Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 15 Nisan 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Kamalak: Başbakan Erdoğan yanıltıldı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Sayın Başbakanımız Suriye konusundan yanıltıldı diye düşünüyorum" dedi.

Kamalak, Kahramanmaraş'ta geçtiğimiz günlerde Şehit Murat Örümcek Polis Merkezi'ndeki darp olayının ardından Necip Fazıl Şehir Hastanesinde tedavi gören yaralıları ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kamalak, İslam dünyasında zulmün devam ettiğini söyledi.

İslam birliği için geçmişte bir dizi çalışma yapıldığını vurgulayan Kamalak, şunları kaydetti:

"Şuan İslam alemi birbirini kırıyor. Kim haklı biz bunu önleyebilmek için D-8'leri kurduk. İslam birleşmiş milletlerini kurmamız gerekiyor. Senin orduya mı ihtiyacın var? Barış gücüne mi ihtiyaçın var? Neden NATO? 1,5-2 milyarlık İslam alemi bir araya gelip, kendi ülkesini savunmaktan mahrum mu? Ecdadımız yani Osmanlı düne kadar bütün İslam alemini birleştirmiştir. Bize göre Türkiye'nin yönü İslam birliği olmalıdır."

Türkiye'nin Suriye politikasına ilişkin bir soru üzerine Kamalak, "Sayın Başbakanımız Suriye konusunda yanıltıldı diye düşünüyorum" dedi.

ABD Başkanı Barack Obama'nın "Esed yürüyen bir ölüdür, en kısa zamanda gidecektir" ifadesini hatırlatan Kamalak, bunun üzerine Türkiye'nin Suriye ile ilişkilerinde değişme olduğunu ileri sürdü. Barış köprülerinin uçurulduğunu aktaran Kamalak, "Şuan itibariyle de yazık ki bu ortam daha bir geriliyor. Bizim kanaatimiz Türkiye burada yanlış politika izliyor. Dış politikası yanlıştır. Biz de bu konuda uyardık" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA
Etiketler: abd, kamalak
2013-09-02 17:56:10
  • Ziyaret: 12184
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0