Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 28 Şubat 2021, Pazar
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

İngiltere Başbakanı Cameron: AB'den ayrılırsak Putin ile Bağdadi mutlu olabilir

İngiltere Başbakanı Cameron, İngiltere'nin AB'den ayrılmasının sadece Rusya Devlet Başkanı Putin ile terör örgütü DAEŞ'in yöneticisi el-Bağdadi'yi mutlu edebileceğini söyledi.

İngiltere Başbakanı David Cameron, İngiltere’nin AB'den ayrılmasının sadece Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile terör örgütü DAEŞ'in yöneticisi Ebubekir el-Bağdadi'yi mutlu edebileceğini söyledi. 

Cameron, Dünya Ekonomik Forumu'nda yaptığı konuşmada, İngiltere’nin 23 Haziran’da yapacağı AB referandumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İngiltere'nin AB’den ayrılmasının kimi mutlu edeceği sorusunun sorulmaya değer olduğunu ifade eden Cameron, "Putin mutlu olabilir. Şüphem o ki El-Bağdadi de mutlu olabilir. Fakat dünya çapındaki dostlarımızın bize verdiği mesaj açık. Onlar kararın bize ait olduğunu, kendi kararımızı vereceğimizi söylüyorlar. Avustralya, Yeni Zelanda, Amerika, Avrupa ve bütün dünyadaki dostlarımız AB’de kalmamızı tercih edeceklerini söylüyorlar." dedi.

Cameron, İngiltere'nin AB'den ayrılması durumunda yeni bir dünya savaşına giden yola girilebileceği şeklinde yorumlanan önceki açıklamalarıyla ilgili soruya, "Bugün AB’den ayrılırsak, yarın 3. Dünya Savaşı çıkar' demedim hiçbir zaman. Söylediğim şuydu; bu kadar çatışma ve bu kadar sorun bulunan bir kıtada, birlikte çalışmak için NATO veya AB gibi bir yol bulduğunuzda, ondan vazgeçmeden önce çok çok iyi düşünmenizin gerekli olduğu." yanıtını verdi.

"AB ile Türkiye'nin anlaşması önemli"
Cameron, İngiltere’nin dış istihbarat servisi MI6’nın eski başkanı Richard Dearlove’un AB ile Türkiye arasında imzalanan sığınmacı anlaşmasına yönelik eleştirileriyle ilgili soru üzerine, Dearlove'a katılmadığını belirterek, "AB’ye gelen sığınmacıların Türkiye’ye geri gönderilmesi için AB ile Türkiye'nin anlaşması önemliydi. Bu, insan kaçakçılarının iş modelini bozacak. AB’ye gelen sığınmacı sayısı şimdiden 10 kat azalmış durumda." diye konuştu.

Eski MI6 Başkanı Dearlove, BBC'ye yaptığı açıklamada, "Ege Denizi'ni geçip AB’ye giren sığınmacı akışını durdurmak için AB’nin 75 milyon Türk'e vizesiz giriş önermesi yanlış. Bu, söndürmeye çalıştığınız yangının yanı başına benzin depolamak gibi bir şey." demişti.
AA
2016-05-17 19:07:28
  • Ziyaret: 14995
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0