Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 27 Eylül 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Rabia işareti yaptıkları için kızları içeri atan darbeci yönetimin karşısındayım

Başbakan Erdoğan, Mısır'da "Sabah 7 Hareketi" üyesi kız öğrencilere verilen ağır hapis cezalarına sert tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "(Rabia işaretini yapan) Kızlarımızı içeri atan darbeci yönetimin karşısındayım. Karşısında olmaya da devam edeceğim" dedi.

"Önümüzdeki 4 ay, dikkatini çekiyorum, (eliyle 4 işareti yaparak) bu işaret birilerini rahatsız ediyor yalnız. Ama ben rahatsız değilim. Bundan dolayı da gururluyum. Gururlu olmaya da devam edeceğim" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Hep mazlumların yanında oldum, mazlumların yanında olmaya da devam edeceğim. Bu işareti yapan Mısır'da 20 kadar genç kızımızı içeri atan darbeci yönetimin karşısındayım. Karşısında olmaya da devam edeceğim.

Önümüzdeki 4 ay boyunca dikkatinizi çekiyorum. Plan, proje, vizyon değil, sadece fitne üretecekler, ne gerekiyorsa yapacaklar, ellerine ne geçerse kullanacaklar, her imkanı, her fırsatı, her çirkinliği ve ittifakı değerlendirmenin gayreti içinde olacaklar. İçeriden ya da dışarıdan ellerine ne geçerse, fırlatacak ve Türkiye düşmanları ile bile işbirlikleri yapıp üzerimize saldıracaklar."

"Meselesi olan 30 Mart akşamına kadar ertelesin"

"Bugün bizim böyle bir millet davamız varsa bu, cepheden kaçmamak için birbirinin ayaklarını bağlayan, geri dönmemek için gemilerini yakan, 'ya istiklal ya ölüm' diye haykıran kahramanlar sayesindedir" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Geri dönen, korkan, sinen sadece davayı kaybetmekle kalmaz, milletin emanetine, yol arkadaşına, omuzlarındaki mirasa da haksızlık eder. Bu hassas süreçte teşkilatımızın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz, mazur görmeyiz. Zaman münakaşa zamanı değil. Eğer meselesi olan varsa rica ediyorum, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin. Biz her bir adayımızı kılı kırk yaran bir hassasiyetle, bir kuyumcu inceliğiyle çok sayıda kriteri dikkate alarak belirledik, belirliyoruz. Bir kişinin, bir kaç kişinin, hatta bütün bir teşkilatın değil, bütün bir şehrin hassasiyetlerini gözeterek adaylarımızı belirliyoruz. Adaya, adayın ismine takılmadan geçmişin küllerini kaldırmadan, nefsin, benim irvasına kapılmadan hemen yola revan olacağız. Küsmek, darılmak, bozulmak, kırılmak bizim dava kültürümüzde asla kendisine yer bulamaz. Sadece adaylarla değil, aday adaylarıyla il, ilçe, belde, başkanlarımızla tüm gençler, tüm kadınlarla üyeler, gönüllülerle tek yürek halinde çalışacağız. Bu süreç aynı zamanda bir samimiyet imtihanıdır."

"Yavrularımızın ticari meta haline gelmesine izin vermeyeceğiz"


"İnşallah eğitim sistemimizde yavrularımızı devletin eğitim kurumlarında yetiştirdiğimiz kadarıyla daha ileri imkanlarla yetiştirmenin gayreti içindeyiz, gayreti içinde olacağız ama yavrularımızın ekonomik kaynak olarak görünmesine de fırsat vermeyeceğiz" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ticari meta haline gelmesine fırsat vermeyeceğiz. Her belediye başkanımız, attığı her adımda bunları da düşünecek. Onun için çocuklarımıza oyun parkları, yeşil alanlar ve 'ben çocukluğumda şunu şunu yaptım' diye masal hikaye kitaplarını yazabilsin bu yavrular. Şimdi bu imkan var mı? Yok. Şimdi ne diyecek? 'Ben, cumartesi, pazar günleri işte dershanedeyim.' Başka söyleyecek hiçbir şeyi yok. Şimdi inşallah onun adı da konuyor, adımları da atılıyor. Bebek arabasındaki bebekten okula giden öğrenciye kadar her planda önce çocukları hesaba katacak. Çocuklar iyi şehirlerde yaşarlarsa unutmayın, büyüdüklerinde de iyi şehirler inşa ederler." (aa)
2013-11-29 19:36:13
  • Ziyaret: 33043
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 1 0