Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 28 Eylül 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Israil Yalan Soyluyor !

Dunyanin dort bir yanindan 600 Filistin dostu, IHH Insani Yardim Vakfi'nin Mavi Marmara gemisiyle Akdeniz'de ilerliyoruz. Gazze'ye dogru tam yol ileri

Dunyanin dort bir yanindan 600 Filistin dostu, IHH Insani Yardim Vakfi'nin Mavi Marmara gemisiyle Akdeniz'de ilerliyoruz. Gazze'ye dogru tam yol ileri. Bugun insaallah Gazze aciklarina varacagiz ve ne olacaksa olacak.
Israil hukumeti 'Kurallarimizi cigneyen filoya gecit vermeyecegiz. Gemileri Asdod limanina cekip herkesi memleketine geri gonderecegiz ve yardimlari Gazze'ye biz sokacagiz" diyor. Biz de boyle bir seye tesebbus edilmesi halinde direnecegimizi soyluyoruz. Altini cizerek tekrar ediyoruz: Gazze Israil'e ait degil. Israil'in Gazze icin koydugu "kurallar" Israil'den baska kimseyi baglamaz.
2006 yilinin Subat ayinda Filistinlilerin demokratik tercihlerine tepki olarak ilan edilen ambargo gayri ahlaki ve gayri mesrudur. Kaldi ki, Cenevre Sozlesmesi'ne gore insani yardim ambargo konusu olamaz ve savas bolgelerine insani yardim sevkiyati engellenemez. "Yardimlari illa ki bizim uzerimizden yapacaksiniz" gibi bir dayatmada da bulunamaz Israil.
Bulunsa da biz bu dayatmaya boyun egmek mecburiyetinde degiliz. Boyun egersek, Israil'in Gazze uzerindeki tahakkumunu makul karsilamis oluruz. Halbuki "Gazze'ye Ozgurluk Filosu"nun en onemli ozelligi, bu tahakkume karsi bir vicdan ayaklanmasini temsil ediyor olusudur.
Uzun lafin kisasi: Israil pozisyonunu degistirmezse bugun (veya bir ihtimal yarin) Gazze aciklarinda ciddi bir kriz yasanir. Bunun tabii ki farkinda olan ve krizin cirkin goruntulerini dunya kamuoyundan saklamak isteyen Israil hukumeti, gemilerimizin dunyayla irtibatini kesecek bir 'karartma' operasyonuna hazirlandigini ilan etti. Oyleyse kamuoyunun da boyle bir 'karartma' (Mavi Marmara gemisinden canli televizyon yayininin ve telefon/internet baglantisinin kesilmesi) halinde sokaklara cikip OZGUR GAZZE davasina yuksek sesle sahip cikmak icin teyakkuza gecmesi gerekir.
Gun, seytanin bacagini kirma gunudur. Mavi Marmara'da Mescid-i Aksa Fedaisi Seyh Raid Salah'tan Piskopos Kapuci'ye kadar herkes bu isi sonuna kadar goturmeye kararli. Istanbul, Kahire, Sam, Amman, Cakarta vs, vs, vs, sokaklari da ayni kararliligi gosterirlerse, seytanin bacagini kirabiliriz.
Hakan ALBAYRAK
2010-05-29 16:04:36
  • Ziyaret: 9242
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0