Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 17 Ekim 2021, Pazar
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Gazze'de ölenler bizim çocuklarımız olabilirdi

İngiltere'nin Gazze politikasından dolayı geçen yıl bakanlıktan istifa eden Sayeeda Warsi, El Cezire Forumu'nda "Gazze'de ölenler bizim çocuklarımız olabilirdi" dedi.

Katar'ın başkenti Doha'da bugün başlayan, El-Cezire Araştırma Merkezi'nin düzenlediği 9. El Cezire Forumu, bu sene "Değişim ve Çatışma" başlığıyla gerçekleştiriliyor.

Forumda konuşan Katar Dışişleri Bakanı Yardımcısı Muhammed bin Casim, Katar'ın her zaman istikrar ve değişim umudunun yayılmasından yana olduğunu, ülkesinin kapılarını tüm kesimlere açtığını ve onları ortak paydada birlikte uyum içinde yaşama arzusunu paylaşmaya davet ettiğini belirtti.

"Arap bölgesinin birçok sorunla karşı karşıya" olduğunu vurgulayan Casim, "İnsanlar görüşlerini ifade etme ve onurlu bir biçimde yaşama özlemiyle yasadışı göçmenlik sebebiyle denizlerin kurbanı oluyor. Ya da kendilerini intikam çemberlerinin içinde teröristlerin kucağında buluyor" dedi.

Muhammed bin Abdurrahman bin Casim Al Sani, Filistin konusunda işgalcilerin düşmanlarının sürekli terörizm söylemi üzerinden saldırdığını belirterek, "Barışçı sivillere karşı güç ve şiddeti kullananlar İsrailliler mi, Filistinliler mi?" sorusunu yöneltti.

Barones Sayeeda Warsi Gazzeli çocukları hatırlattı

Öte yandan, İngiliz hükümetinin Gazze politikasından dolayı geçen yıl İnanç ve Toplumlardan Sorumlu Bakanlık görevinden istifa eden Barones Sayeeda Warsi ise yıllarca ırkçı adalet kampanyalarında çalıştıktan sonra kendisini İslam ve batı tartışmasının ortasında bulduğunu hatırlattı.

Filistin konusu ve geçen yaz aylarında Gazze'deki savaş kızıştığında hükümetini "harekete geçmesi için zorladığı ve Birleşmiş Milletler'deki ayak sürümeyi" sorguladığında, Arap dünyasındaki "sessizlik ve siyasi liderliğin yoksunluğundan" şaşkına döndüğünü belirten Wasi, "Tüm siyasi rollerime rağmen, ben bir anne olarak sahilde futbol oynayan çocuklar nasıl hayatlarını kaybetti, bunu anlayamam. Bunlardan herhangi biri bizim çocuklarımız olabilirdi" diye konuştu.

2015-05-04 21:30:08
  • Ziyaret: 11912
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0