Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Ekim 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

FIFA'daki rüşvet operasyonu büyüyecek iddiası

İspanya Profesyonel Futbol Ligi Başkanı Tebas, FIFA'daki rüşvet operasyonun farklı isimlere sıçrayacağını iddia etti.

Başkent Madrid'de düzenlenen bir oturumda FIFA'daki rüşvet operasyonlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Javier Tebas, "Gerçeği söylemek gerekirse şaşırdım çünkü bu operasyon çok geç geldi. Çok daha önceleri olmalıydı. Daha herkesi almadılar, halen dışarıda olanlar var" diye konuştu.

İspanya Profesyonel Futbol Ligi Başkanı, bu operasyonun "FIFA'nın kurumsal şeffaflığı, temizliği ve gerçeklerin yüzüstüne çıkmasına yardımcı olması gerektiğini" savundu. "Bu olay futbolda bir milat olacak" diyen Tebas, "Şu anda düşmek üzereymiş gibi gözüken, feodal bir yapıya sahip futbolun farklı bir ritme girmesi ve yönetim şeklinin değişmesi gerekiyor. Yolsuzluğun bittiği, şeffaf bir futbol istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı ve FIFA Başkan Yardımcısı Angel Maria Villar'ın da soruşturma kapsamında ifade vereceği iddialarıyla ilgili de görüşü sorulan Tebas, "Tüm bu gözaltın alınanlar onun seyahat arkadaşları. Eğer soruşturulacaksa bu bazı kararlara katıldığı için olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Tebas ayrıca "FIFA'nın iki başkan yardımcısı rüşvetten gözaltına alındıktan sonra halen FIFA'da başkanlık seçimlerinin yapılacak olması bana şaka gibi geliyor" diyerek, yarın yapılacak FIFA başkanlık seçiminin ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Blatter: Eminim daha kötü haberler duyacağız"

Bu arada, İsviçre'nin Zürih kentinde düzenlenen 65. FIFA Kongresi'nin açılış töreninde konuşan FIFA Başkanı Sepp Blatter, FIFA'daki rüşvet operasyonu ile 2018 ve 2022FIFA Dünya Kupası hakkında İsviçre Başsavcılığı'nın açtığı soruşturmalar hakkında birçok kişinin kendisini sorumlu tuttuğunu ancak bunun gerçek olmadığını söyledi.

Yarın yapılacak seçimde başkanlık için Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin ile yarışacak Blatter ayrıca "Yolsuzluk hiçbir yerde olmamalı. Gelecek birkaç ay kolay olmayacak. Eminim daha kötü haberler duyacağız" ifadelerini kullandı.

AA
Etiketler: fifa
2015-05-28 22:45:54
  • Ziyaret: 16916
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0