Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 27 Ekim 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Kanada'dan Türkiye'ye 'Halep' duası

Hamilton Müslümanlar Derneği Başkanı Mirza, Hamilton kentindeki camide cuma namazı öncesi cemaate, Halep halkına yardımlarından dolayı Türkiye'ye dua etmeleri çağrısında bulundu.

Kanada'nın Hamilton kenti Müslümanlar Derneği Başkanı Javid Mirza, cuma namazı öncesi hitap ettiği cami cemaatinden, Suriyeli mazlumlar ve son olarak Halep halkı için yaptıkları dolayısıyla Türkiye için dua etmelerini istedi.

Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen, Hamilton Müslümanlar Derneğine ait Hamilton Mountain Camisi'ne ziyarette bulundu.

Mirza ve derneğin yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Şen, cuma namazı öncesi cami cemaatine seslendi.

Türkiye'nin 15 Temmuz'da maruz kaldığı darbe girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hakkında Müslümanları bilgilendiren Şen, "Yıllardır 3 milyon Suriyeliye kucak açan Türkiye, son olarak Halep'teki masumların kurtarılmasında da etkili olmuştur." dedi.

Şen, cemaate, darbe girişimi sürecinde Türkiye'ye verdikleri destek için teşekkür etti.

"Türkiye ile gurur duyuyorum"
Mirza ise Türkiye'nin, Suriyeli mazlumlara tüm dünyanın yaptığından daha fazlasını yapan bir ülke olduğunu söyledi.

Bir Müslüman olarak Türkiye ile gurur duyduğunu ve Türk insanının son olarak Halep halkının yardımına koştuğunu vurgulayan Mirza, "Hepimizin, Suriyeliler başta olmak üzere, İslam dünyası için yaptığı fedakarlık ve hizmetlerinden dolayı Türkiye'ye dua etmesi lazım. Türkiye, bunu fazlasıyla hak ediyor." diye konuştu.

Başkonsolos Şen'in Hamilton Belediyesi ziyareti
Şen, daha sonra Hamilton Belediye Başkanı Fred Eisenberger'ı makamında ziyaret etti.

Eisenberger'a, Kanada'daki FETÖ yapılanmasını anlatan Şen, Hamilton'ın sahip olduğu özellikler ve iş imkanları dolayısıyla Türk girişimciler için çok fazla potansiyeli bulunduğunu dile getirdi.

Birçok Kanadalı iş adamının Türkiye'de başarılı yatırımları olduğunu, Türk iş çevrelerinin de Kanada'da önemli sektörlerde iş yaptığını kaydeden Şen, ziyaretinin sonunda Eisenberger'a Türk lokumu hediye etti.

Belediye Başkanı Eisenberger ise yeni yılda Türk toplumu ile daha geniş bir organizasyonda buluşmak istediğini belirterek, "Hamilton sizin için iyi bir ortak olacaktır." ifadesini kullandı.
AA
2016-12-17 11:29:05
  • Ziyaret: 16699
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0