Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Şubat 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Mardin'de 'Huzur ve Kardeşlik' mitingi düzenlenecek

Farklı din, dil ve kültüre mensup vatandaşların bir arada kardeşçe yaşadığı "hoşgörü kenti" Mardin'de yarın terör örgütü PKK ve saldırıları protesto edilecek.

Mardin'de sivil toplum kuruluşlarınca organize edilecek mitingde, terör örgütü PKK ve saldırıları protesto edilecek.

Farklı din, dil ve kültürden kişilerin yüzyıllarca kardeşçe bir arada yaşadığı Mardin'de faaliyet gösteren 52 dernek, vakıf, oda ve sendikanın oluşturduğu "Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu" öncülüğünde, yarın cuma namazı sonrası, terör örgütü PKK'nın saldırılarının protesto edilmesi amacıyla "Huzur ve Kardeşlik" mitingi düzenlenecek.

Yenişehir Mahallesi'nde Karayolları Parkı'nda bir araya gelecek sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ile vatandaşlar terör saldırılarını kınayacak.

Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan yapılan açıklamada, huzur ve kardeşlik, aydınlık yarınlar, birlik, beraberlik ve özgür gelecek için yarın cuma namazı çıkışı düzenlenecek mitinge tüm Mardinliler davet edildi.

Artan terör olaylarının herkesi endişeye sevk ettiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Şehirlerimizde patlatılan bombalar huzurumuzu kaçırıyor, yollara döşenen mayınlar insanlarımızı katlediyor. Artan terör olayları hepimizi endişeye sevk ediyor. Mardinliler olarak canımıza, malımıza, huzurumuza ve hayatımıza kast eden mihraklara 'dur' demek için ve ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen iç ve dış mihrakların kanlı oyununu bozmak için herkesi yarın düzenlenecek mitinge davet ediyoruz."
AA
2016-12-22 10:58:44
  • Ziyaret: 13236
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0