Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 14 Nisan 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Kılıçdaroğlu ABD ziyaretine hazırlanıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu ay sonunda ABD'ye yapacağı ziyaretin hazırlıklarını tamamlamak amacıyla Washington'a gidecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu ay sonunda ABD'ye yapacağı ziyaretin hazırlıklarını tamamlamak amacıyla Washington'a gidecek.

CHP, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika ziyaretiyle ilgili titiz bir çalışma yürütüyor. Bu amaçla, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, 5 Kasım'dan itibaren Washington'da farklı kesimlerle temasta bulunacak.

Amerika'nın Sesi'nin yansıttığı haberde, Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ın genel başkanlıktan istifasının ardından 22 Mayıs 2010'da 33. Olağan Genel Kurultayı'nda CHP Genel Başkanlığı'na seçilmişti. O günden bugüne de dünyadaki en etkili siyasi merkezlerden biri olan Washington'u ne zaman ziyaret edeceği merakla beklendi.

Kılıçdaroğlu döneminde CHP, Washington'da resmi ofisini oluşturarak, Faruk Loğoğlu, Osman Korutürk, Umut Oran gibi üyelerini sık sık Amerika'ya gönderdi. Son aylarda da Kılıçdaroğlu'nun ABD Kongresi'nden davetler aldığı bildiriliyor. CHP lideri, Kasım ayı sonunda ABD'de bizzat temaslarda bulunmaya hazırlanıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Washington'da gerçekleştireceği temasların ayrıntılarını belirlemek üzere Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak gibi kurmaylar çalışma yürütüyor. Bu çerçevede, Toprak, 5-9 Kasım tarihlerinde Washington'da CHP Lideri'nin ziyaretiyle ilgili hazırlıkları tamamlamayı planlıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak, Amerika'nın Sesi'ne ziyaretiyle ilgili ayrıntıları anlattı. 30 Kasım'da başlayacak Kılıçdaroğlu ziyaretinin takvimini belirleyeceklerini açıklayan Toprak, "ABD önemli bir müttefiktir. O nedenle de ince eleyip sık dokuyoruz. Sebebi de şu, bu coğrafyada Türkiye'nin ve ABD'nin çıkarları örtüşüyor. Yıllardan beri süregelen ilişkileri nasıl geliştiririz, bunu çalışacağız" dedi.

CHP'nin 90 yıllık geçmişiyle köklü bir siyasi parti olduğunu ve ABD'ye kendi görüşlerini aktarmak istediğini kaydeden Toprak, Washington'da en yetkili isimlerle görüşmek istediklerini ancak zamanlama ve randevu olasılıklarını araştıracaklarını belirtti.

Toprak, Kılıçdaroğlu'nun bu ay sonunda yapacağı ziyaretin iki ülke ilişkilerini geliştirmeye hizmet edeceğini vurguladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı, "Bizim hedefimiz bu coğrafyayı, bölge ülkelerine ziyaretlerimizi anlatmak. ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone de ziyaretimize büyük katkılar veriyor. Beklentimiz iki ülke arasındaki ortak çıkarları anlatmaktır. Bunları tabii ki biliyorlar ama CHP'nin de tavrını anımsatmak istiyoruz" diye konuştu. (ANKA)
Etiketler: abd, kılıçdaroğlu, chp
2013-11-03 13:31:28
  • Ziyaret: 14804
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0