Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 28 Eylül 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Güney Afrika'nın Ankara Büyükelçisi Malefane: Bizi en yakın anlayacak ülke Türkiye'dir

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Malefane, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Türk halkının mücadelesini en yakından anlayan ülkelerden biri olduklarını belirtti.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Türk halkının mücadelesini en yakından anlayan ülkelerden biri olduklarını belirterek, "Orada olanları beraber yaşadık, titredik ve bu gücü beraber gördük." dedi.

Malefane, Afrikalı kadınların özgürlük mücadelesinin 60'ıncı yılı anısına düzenlenen "Bizim Zaferlerimiz Bizim Gözyaşlarımız, 20. Yüzyılda Güney Afrika'da Kadınların Mücadeleleri" fotoğraf sergisinin Mersin'deki açılışında, serginin Afrikalı kadınların yaşadıkları zorlukları ve geçirdikleri evrimi gözler önüne serdiğini söyledi.

Güney Afrika ile Türkiye'nin birbirine kültürel anlamda yakın ülkeler olduğunu vurgulayan Malefane, "Güney Afrika özgürlüğün ve demokrasinin çok zor elde edildiği, Türkiye gibi çok bedellerin ödendiği bir ülke. Çok zorlu süreçlerden geçtik. Bizi en yakın anlayacak ülke Türkiye'dir. Çünkü ödediği bedeller çok fazladır. Biz demokrasinin, eşitliğin, birlikteliğin gücünü ve bunun vermiş olduğu yetkilere inanıyoruz." ifadesini kullandı.

"15 Temmuz'da orada olanları beraber yaşadık"
Malefane, 15 Temmuz'daki darbe girişimini yakından takip ettiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Talihsiz 15 Temmuz olayı olduğu zaman insanların tankların önüne çıkması ve demokrasiyi kanlarıyla, her şeyleriyle savunmalarını en iyi anlayan ülkelerden biriyiz. Orada olanları beraber yaşadık, titredik ve bu gücü beraber gördük. Biz Türk halkının göstermiş olduğu kahramanlığı en iyi anlayan ve gören ülkelerdeniz. Ben de buna bizzat şahit olmaktan büyük gurur duydum."

Mersin Marina AVM içerisindeki sergi 4 Aralık'a kadar gezilebilecek.
AA
2016-11-16 11:27:44
  • Ziyaret: 18453
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0