Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 25 Ekim 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Sanatçılardan Beşiktaş'taki terör saldırısına tepki

Bazı sanatçılar, Beşiktaş'taki terör saldırısına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

Bazı sanatçılar, Beşiktaş'taki terör saldırısına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

Sanatçılar, saldırının ardından tepkilerini yaptıkları ilk paylaşımlarla ifade etti.Komedyen Şahan Gökbakar, Türk bayrağı fotoğrafı paylaştığı mesajında, "Allah yardımcımız olsun. Teröre lanet olsun. Allah kahretsin. Yazıklar olsun. Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak." gibi ifadelere yer verdi.

Pop şarkıcısı Serdar Ortaç, "Saat 4.20. 29 şehidimiz ve 166 yaralımız var. Başımız sağ olsun. Allah'ım sen ülkemizi koru yarabbim." mesajını paylaştı.

Şarkıcı Mustafa Ceceli, mesajında "İnsan canına kastetmek nasıl bir vicdansızlıktır? Dün akşamki kalleş saldırıda 29 şehit verdik. 166 yaralı var. Yastayız." ifadelerini kullandı.

Pop şarkıcıları Mustafa Sandal ve Demet Akalın "Türkiye diz çökmeyecek" yazılı görsel eşliğinde tepkilerini dile getirdi. Sandal, "Mesaj, dün, bugün ve yarın nettir" ifadelerini paylaşırken, Akalın ise mesajında "Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Lanet olsun teröre." ifadelerine yer verdi.

Şarkıcı Yıldız Tilbe, paylaşımında şunları kaydetti:

"Şehitlerin üzerine Allah'ın sonsuz rahmeti olsun. Yakınlarına Allah sabır versin. Yaralılara acil şifalar dilerim. Allah sonumuzu hayır etsin. Allah daha çaresiz bırakmasın ülkemizi. Herkes aynı durumda, herkes çok şey yapmak istiyor fakat hiçbir şey yapamıyor. Allah bütünlüğümüzü bozmasın. Allah memleketimizin ve hepimizin sonunu hayırlı etsin."

Şarkıcı Ali Şan, saldırıya tepkisini "Lanet olsun teröre. Lanet olsun teröre yardım ve yataklık yapanlara. Lanet olsun ülkemizi karıştırmak isteyenlere." ifadeleri ile gösterdi.

Dizi ve sinema oyuncusu Vildan Atasever de Türk bayrağı fotoğrafıyla birlikte iki dilde paylaştığı mesajda, "Türkiye'yi asla bölemeyeceksiniz. Asla vazgeçmeyeceğiz. Amacınıza ulaşamayacaksınız. Elbet bir gün geldiğiniz gibi gideceksiniz. Teröre lanet olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncu Oktay Kaynarca mesajında, "Başın sağ olsun memleketim. Başın var olsun, dik olsun memleketim. Mekanınız cennet olsun kardeşlerim." cümlelerine, Ali Nuri Türkoğlu ise "Başaramayacaksınız. Tüm Türkiye olarak, ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, milletimize metanet diliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Yeşilçam oyuncusu Hülya Koçyiğit'in tepkisi ise "İstanbul'da gerçekleştirilen bu hain terör saldırısını, destekçilerini lanetliyor, yaralılara Allah'tan acil şifalar diliyorum." şeklinde oldu.

Oyuncu ve şarkıcı Emel Müftüoğlu, Terör eylemlerinin ülkenin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumalıyız. Hiçbir sorun şiddetle çözülemez. Şiddetten bir çözüm veya gelecek bekleyenlerin, insanlık değerleriyle hiçbir bağlantısı olamaz. Çirkin saldırıları gerçekleştirenler, terör ve şiddet eylemlerinin hiçbir amaç ve araç olmayacağını bilmelidirler."

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Ahmet Yenilmez'de yaptığı açıklamada, "Şüphesiz, Avrupa'nın özellikle son günlerdeki tutumu, bu olayların arkasındaki gücün kendileri olduğunu gösteriyor. Bu birliği elimizden almak istiyorlar. Avrupa bu savaşı devam ettiriyor ama onların çocukları ölmüyor. Hep bizim çocuklarımız ölüyor." dedi.

Besteci ve piyanist Kerem Görsev ise şunları kaydetti:

"Vatanı bekleyen gencecik çocuklar hayatını kaybetti. Yazık onlara. Yazıklar olsun yapanlara. Türkiye'de siyaseten birtakım değişikliklerin olduğu, AK Parti'yle MHP'nin uzlaştığı bir günde saldırı yapılması da bir tuhaf."

Sanatçı Özdemir Erdoğan, açıklamasında, "Bir kısım insanlar, devletler veya toplumlar, Türkiye'nin gelişmesini, ilerlemesini, çağdaş dünyadaki yerini almasını istemiyorlar. Bu artık açıktan açığa ortaya çıktı." ifadelerini kullandı.

Niran Ünsal ise "Bu planlı yapılan bir iş. Yani bizim güvenlik güçlerimize yapılan saldırıların hepsi, bizi korumasız ve savunmasız bırakmak amacıyla yapılan şeyler." açıklamasında bulundu.

Oyuncu ve sunucu Özlem Balcı ise kendisinin de bir polis çocuğu olduğunu belirterek, "Polisimize yapılan bu hain saldırıyı kınıyorum. Çok üzgünüm. Keşke böyle şeyler olmasa. Keşke artık, barış, sevgi, dostluk gelse. Teröre karşı tek yürek, diyorum." diye konuştu.
AA
2016-12-11 18:54:06
  • Ziyaret: 13896
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0