Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 19 Eylül 2020, Cumartesi
Son Dakika: 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti 22:40 » Fransa'da olağanüstü hal uzatılıyor 22:35 » Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye uyarı 22:26 » 22 bin 85 kişinin TSK ile ilişiği kesildi 10:42 » Arakan'da "insanlığa karşı suç" işleniyor

FASTİAD Başkanı Faruk Çetin'den MÜSİAD Fas temsilciliğine anlamlı ziyaret

Kısa adı "FASTİAD" olan Fas - Türkiye İşadamları derneği Yönetim kurulu başkanı Dr. Faruk Çetin, bir grup işadamları ile görüşmk üzere Fas'ın Kazablanka şehrine geldi.


Kısa adı "FASTİAD" olan Fas - Türkiye İşadamları derneği Yönetim kurulu başkanı Dr. Faruk Çetin, bir grup işadamları ile görüşmk üzere Fas'ın Kazablanka şehrine geldi.

Yoğun bir gündeme sahip olan Çetin, Fas - Türkiye arasında ki ekonomik ve kültürel dostlukların geliişmesi içinFASTİAD'ın daha yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. Çetin ayrıca Ekonomitimes'a yapmış olduğu açıklamada şöyle söyledi: "Son günlerde birçok Fas'lı işadamlarını Türkiye'yi zilyaret ettiğini ve bu durumun bizleri çok memnun etmektedir. Aynı şekilde Türk işadamlarının Fas'ı ziyaret etmesi için teşviklerde bulunmaktayız" dedi.
Öteyandan, iki ülke arasındaki dostluğu ve kardeşliğin pekişmesinde önemi rol oynayan FASTİAD, her iki ülke arasındaki resmi prosüdürlerinde iş adamlarına destek olması, onların yapacakları yatırım ve kanuni işlerinde yardımcı olması, işlerini kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerdeMÜSİADtarafından Fas'ta açılan, temsilciliği ziyaret edenFASTİADYönetim kurulu başkanı Dr. Faruk Çetin, Müsiad Fas temslcisi Yunus Aytok ile bir araya geldi. Çok olumlu geçen toplantıda her iki kurumun kendi aralarında benimseyecekleri protokol dahilinde birlikte hareket etme kararı alınarak, hem kültüel ve sosya hem de ekonomik olmak üzere işbirliği yapma kararı alındı.

2018-04-27 03:22:49
  • Ziyaret: 26125
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0