Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 17 Ekim 2021, Pazar
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Oğlumun katilleri de yakılsın

Kudüs'te geçen ay kaçırıldıktan sonra öldürülüp cesedi yakılan Ebu Hudayr'ın katil zanlıları mahkeme önüne çıkarıldı.

Kudüs’te geçen ay kaçırıldıktan sonra öldürülüp cesedi yakılan Ebu Hudayr’ın katil zanlıları mahkeme önüne çıkarıldı. Muhammed'in babası Ebu Hudayr, "Katiller de oğlumu yaktıkları gibi yakılsın" dedi.

Kudüs’te Yahudi yerleşimcilerce kaçırıldıktan sonra yakılarak öldürülen Muhammed Ebu Hudayr’ın katil zanlılarının yargılanmasına devam edildi.

Geniş güvenlik önlemleri altında ikinci duruşma için İsrail Kudüs Bölge Mahkemesi'ne getirilen 3 sanığın duruşması bugün yapıldı. Avukatların dinlenmesinin ardından mahkeme, delileri ve suçluların ifadelerini değerlendirmek üzere duruşmayı gelecek haftaya erteledi.

Duruşmayı izlemeye gelen Muhammed'in akrabalarının, öldürülen gencin resminin basılı olduğu tişörtler giydi.

Söz konusu 3 sanık hakkında "milliyetçi duygularla intikam amaçlı cinayet işledikleri" gerekçesiyle dava açılmıştı.

Acılı babanın tepkisi

Öte yandan mahkeme çıkışı gazetecilere konuşan öldürülen gencin babası Ebu Hudayr, 3 Yahudi yerleşimciyi kaçırarak öldürdükleri iddia edilen iki Filistinli aileye ait evlerin İsrail ordusu tarafından havaya uçurulduğunu hatırlatarak "Devlet neden oğlumu öldürenlerin de evlerini yıkmadı?” diye sordu. Ebu Hudayr, "Katiller de oğlumu yaktıkları gibi yakılsın" ifadesini kullandı.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. İsrail, olayların ardından 7 Temmuz'da Gazze'ye havadan, 17 Temmuz'da da karadan saldırıya geçmişti.

Gazze'deki Filistinli gruplar ve İsrail arasında dün saat 08.00'de başlayan 72 saatlik ateşkes sağlanmıştı.

AA
Etiketler: gazze
2014-08-06 18:43:35
  • Ziyaret: 10113
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0