Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 15 Nisan 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

İnternet sansürüne ABD'den tepki

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, günlük basın toplantısında internet sansürü ile HSYK'nın yapısında değişiklik getiren yasayı değerlendirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, günlük basın toplantısında internet sansürü ile HSYK’nın yapısında değişiklik getiren yasayı değerlendirdi.
Harf, konuşmasında, internet yasasına ilişkin, ‘‘Kanun, ciddi bir şekilde ifade özgürlüğünü, basın hürriyetini ve internette bilgi paylaşımını kısıtlama potensiyeline sahip’’ ifadelerini kullandı.

İnternet yasası için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Kurumu (AGİT) ve ilgili yerlerle kaygılarını paylaştıklarını aktaran Harf, ‘‘Onaylanan kanun, ciddi bir şekilde ifade özgürlüğünü, basın hürriyetini ve internette bilgi paylaşımını kısıtlama potansiyeline sahip" diye konuştu. İnternete sansür yasasının Türkiye'ye yurt dışından yapılacak yatırımlara da olumsuz etki yapacağını savunan Harf, "Cumhurbaşkanı Gül tarafından kabul edilen yasa, anladığımız kadarıyla Meclis’te bazı değişikliklere daha uğrayacak. Yasanın son haliyle uygulanması veya mevcut süreçte Türkiye’den temel ifade özgürlükleri ile hür ve bağımsız medyaya sahip çıkılmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Yeni internet yasasında yapılacak iki değişikliğin kendilerini tatmin edip etmeyeceği sorusuna Harf, ‘‘Yasa çıktığı zaman ona göre yeniden bir değerlendirme yapabiliriz’’ açıklamasında bulundu.
.
HSYK yasası sorusuna ise Harf, henüz Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmayan yasa konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığını dile getirdi.
Etiketler: abd
2014-02-20 12:18:04
  • Ziyaret: 11715
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0