Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 27 Ekim 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Irak Başbakanı İbadi: Ülke sorunlarının çözümü için meclis acilen toplanmalı

Irak Başbakanı İbadi, ülkenin karşı karşıya bulunuğu sorunları çözmesi ve engelleri aşması için meclisin acilen toplanmasını istedi.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, ülkenin karşı karşıya bulunuğu sorunları çözmesi ve engelleri aşması için meclisin acilen toplanmasını istedi.

Başbakanlık basın ofisinden yapılan açıklamada, İbadi'nin yasama ve denetleme görevi olan meclisin en yakın zamanda toplanarak kabine revizyonunu oylamasını istediğini belirtildi.

Açıklamada sözlerine yer verilen İbadi, şunları kaydetti:

"Irak'ın DAEŞ çeteleriyle mücadelesinin yanı sıra güvenlik ve ekonomik sorunlarla karşı karşıya bulunmasından dolayı çabaların birleşimine ihtiyacı var. Ülkenin karşı karşıya bulunuğu sorunları çözmesi ve engelleri aşması için meclisi acilen toplanmaya çağırıyorum. Ülkemizin krizlerden güçlü bir şekilde çıkacağından da eminiz." dedi.

Bağdat'ta dün katıldığı bir panelde konuşma yapan Meclis Başkanı Selim el-Cuburi ise meclisin önümüzdeki günlerde resmi oturumlara başlayacağını söylemişti.

Irak'ta hukuki meşruluğu tartışmalı bir oturumla 171 milletvekilinin yaptığı oylama sonucu Meclis Başkanı Cuburi ve iki yardımcısı Humam Hammudi ile Aram Şeyh Muhammed'in görevden alındığı iddia edilmişti.

Bağdat'ın Tahrir Meydanı'nda Şii lider Mukteda es-Sadr yanlısı yüzlerce kişi, kurdukları çadırlarda teknokrat hükümetinin kurulması ve yolsuzlukla mücadele talebiyle başlattığı oturma eylemine devam ediyor. Bağdat'ın dışındaki güney illerden de onlarca Sadr yanlısının Bağdat'a akın ederek eyleme katıldığı ifade edildi.

AA
2016-04-18 11:09:27
  • Ziyaret: 14058
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0