Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 24 Eylül 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Etiket sonuclari › suriye

Doğu Haleplilerin İdlib'teki İnsanlık Dramı

Uzun bir süre kuşatma altında ölüm ve yaşam arasında mücadele veren Doğu Halep halkı, 22 Aralık'ta Esad rejiminin bölgede tam kontrol sağlamasının ardından evlerini terk edip İdlib'de…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile Halep'i görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile başta Halep olmak üzere Suriye'deki son gelişmeleri görüştü.

İkinci tahliye konvoyu batı Halep kırsalına ulaştı

Suriye'de rejim güçlerinin kuşatmasındaki doğu Halep'ten çıkan ikinci tahliye konvoyu muhaliflerin kontrolündeki batı Halep kırsalına ulaştı. Tahliye edilen Haleplilerin sayısı…

Esed rejimi Halep'in bağlantısını kesti

Suriye'de rejim güçleri Halep'teki muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunu kontrol altına aldı. Böylece, şehir tamamen rejim kuşatması altına girmiş oldu.

Rus uçakları Halep'e saldırdı

Suriye'de cumartesi yürürlüğe giren kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki, çatışmaların sonlandırılması anlaşmasını ihlal eden Rus savaş uçaklarının, Halep'te ılımlı muhaliflerin…

BM'den Madaya'daki 400 ağır hasta için çağrı

Suriye'de aylardır Esed ablukası altında kalan Madaya'da tahliye edilmeyi bekleyen 400 ağır hastanın akıbeti belirsizliğini korurken, BM, 400 ağır hasta için acil tahliye çağrısında…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan: Suriye'deki insani trajedi yeni bir aşamaya giriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Suriye'deki insani trajedi, yeni bir aşamaya giriyor. Bugün Madaya'da olduğu gibi artık açlıktan ölümler başladı" dedi.

Rus uçakları Halep'te anaokuluna saldırdı: 3 çocuk öldü

Suriye'de Rus ordusuna ait savaş uçakları, Halep'te muhaliflerin kontrolünde bulunan Zibdiye mahallesinde bir anaokuluna saldırması sonucu 3 çocuk hayatını kaybetti.

Açlık ablukasındaki Madaya'ya 4 kamyon insani yardım ulaştı

Suriye'de Şam'ın batısında yer alan ve aylardır rejim güçleri ile Hizbullah tarafından abluka altında tutulan Madaya bölgesine insani yardım malzemesi yüklü 4 kamyon ulaştı.

Esed rejimi ve Rusya İHH'nın yardım depolarını vurdu

Türkmendağı'na kara ve denizden atılan füzeler, sınırdaki köylere isabet etti, yaralıların olduğu bölgede İHH'ya ait insani yardım depoları zarar gördü.

Kanada sınırlarını 'seçilmiş mültecilere' açıyor

Suriyeli mültecilere "insan merkezli" politikasıyla takdir toplayan Kanada hükümeti, diğer yandan sığınmacılara karşı "seçici" davranmakla eleştiriliyor.

Rus saldırılarından kaçan Suriyeliler yardım bekliyor

Suriye'nin İdlib kırsalında hayat mücadelesi veren sığınmacılar, kış mevsiminin zorluklarıyla başa çıkabilmek için kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Irak ve Suriye tezkeresi kabul edildi

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkiyi bir yıl süreyle uzatan tezkere, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

'Suriye'deki dinamikleri değiştirmek zorundayız'

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, DAEŞ'i mağlup etmek için Suriye'deki dinamikleri değiştirmek zorunda olduklarını söyledi.

Ankara'da kritik zirve

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında,Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen 'Özel Güvenlik Toplantısı' başladı.

1 DAEŞ mensubu öldürüldü 3 araç vuruldu

Genelkurmay Başkanlığından, Suriye sınırında askere ateş eden DAEŞ mensubu teröristlerden birinin ölü ele geçirildiği, teröristlere ait 3 aracın vurulduğu bildirildi.

60 Bordo Bereli o köyü IŞİD'in elinden aldı

Suriye tarafından yapılan saldırı sonrası 60 Bordo Bereli'nin IŞİD'in kontrolündeki Ayyaşe köyüne girdiği iddia edildi.

Türkiye Suriye'ye girdi

Türkiye Çobanbeyli bölgesinden Suriye'ye girdi. Bölgedeki Fırtına Obüsleri, Rai bölgesindeki IŞİD mevzilerini ağır ateş altına aldı.

Suriye tarafından askere ateş açıldı: 1 şehit, 1 yaralı

Kilis'te, Suriye tarafından açılan ateş sonucu 1 astsubayın şehit olduğu, 1 uzman çavuşun yaralandığı bildirildi.

Suriyelilerin buruk sahuru

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan, çadır ve konteyner kentlerde kalan Suriyeliler Ramazan ayının ilk sahuruna kalktı.

Suriyelilerin tek umudu Türkiye

Haseke kentine bağlı Rasulayn bölgesindeki çatışmalar nedeniyle zor günler geçiren Suriyeliler, varlarını yoklarını geride bırakarak, umut olarak gördükleri Türkiye'ye sığınıyor.

Suriye'den Türk jetine taciz

Türkiye-Suriye sınır hattında devriye uçuşu gerçekleştiren bir F-16 uçağına, Suriye'de konuşlu SA füze sistemleri tacizde bulundu.

Suriye'de siviller özellikle hedef alınıyor

Ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, son dönemdeki bombardımanlar ve rejime bağlı askerlerin karadan saldırılarında sivillerin özellikle hedef alındığını…

Türkiye'nin Suriyeliler için yaptıklarından etkilendim

AP Başkanı Schulz, Türkiye'de Suriyeli sığınmacılar için kurulan kamplara ilişkin, "Türkiye'nin yaptıklarından olağanüstü etkilendim" dedi.

Mayınlar endemik bitkilerin "bekçisi" oldu

Suriye sınırına yaklaşık 60 yıl önce güvenlik gerekçesiyle yerleştirilen mayınlar, alandaki tarihi eserlerin yanı sıra özellikle endemik bitki türlerinin korunmasını sağladı.

Yermuk mülteci kampına "varil bombalı'' saldırı

Suriye ordusuna ait bir helikopterin, başkent Şam'ın güneyindeki Filistinlilerin kaldığı Yermuk mülteci kampına varil bombasıyla saldırdığı bildirildi.

Suriye'de savaş uçakları hastaneyi bombaladı

Suriye ordusuna ait bir savaş uçağının İdlib kentindeki bir hastaneyi bombalaması sonucu 3 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

Fetih Ordusu'nun İdlib'teki ilerleyiş devam ediyor

Suriye'de Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin, İdlib kent merkezinde bazı bölgelerin denetimini ele geçirdiği, çıkan çatışmalarda rejime bağlı güçlerin ağır zayiat verdiği bildirildi.

'Suriye'den atılan rokete karşılık verildi'

Genelkurmay, Suriye ordusunca muhaliflere yapılan ağır silah atışları sırasında bir roketin Hatay'ın Reyhanlı ilçesine düştüğünü, angajman kuralları gereği karşılık verildiğini…

Esed Suriye-Ürdün sınırında kontrolü kaybetti

Suriye'deki muhalif gruplar, Dera'daki Busra eş-Şam Kalesi ve çevresini ele geçirdi. Böylece Esed yönetimi Suriye-Ürdün sınırında tamamen kontrolü kaybetti.

Suriye'den atılan rokete karşılık verildi

Genelkurmay, Suriye ordusunca muhaliflere yapılan ağır silah atışları sırasında bir roketin Hatay'ın Reyhanlı ilçesine düştüğünü, angajman kuralları gereği karşılık verildiğini…

Halep'e hava saldırılarına 6 hafta ara verilecek

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Esed rejiminin Halep'e düzenlediği her türlü hava saldırısına 6 hafta ara vermeyi kabul ettiğini bildirdi.

Suriye rejiminin ömrünün uzamasına izin vermeyeceğiz

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Hoca, "Suriye rejiminin ömrünün uzamasına, hangi slogan ve bayrak altında olursa olsun kendisini yeniden üretmesine izin vermeyeceğiz"…

Almanya'da terör adı altında Müslümanlara operasyon

Almanya'nın başkenti Berlin'de polisin düzenlediği bir operasyonda iki Türk vatandaşı Suriye'de şiddet eylemi planladıkları suçlamasıyla gözaltına aldı.

Suriye'de kaçırılan iki İtalyan ülkelerine döndü

Suriye'de geçen yaz kaçırıldıktan sonra dün serbest bırakılan İtalyan yardım gönüllüleri Greta Ramelli ve Vanessa Marzullo, sabaha karşı ülkelerine getirildi.

Saldırganın Suriye'ye geçişiyle ilgili bilgi gelmedi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, Paris'teki saldırıları gerçekleştirenlerden birinin Suriye'ye geçişi konusunda Türkiye'ye bilgi gelmediğini belirterek, "Bilgi gelse, hiçbir…

IŞİD hedefleri son iki günde 39 kez vuruldu

ABD ve koalisyon güçleri, son iki günde IŞİD'in Suriye ve Irak'taki hedeflerini 39 kez vurdu

İHH'dan Suriye'de 10 bin kişilik kamp

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfınca Suriye'nin Azez ilçesinde bin 50 konteynerle oluşturulan 10 bin kişi kapasiteli kamp, törenle hizmete açıldı.

Suriye'deki İhvan "müzakere girişimini" reddetti

Suriye'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) Rusya'nın, muhalifler ile rejim arasında müzakerelerin yapılması yönündeki girişimini reddettiği bildirildi.

Halep'te Neler Oluyor

Suriye rejiminin uzun süredir kara ve hava saldırılarına maruz kalan Halep'te, silahlı muhalifler kentin tamamiyle kuşatılmaması için mücadele ediyor.

İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı vurdu!

İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam kırsalındaki bazı noktaları hedef aldığı belirtildi.

Suriye'de rejim kadın ve çocukları vurdu

Suriye'de 2011'den bu yana rejim güçlerinin uyguladığı şiddet nedeniyle 15 binden fazla kadın ve kız çocuğunun hayatını kaybettiği bildirildi.

Halep'e varil bombasıyla saldırı: 15 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı

Suriye'de Esed ordusu Halep'in El Haydariye bölgesine yönelik gerçekleştirdiği varil bombası saldırısında 15 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı belirtildi.

Nusra cephesinden tehdit

Suriye'deki Nusra Cephesi Kalamun'a operasyon düzenleyeceğini ve Hizbullah'ın kendilerine karşı savaşması durumunda ellerindeki esirlerin öldürüleceğini duyurdu.

Esed'in korkulu rüyası tüneller

Suriye'nin Halep kentinde İslami Cephe'ye bağlı birlikler tarafından kazılan tünellerin "Esed rejiminin korkulu rüyası haline" geldiği belirtildi.

Kimyasalların yüzde 80'i çıkarıldı

Suriye'nin imha edilmesi kararlaştırılan kimyasal silahlarının yaklaşık yüzde 80'inin ülke dışına çıkarıldığı bildirildi.

Suriye 3 yıldır kan ağlıyor

Suriye'de yüzbinden fazla kişinin ölümüne ve milyonlarcasının göç etmesine neden olan iç savaş üçüncü yılını geride bırakırken, Suriye'de iktidar 40 yıldır Esed ailesinin…

Suriye muhalefeti anlaştı

SMDK, İstanbul'da iki gün süren toplantı sonunda önemli konuların ele alınıp tartışıldığını ve yeni Genelkurmay Başkanının belirlendiğini bildirdi.

IŞİD Kamışlı'da cami, medrese ve türbe yıktı

Suriye'de Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyelerinin Kamışlı kentinde cami, medrese ve bölgedeki kanaat önderlerinin türbelerini yıktığı bildirildi.

Esed güçlerinin saldırılarında 3 bin 379 kişi öldü

Suriye'de Esed'e bağlı ordu birliklerinin şubat ayında muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 3 bin 379 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye'ye 15 tır yardım

İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Temsilciliğince toplanan yardım malzemeleri, 15 tırla Suriye'ye gönderildi

Esed yine varil bombası yağdırdı: 53 ölü

Suriye ordusuna ait helikopterlerin Halep kentine varil bombalarıyla düzenlediği saldırılarda, 12'si kadın 53 kişinin öldüğü bildirildi.

İlk turda insani konularda ilerleme sağlanamadı

İç savaşa siyasi çözüm bulmayı amaçlayan Suriye barış görüşmelerinin ilk turunda, insani konularda hiçbir ilerleme sağlanamadı.

Suriye'de "Cenevre"den bu yana bin 900 ölü

Cenevre-2 Konferansı'nın başladığı 22 Ocak'tan bu yana, Suriye'de en az 430'u sivil olmak üzere yaklaşık bin 900 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Vahşet fotoğrafları gerçek işkence de sabit

Anadolu Ajansı tarafından geçtiğimiz günlerde servis edilen Suriye'deki vahşet fotoğrafları ile ilgili olarak ortaya atılan 'sahte' iddialarını boşa çıkartacak bir açıklama…

Suriye sınırındaki kaçak boru hattı imha edildi

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığı amacıyla kullanıldığı değerlendirilen 200 metre boru hattının imha edildiğini bildirdi.

Çocuk ve yaşlıları da öldürüp nehre atmışlar

Suriye'de, Esed'e bağlı güçler tarafından işkence ile öldürüldükten sonra nehre atılan, aralarında çocuk ve yaşlıların da olduğu 220 sivile ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

İnsani konularda sonuç alamadık

BM Suriye Özel Temsilcisi İbrahimi, Cenevre görüşmelerinde insani yardım konularında şu ana kadar olumlu bir sonuca ulaşamadıklarını söyledi.

Esed Humus'a ağır silahlarla saldırıyor

LCC Humus medya sorumlusu Hışfi, "Esed bir yandan Humus'ta eski mahalleye insani yardımın gönderilmesine izin veriyor, diğer taraftan da mahalleye ağır silahlarla saldırıyor" dedi.

Kadın ve çocuklar Humus'tan ayrılabilecek

BM Suriye Özel Temsilcisi El-İbrahimi, "Suriye yönetimi, kadın ve çocukların Humus'tan ayrılmasına an itibarıyla izin verdiğini bize bildirdi" dedi.

Vahşetin Yeni Fotoğrafları Yayınlandı!

Anadolu Ajansı'nın (AA) ulaştığı ve Suriye'de savaş suçlarını belgeleyen yeni fotoğraflarda, işkence ve infaz görüntüleri tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor.

Fotoğraflar tüm dünyada yankı uyandırdı

Anadolu Ajansı'nın (AA), Suriye'de Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen rapor ve fotoğraflara ilişkin haberi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

İnfazlar sistematik biçimde yapılıyor

Suriye ordusu tarafından gerçekleştirilen infazların "sistematik biçimde" yapıldığını kanıtlayan Özel Soruşturma Komisyonu'nda uluslararası hukukçular yer aldı.

Suriye'de sözün bittiğini bir kez daha gördük

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ''Suriye'de sözün bittiğini bugün bir kez daha gördük. 21. yüzyılın en büyük katliamına daha fazla sessiz kalınamaz'' dedi.

İnsani müdahale için delil oluşturuyor

SMDK temsilcisi Ghadbian, "Suriye hükümetinin işkencelerini gösteren fotoğraflar insani müdahale için delil oluşturuyor. Fotoğrafları yayınladığı için AA'ya teşekkür ederim"…

Suriye'de her 12 dakikada 1 kişi ölüyor

SMDK'nın raporuna göre Suriye'de her 12 dakikada bir kişi yaşamını yitiriyor.

Muhaliflere destek verdiler

Suriye'nin dostları, yayımladıkları bildiriyle muhaliflere verdikleri desteği teyit etti.

Varil bombaları can aldı

Suriye Hava Kuvvetleri'nin Halep'in el-Bab ilçesine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda 15 kişi öldü

Varil bombalarının hedefi bu sefer pazar yeri: 35 ölü

Suriye Hava Kuvvetlerine ait bir helikopterin Halep kentinde pazar yerine düzenlediği saldırıda 35 kişi öldü.

"Varil bombalı" saldırılarda 20 bin ölü

Suriye rejimine bağlı ordunun Halep ve çevresinde düzenlediği "varil bombalı" saldırılarda, 10 gün içerisinde 650 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Sıcak savaştan kaçan Suriyeliler, şimdi de soğuk ile savaşta

Suriye'de sıcak savaştan kaçan 18 aile, şimdi de yoğun kar yağışının olduğu Batman'da dondurucu soğukta yaşamlarını sürdürüyor.

BM'ye ulaşan rapor: Suriye'de 4 bölgede kimyasal silah kullanıldı

Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı iddialarını araştıran uluslararası ekibin hazırladığı nihai rapor, Birleşmiş Milletler (BM)'ye teslim edildi. Raporda, Suriye'de 7 farklı…

Suriye'de "Kurban Bayramı'nda ateşkes" çağrısı

İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği, Kurban Bayramı'nda Suriye'de ateşkes çağrısında bulundu.

Esed güçleri okulu bombaladı: 14 ölü, 30 yaralı

Esed güçlerine ait savaş uçağının Rakka kentinde bir okulu bombalaması sonucu 14 öğrencinin öldüğü, 30 öğrencinin yaralandığı bildirildi.

Esed güçleri Hama'da 26 kişiyi infaz etti

Suriye'nin iç kesimlerinde yer alan Hama'da rejim güçlerinin bir kontrol noktasında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 26 kişiyi infaz ettiği bildirildi.

Esed'in katliam raporu açıklandı

BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu raporunda, son bir buçuk yılda Esed rejimi veya destekçileri tarafından en az 8 katliam yapıldığının tespit edildiği belirtildi.

Suriye'de iç savaşın bilançosu: 101 bin 513 ölü

Suriye'de 2011 mart ayından bu yana meydana gelen şiddet olaylarında 101 bin 513 kişinin öldüğü, 215 bin kişinin tutuklandığı ve 3 milyon evin hasar gördüğü bildirildi.

Esed güçlerinden mahkumlara kötü muamele

Esed güçlerinin Humus kentindeki merkezi hapishanede kötü muameleye karşı çıkan tutuklulara müdahalesi sonucu bir kişinin öldüğü bildirildi.

Müdahale durumunda her şeyi beklemelisiniz

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, "Askeri müdahale durumunda bunun sonuçlarının olacağını belirterek, "Her şeyi beklemelisiniz" dedi.

Suriye'ye müdahalenin onaylanacağına inanıyorum

ABD Başkanı Obama, ''Kongrenin Suriye'ye müdahaleyi onaylayacağına inanıyorum" dedi.

Batılı ülkeler önemli bir sınavda

Kimyasal silahların kullanımı konusunda Esed yönetimini kesin bir dille uyaran Batılı ülkeler önemli bir sınavla karşı karşıya.

İran, müdahaleye katılacak ülkeleri çok sert uyardı

İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, Suriye'ye yapılacak olası bir saldırıda ABD'nin yanında yer alacak ülkelerin ulusal güvenlik bakımından buhranla karşılaşacaklarını…

Lavrov: ABD bize kanıt diye harita gösterdi, ikna olmadık

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova Uluslar arası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGIMO) yaptığı konuşmada ABD'nin Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı yönündeki kanıtların…

'Müdahale olursa Türkiye'de bu bölgeler hedef olacak'

Suriye devlet medyasının, ABD'nin bir askeri müdahaleye misilleme olarak İsrail, Türkiye ve Kıbrıs'ta hedef alınabilecek tesisler listesini yayımlandığına dikkat çekilirken listede…

Obama: Operasyon düzenlenmeli, Kongre'den onay alacağız

ABD Başkanı Barack Obama, kendi halkına karşı kimyasal silah kullanan Suriye rejimine yönelik askeri operasyon düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Davutoğlu, Kimyasal Silahları Yasaklama Örgütü başkanı ile görüştü

Suriye'deki kimyasal katliamın ardından temaslarını yoğunlaştıran Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Genel Direktörü Ahmet Üzümcü ile bir…

Genelkurmay: Suriye sınırından 15-20 el ateş açıldı

Genelkurmay Başkanlığı, dün TürkiyeSuriye hududunda, Mardin Nusaybin Demirkurt Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde yaşanan olaya ateşle karşılık verildiğini bildirdi.

Binlerce kişi, Mısır ve Suriye'deki katliamları protesto etti

Fatih Camii'nde Cuma namazından çıkan vatandaşlar, Mısır ve Suriye'de sivil halka yönelik katliamları protesto etti. Fatih Camii'nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne kadar…

Suriye'den gelişler devam ediyor

Suriye'den Türkiye'ye gelişler de sürüyor. Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan üç günde dört bin kişi giriş yaptı.

Türkiye, Suriye ve Mısır için ayakta

Mısır'da darbe yönetiminin katliamlarına, Suriye'de sivil halkı hedef alan kimyasal silah saldırısı eklenince, Türkiye'de Suriye ve Mısır halklarına destek gösterileri artıyor.