Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 25 Ekim 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Öğrenciler kitap okumaya dikkati çekmek için yürüdü

Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsünde bir araya gelen Öğrenci Konseyi üyeleri, Kütüphaneler Haftasında kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla "kitap okuma eylemi" düzenledi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) kampüsünde bir araya gelen YYÜ Öğrenci Konseyi üyeleri, Kütüphaneler Haftasında kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla "kitap okuma eylemi" düzenledi.

YYÜ Zeve Kampüsü Merkezi Yemekhane önünde bir araya gelen YYÜ Öğrenci Konseyi üyesi öğrenciler, ellerine aldıkları kitapları oturdukları merdiven basamaklarında okumaya başladı. Bir süre yemekhane önünde meraklı bakışlar arasında kitap okuyan öğrenciler, daha sonra otobüs duraklarına kadar yürüyerek kitap okumaya devam etti.

Konsey üyesi Elif Sinem Süzen, Kütüphaneler Haftası kapsamında, kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla toplandıklarını hatırlattı.

Kitap okumanın öneminin dışında, ülkede kitap okuma azlığına da değinmeyi amaçladıklarını kaydeden Süzen, "Bu nedenle bir yürüyüş düzenledik. Farkındalık yaratmak istedik. Konsey başkanımızın bizi desteklemesi üzerine etkinliğimizi başlattık. Yolculukta, boş zamanlarda, hatta yürüyüşlerde kitap okunması çok önemli. Umarım örnek olmuş, dikkat çekmiş ve insanların 'Ah benim de bir kitabım vardı' demelerini sağlamışızdır." diye konuştu.

Farklı bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten öğrencilerden Edanur Arvas da hafta nedeniyle kitap okumaya dikkat çekmek istediklerini söyledi.


AA
2016-04-06 13:26:03
  • Ziyaret: 13694
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0