Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 17 Ekim 2021, Pazar
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Gazze'de teyemmümle cenaze namazı

İsrail'in Gazze saldırısı sonucu alt yapının büyük oranda tahrip olduğu şehirde halk, cenaze namazı için abdest alacak su bile bulamıyor.

İsrail’in Gazze saldırısı sonucu alt yapının büyük oranda tahrip olduğu şehirde halk, cenaze namazı için abdest alacak su bile bulamıyor. Yakınlarının cenaze namazına katılmak isteyen Gazzeliler, su olmadığı için toprakla teyemmüm etmek mecburiyetinde kalıyor. Şehirde su gibi birçok bölgede elektrik enerjisi de bulunmuyor. Mezarlıktaki cenaze törenine katılmak üzere gelen Hasan Bekir isimli Gazzeli, "Dün Shejaiya bölgesindeki pazar yeri bombaladıktan sonra gazeteci Semih al Aryan da diğer meslektaşları gibi bölgede çekim yapmak için gitmiş. Başka hiçbir amacı olmayan sadece görevi yapan gazeteci bombalanarak öldürüldü” dedi.
Gazze mezarlığında çalışan Abdullah Kişku ise "Her gün burada, mezarlıkta, en az 9 ya da 10 şehit gömüyoruz. Cibaliya, Rafah ve Şeyh Radwan’daki mezarlar da dolu.” dedi.

ABD ve Birleşmiş Milletler (BM) aracılığıyla kabul edilen 3 günlük ateşkesin başlamasıyla bitmesi bir olurken, İsrail’in yeni saldırıları sonucu onlarca Filistinli daha hayatını kaybetti. Yaklaşık bir aydır devam eden saldırılarda Gazze’de can veren kişi sayısı bin 700’ e yaklaştı.

İsrail ve Hamas arasında kabul edilen 72 saatlik insani ateşkesin yalnızca 2 saat sürmesinin ardından, Filistinli bir heyetin kalıcı bir ateşkes için Kahire’ye gittiği belirtildi. Ancak yeni bir ateşkes ihtimalinin düşük olduğu ifade ediliyor.

İsrail Gazze’nin Refah şehri yakınlarında Teğmen Hadar Goldin (23) isimli bir askerin kaçırıldığını; çatışmada iki askerinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Hamas ise Gazze Şeridi’nin güneyindeki çatışmalarda Filistinli gruplar tarafından bir İsrail askerinin esir alındığı şeklindeki iddiaları reddetti.

Kaybolan İsrail askerinin arkasında Hamas’ın olduğunu iddia eden İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni, bunun bedelinin ağır olacağını söyledi.

ABD Başkanı Barack Obama da söz konusu askerin "kayıtsız şartsız” serbest bırakılması çağrısı yaptı; Gazze’deki sivillerin korunması için daha fazlasının yapılması gerektiğini söyledi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik gece boyunca süren hava saldırılarında ise 107 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Etiketler: gazze
2014-08-02 20:26:55
  • Ziyaret: 11990
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0