Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 15 Nisan 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Hocaefendi'nin avukatından ABD'deki "okul baskını" haberlerine yalanlama

Son birkaç gündür bazı yayın organlarında "FBI Fethullah Gülen Cemaatinin Okulunu Bastı", "Fethullah Gülen'e FBI operasyonu" gibi başlıklarla yer alan haberlerin gerçeği yansıtmayan iddia ve ithamlarla dolu olduğu belirtildi.

Son birkaç gündür bazı yayın organlarında "FBI Fethullah Gülen Cemaatinin Okulunu Bastı”, "Fethullah Gülen’e FBI operasyonu” gibi başlıklarla yer alan haberlerin gerçeği yansıtmayan iddia ve ithamlarla dolu olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatı Nurullah Albayrak tarafından internet sitelerine gönderilen açıklamada, "Öncelikle, müvekkilimin kurucusu, hissedarı veya yöneticisi olduğu hiçbir okul bulunmadığı gibi; "Fethullah Gülen cemaatinin okulu" iddiası da gerçeklikten uzaktır.” vurgusu yapıldı.

Habere konu yapılan okulun, yöneticilerinin bir kısmının Türk olduğu Pelikan Vakfı isimli kuruluş tarafından işletilmekte olan "charter school” olduğu belirtilen açıklamada, "Haberde yer verilen iddialardan sadece FBI yetkililerinin okula gelmiş olduğu hususu doğrudur. Bunun dışında yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Okulda gözaltına alınan hiç kimse olmadığı gibi okula gelinmeden önce de bilgi verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

OKULDA BAŞARI SEVİYESİ CİDDİ ORANDA ARTTI

Açıklamanın devamı şu şekilde: "Söz konusu okulun öğrencilerinin tamamına yakınının fakir aile çocuklarından oluşmasına, Pelikan Vakfı tarafından işletilmeye başladıktan sonra başarı seviyesini ciddi oranda artırmasına ve okulda önceden var olan uyuşturucu, silah, çete, vb. hadiselerin sonlanmasına rağmen bir kesim tarafından sevinç çığlıkları atılarak baskın haberleri yapılması, habercilik anlayışından öte bir davranışla hareket edildiğini göstermektedir.

Müvekkilimle hiçbir ilgisi olmayan bu şekildeki bir hadisenin baskın ve operasyon olarak nitelendirilmesi açık bir haksızlıktır. Müvekkilim yasalara aykırı hiçbir faaliyetin içerisinde olmamıştır. Mesnetsiz iddialarla yasalara aykırı işlerin içerisinde göstermeye çalışılması da muhatapların kötüniyetinden başka bir anlam ifade etmeyecektir.”
2013-12-16 16:05:22
  • Ziyaret: 11784
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0