierra'nın turist olarak geldiği İstanbul'da, kaybolduktan 12 gün sonra Cankurtaran'da cesedinin bulunması üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Yazımı tamamlanan iddianamede şühpeli Ziya Tasalı tek sanık olarak yer alıyor. Tasalı'nın, 'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle nitelikli adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Ayrıca Tasalı hakkında 'Cinsel saldırı' ve 'Nitelikli hırsızlık' suçlarından da toplamda 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan tarafından yazımı tamamlanan iddianamede ABD'li Sarai Sierra'nın, Ziya Tasalı tarafından saldırıya uğradığı ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirtildi. Vurma sonucunda Sierra'nın kafasında 5 santimlik yarılma meydana geldiği ve bu nedenle de ABD'li turistin hayatını kaybettiği anlatıldı.

Tecavüz olayının gerçekleşmediği belirtilen iddianamede, Adli Tıp Kurumu raporuna göre şüpheli Tasalı’ya ait sürüntü örneklerinin mağdurun vücudunun çeşitli yerlerinde tespit edildiği de anlatıldı. Cinayetin işlenmesinin ardından şüpheli Ziya Tasalı tarafından Sierra’ya ait Ipad, cep telefonu ve çantasının da alındığı belirtildi.

Şüpheli Ziya Tasalı’nın cinayetin ardından memleketi olan Kastamonu’ya, oradan Hatay’a gittiği ve daha sonra da sınırdan Suriye’ye geçtiği belirtildi.

'Cinsel saldırının gerçekleşmemesi sonucu oluşan infialle adam öldürme', 'Cinsel Saldırı' ve 'Nitelikli Hırsızlık' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 14 yıla kadar hapsi istenen Ziya Tasalı hakkındaki yazımı tamamlanan iddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
2013-07-02 17:29:08
  • Ziyaret: 3983
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0