Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 23 Nisan 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Türkiye'de fiili durumu arzulayanlar ikinci dalga darbecilerdir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, "Türkiye'de fiili durumun devamını arzulayanlar, kaos, kriz arzulayanlar, ikinci dalga darbecilerdir. Önümüzdeki günlerde hep beraber görürsünüz." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli, anayasa değişikliği tartışmalarına ilişkin, "MHP'nin, Anayasa değişiklik teklifiyle ilgili TBMM'de tercihi ne olursa milletin karşısında da tıpatıp aynısı olacaktır." dedi.

"İkinci dalga darbecilerdir"
Bahçeli, partisinin Grup Toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Devlet Bahçeli, "Başkanlık sistemi tartışması yoktu bunu siz gündeme getirdiniz ve 'gerekirse millete gitmektir' dediniz; bir metin gelsin görelim diye ilk defa bu kadar net ve açık konuştunuz. Neden şimdi bu tartışmayı gündeme getirdiniz ?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Başından beri söylüyoruz. Üç defa grup konuşmalarımızda ifade ettik, söylediklerimizde bir farklılık yok, anlamayanlara karşı tamamlayıcı maddeler var. 

Onu ileriki günlerde çok daha iyi anlayacaksınız. Türkiye'de fiili durumun devamını arzulayanlar, 15 Temmuz'dan sonra çok ciddi olayların yaşandığı bir ortamda kaos, kriz arzulayanlar, ikinci dalga darbecilerdir. Onu da önümüzdeki günlerde hep beraber görürsünüz." 

AK Parti'den, onaylamadığınız bir başkanlık sistemi teklifi gelirse referanduma götürülmesine karşı mısınız? sorusuna Bahçeli, "Hele bir gelsin görelim bakalım ona göre karar verelim, başkaları gibi önceden bir karar vermek de doğru değil. O CHP'nin işidir. Bir de sütünü içerken İsmail Küçükkaya'nın işidir. İsmail Küçükkaya da Allah muhafaza büyükkaya olmamış, olsaydı başımız beladan kurtulmazdı." dedi.

5 MHP'li milletvekilinin referandumda 'hayır' diyeceklerini açıklamalarının hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Onların en tabii hakkıdır, vicdani sorumlulukları içerisinde hareket edeceklerdir. Fetullah Gülen hareketi başarılı olsaydı, Yurtta Sulh Konseyi'nin hazırlayacağı bir anayasaya ne diyeceklerdi acaba?" görüşüne yer verdi.
AA
2016-10-25 13:20:56
  • Ziyaret: 13094
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0