Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 24 Eylül 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Etiket sonuclari › israil

Akabe'deki gizli zirvenin gizli gündemi: Türkiye...

Akabe'de ABD, İsrail, Mısır ve Ürdün arasında yapılan 'gizli' zirvenin, daha da gizli bir gündemi vardı: Türkiye başta olmak üzere, Filistin soruna dışarıdan müdahale eden…

İsrail: Savaş yakın hazırlıklı olmalıyız!

İsrail'in dün Gazze'nin çeşitli bölgelerine saldırılar düzenlemesinin ardından İsrailli iki bakan, Gazze Şeridi'ne yönelik yeni bir savaşın uzak olmadığı mesajını verdi.

Mavi Marmara davasında 'Türkiye-İsrail anlaşması' kararı

Mavi Marmara davasına bakan İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Türkiye ile İsrail arasında imzalanan antlaşmanın yürürlüğe girip girmediğinin araştırılmasına karar verdi.

İsrailli emekli komutan Şamni: İşgalcilikte dünya şampiyonuyuz

İsrail ordusu eski komutanlarından Gadi Şamni, "Bizler işgalcilikte dünya şampiyonuyuz." dedi.

Radikal Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın çağrısı

İsrail'deki radikal Yahudi STK'lar, İbrani takvimine göre gelecek ay başlayacak birçok kutsal güne hazırlık yapmak üzere Mescid-i Aksa'ya kitlesel toplu baskın düzenleme çağrısında…

İsrail: IŞİD'in Suriye'de yenilgiye uğramasını istemiyoruz

İsrail askeri istihbarat şefi Halevi, ülkesinin en önemli müttefiklerinden ABD'nin başını çektiği uluslararası koalisyonun IŞİD'le mücadelesini desteklemediklerini açıkladı.

120 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi

İsrail polisi korumasındaki yaklaşık 120 Yahudi yerleşimcinin Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği bildirildi.

İsrail'de 'ezan yasağı yasa tasarısı' geri çekildi

İsrail'de ezanın "gürültü kirliliği yaptığı" iddiasıyla yasaklanmasını öngören yasa tasarısı, koalisyon üyeleri üzerinde anlaşamadığı için geri çekildi.

Batı Şeria'da 1 Filistinli öldürüldü, 1 Yahudi yerleşimci bıçaklandı

İsrail güçleri Batı Şeria'da "Bir kadın Yahudi yerleşimciyi bıçaklayarak yaraladığı" iddiasıyla bir Filistinliyi öldürdü.

Netanyahu'dan 'Filistinlilere karşı özel mahkeme planı'

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun, Batı Şeria ve Kudüs'te yaşanan gerginlik kapsamında "Filistinlilere ilişkin davalara" bakacak özel bir mahkeme kurulması konusunu değerlendirdiği…

Dışişleri Bakanlığından İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail askerlerinin Harem-i Şerif'e girerek içerideki Müslüman gruplarla çatışması ve Müslümanların girişlerini güç kullanarak engellemesini şiddetle kınadı.

İsrail'in kör ettiği Gazzelilere protez tesellisi

İsrail'in son saldırılarında gözlerini kaybeden 44 Gazzeliye protez göz takıldı.

İsrail Kassam Tugayları'na ait askeri sahaları bombaladı

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin kuzeyinde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait askeri sahalara saldırı düzenlediği bildirildi.

Nasrallah'tan İsrail'e tehdit

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, İsrail'e seslenerek, 'Eğer siz, olası bir savaşta 1 buçuk milyon Lübnanlıyı yerinden etmekle tehdit ediyorsanız, direniş de sizi, milyonlarca İsrailliyi…

Orange İsrail'den çekilme kararı aldı

Fransız telekomünikasyon şirketi Orange, akşam saatlerinde yaptığı resmi açıklama ile İsrail pazarından çekileceğini duyurdu.

Ramazan Ayı Yaklaşırken İsrail uçakları Gazze'yi vuruyor!

İsrail savaş uçaklarının Ramazan ayı yaklaşırken Gazze'ye roketlerle saldırdığı açıklandı...

İsrail Dışişleri Bakanı Liberman istifa etti

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman, görevinden istifa ettiğini ve kurulacak koalisyonda da yer almayacağını bildirdi.

"Saldırılar İsrail'e hizmet ediyor"

Hamas, Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyindeki Filistinlilerin kaldığı Yermuk Mülteci Kampı'na yönelik saldırıların yalnızca İsrail'e hizmet ettiğini belirtti.

Obama'dan İran açıklaması

ABD Başkanı Obama, İran'ın nükleer programına yönelik anlaşmada İran'ın İsrail'e yönelik hasmane yaklaşımını değiştirmesi koşulunun "hatalı" olacağını söyledi.

İsrail işgaline karşı "Arap Eylem Planı" hazırlanacak

Arap Birliğinin Filistin konusuna ilişkin oluşturduğu Arap Bakanlar Komisyonu toplantısında, Filistin topraklarındaki İsrail işgalinin sona ermesi için "Arap Eylem Planı hazırlanması…

İran ambargosunu İsrail deldi

İran'ın uranyum zengileştirmesi ile ilgili P5+1 ülkeleri arasında varılan mutabakatın ardından, İran'ın İsrail'den silah aldığı öğrenildi. Kemal Özer'in Yeni Söz gazetesi'ndeki…

'İran'a yönelik yaptırımlar artırılmalı'

İsrail Başbakanı Netanyahu, İran'a yönelik yaptırımların artırılması gerektiğini söyledi.

Tarihi bir anlaşma

ABD Başkanı Obama, İran'la nükleer müzakerelerde uzlaşıya varılmasını "tarihi" olarak niteledi ve anlaşmanın güvene değil, teyide dayalı olduğunu söyledi.

İran'a karşı askeri harekat masada

İsrail İstihbarat Bakanı Yuval Steinitz, "İran'ın nükleer silah edinmesi tehlikesine karşı askeri harekat da dahil tüm seçenekler masada" dedi.

İsrail Filistin'de bir köyü yıkacak

İsrail'in Batı Şeria'nın El-Halil kentinde bir köyü yıkıp, sakinlerinin tehcir edilmesine karar verdiği bildirildi.

'Casus böceklerle' esir askerlerini arıyor

İsrail'in, Gazze Şeridi'nde esir askerlerini "uçan elektronik böcekler" ile aradığı iddia edildi.

ABD İsrail politikasını gözden geçiriyor

Obama'nın Netanyahu'ya, ABD'nin, İsrail politikasına ilişkin seçeneklerini yeniden değerlendirmeye ihtiyaç duyacağını söylediği öğrenildi.

İsrail seçimlerini "işgal'' kazandı

İsrail'de yapılan erken genel seçimlerde sandıkların tamamına yakınında oy sayım işlemi tamamlandı.

İsrail Medyasının Yalanı, "Batı Şeria'da IŞİD hücresi bulunduğu iddiaları asılsız çıktı"

Filistin Emniyet Sözcüsü Dumeyri, "Batı Şeria'da IŞİD hücresi bulunduğu iddiaları asılsızdır" dedi.

ABD-İsrail ilişkileri hayatımda gördüğüm en kötü seviyede

Eski ABD başkan adaylarından Cumhuriyetçi Parti Arizona Senatörü McCain, "ABD ile İsrail arasındaki ilişkiler hayatımda gördüğüm en kötü seviyede" dedi.

İsrail'den misilleme saldırısı

İsrail'in, Hizbullah örgütünün saldırısına misilleme olarak Lübnan'ın güneyindeki çeşitli noktalara ağır topçu ateşi düzenlediği, saldırıda 1 İspanyol askerin öldüğü…

İsrail'in geleceği için davet edildiğim her yere gideceğim

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD Kongresi'nde konuşma yapmak üzere gerçekleştireceği Washington ziyaretine ilişkin, "İsrail'in geleceğini teminat altına almak için davet edildiğim…

İsrail kibrinin örneğidir

Hamas, İsrail'in Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) yönelik tehditlerini, "Filistin halkının uzun yıllardan beri kanıyla bedel ödediği İsrail kibrinin örneği" olarak nitelendirdi.

Netanyahu o kararı hazmedemedi!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM), 'Filistinliler tarafından manipüle edildiğini' ileri sürdü.

Hangi yüzle gitti anlamakta zorlanıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Fransa'daki yürüyüşe katılmasına ilişkin, "Hangi yüzle oraya gitti onu da tabii anlamakta zorlanıyorum" dedi.

İsrail 19 Filistinliyi daha gözaltına aldı

İsrail askerlerinin Batı Şeria'da 19 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail ordusu bir kez daha kendi askerini vurdu

İsrail'in son Gazze operasyonunda İsrail ordusu askeri Hadar Goldin'i ölüdürdüğü iddia edildi.

Filistin tasarısı kabul edilmedi

İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarından çekilmesi ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını öngören BM Güvenlik Konseyi karar tasarısı kabul edilmedi.

Filistin tasarısı saat 24.00'te oylanacak

İsrail'in 1967 öncesi sınırlara çekilmesi ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını öngören BM Güvenlik Konseyi karar tasarısı bugün TSİ 24.00'te…

En yakın adamı Mossad ajanı

Lübnan'daki Hizbullah örgütünün 'Ünite 910' isimli dış operasyonlar birimine sızan Şavraba adlı ajanın 2008'deki Muğniye suikastinde rol aldığı ve örgüt lideri Nasrallah'la…

İşgalci İsrail'den yeni hainlik!

İsrail'in ülkenin güneyindeki Necef bölgesinde bu yıl içinde Filistinlilere ait yaklaşık bin evi yıktığı bildirildi.

İsrail'den flaş IŞİD açıklaması

İsrail Savunma Bakanlığı Siyasi ve Güvenlik Komitesi Başkanı Amos Gilad, IŞİD'in kendileri için bir tehdit unsuru olmadığını belirtti.

İsrail Büyükelçiliği tarandı!

İsrail'in Atina Büyükelçiliği, kalaşnikofla tarandı.

İsrail 'in cadde kapatması hayatı felç etti

İsrail güçlerinin düzenledikleri baskınların yanı sıra El-Halil'in en önemli caddelerinden birini, günlerdir "güvenlik" iddiasıyla kapatması, kentteki hayatını altüst etti

İsrail'i Karıştıran Ses Kaydı

İsrail Savunma Bakanı Ya'alon'un Obama gittikten sonra yerleşim inşaatlarına devam edeceklerini söylediği bir ses kaydı çıktı.

İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı vurdu!

İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam kırsalındaki bazı noktaları hedef aldığı belirtildi.

İsrail ateşkesi ihlal ediyor

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kudra, "İsrail ateşkesi apaçık bir şekilde ihlal ediyor" dedi.

İsrail germeye devam ediyor

İsrail, Mescid-i Aksa'da görev yapan Filistinli güvenlik güçlerinin işine son verilmesini sağlayacak yasa tasarısını gündeme aldı.

İsrail askerleri öldürmeye devam ediyor, 1 Filistinliyi öldürdü

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu, 1 Filistinlinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

'Biz Osmanlıyız' deyip saldırdılar

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya baskın yapması görüntüleri sosyal medyayı ve tüm Müslüman dünyasını ayağa kaldırmıştı.

İsrail köyleri "açık hapishaneye" dönüştürüyor

İsrail, Filistinlilerin yaşadığı Batı Şeria'daki Beyt İksa köyünü Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarıyla "açık hapishaneye" dönüştürdü.

İsrail 14 binden fazla konut ihalesi açtı

İsrail, yıl başından bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 14 binden fazla konut inşası için ihale ve onay ilanı yayınladı

İsrail askerleri 8 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerlerinin, Kudüs'ün Ebu Deys beldesinde gösteri yapan gençlere müdahalesi sonucu 8 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

İsrail İHA'sı düştü

İsrail'e ait bir insansız hava aracının (İHA) teknik arıza nedeniyle Lübnan sınırında düştüğü bildirildi.

İsrail ordusundan sürpriz Gazze kararı

İsrail ordusu, Gazze'de BM okulunun vurulması da dahil beş saldırı için soruşturma başlatılacağını açıkladı.

İsrail, 11 katlı apartmanı vurdu

İsrail uçaklarının Gazze şehrinde vurduğu 11 katlı apartman yerle bir oldu. Çöken apartmanın çevresindeki ev ve araçlar da düşen molozlar sebebiyle büyük zarar gördü.

İsrail, sivilleri canlı kalkan olarak kullandı

Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail ordusunun, Gazze'ye yönelik saldırılarında, çocuk ve sivilleri "canlı kalkan" olarak kullandığını bildirdi.

Operasyon İsrail halkının güvenliği tesis edilince bitecek

İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Operasyon İsrail halkının güvenlik ve huzurunun tesisiyle sona erecektir" dedi.

İsrail okula saldırdı

İsrail ordusunun Refah'ta UNRWA'ya ait bir okula düzenlenen saldırıda, ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü, 50 kişi yaralandı.

Saldırılarda 64 İsrail askeri öldü

İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik saldırılarında bugüne kadar 64 askerinin öldüğünü, 400'ünün yaralandığını açıkladı.

İsrail medyası: Birlikler Gazze'den çekiliyor

İsrail medyası bazı kara birliklerinin günlerdir katliamın devam ettiği Gazze'den çekilmeye başladığını duyurdu.

İsrail askerinin vurulma anı

Kassam Tugayları mensubu keskin nişancının Cebel Surani bölgesinde Siyonist askeri vurduğu anın görüntüleri yayımlandı.

İsrail Gazze'de gazetecileri öldürüyor

İsrail ordusu dün Anadolu Ajansı'nın Gazze bürosunu vurmasının ardından bugün de gazetecileri hedef almayı sürdüren İsrail, Şucaiyye'de haber yapmak için bulunan bir muhabiri öldürdü.

İsrail, Gazze'de yine BM okulunu vurdu: 15 ölü

İsrail'in Gazze Şeridi'nde BM'nin mülteciler için sığınak olarak kullandığı bir okulu vurması sonucu 15 kişinin öldüğü bildirildi.

ABD'li ünlü sanatçıdan İsrail'a sert çıkış!

ABD'de ünlü sanatçı, oyuncu ve aktivistler İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepkili. Özellikle sosyal medyada seslerini dünyaya duyuruyor ve dünyanın gözleri önünde katledilen…

Kurtlar Vadisi'nde İsraillileri Çıldırtan Sahne

Kurtlar Vadisi'nde İsraillileri Çıldırtan Sahne

İsrail'e bir ağır darbe daha!

Kassam Tugayları, Beyt Hanun'da pusuya düşürdükleri 12 israil askerini daha öldürdüklerini duyurdu.

İsrail'in 1 astsubayı öldürüldü

İsrail ordusu, Gazze'de 1 astsubayın öldürüldüğünü açıkladı.

Netanyahu kana doymadı!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'ye operasyonların süreceğini belirtti ve ''Hamas'ın sonu Nazi'nin sonu gibi olacak'' dedi.

Kassam Tugayları İsrail savaş uçağı vurdu

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, İsrail'e ait bir F16 savaş uçağının roketle vurulduğu iddia edildi.

İsrail uçakları çocukları vuruyor

İsrail uçaklarının vurduğu Ebu Cami ailesine ait evin enkazından 6'sı çocuk 9 kişinin cesedi çıkarıldı. Saldırılarda ölü sayısı 502'ye, yaralı sayısı 3 bin 150'ye yükseldi

İsrail yedek almaya devam edecek

İsrail Savunma Bakanı Yalon, "İhtiyaç duyulduğunda daha fazla yedek askeri göreve çağıracağız" dedi.

"Biz Yapamadık İsrail Yapıyor" İsrail'den Türk mallarına boykot

İsrail'in en büyük süpermarketleri birbiri ardına Türk mallarına karşı boykot başlattı

İsrail zehirli gazla saldırıyor

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in, Gazze'nin kuzeyi ve Refah kentinin Eş-Şevke bölgesine zehirli gazlarla düzenlediği saldırıda çok sayıda kişinin etkilendiğini bildirdi.

İsrail'in top atışında 1'i bebek, 3 Filistinli daha öldü

Gazze'deki görgü tanıkları denizden çok yoğun bombardıman altında olduklarını, İsrail askerlerine Hamas'a bağlı Kassam Tugayları'nın karşılık verdiğini bildirdi.

İsrail ordusu Gazze'ye karadan ve havadan saldırıyor

İsrail ordusu ile Filistinli grupların çatışmaya başladığı, İsrail tanklarına savaş uçaklarının destek verdiği ve topçu ateşinde 3 Filistinlinin öldüğü bildirildi.

İsrail Hamas'a ait İHA'yı düşürdü

İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın saldırı amacıyla gönderdiği "Ebabil-1" adlı insansız hava aracının İsrail tarafından düşürüldüğü belirtildi.

İsrail birlikleri ile Filistinli gruplar arasında çatışmalar başladı

Gazze'nin kuzeyindeki Bayt Lahya bölgesinde İsrail birlikleri ile Filistinli gruplar arasında çatışmaların başladığı bildirildi.

İsrail sivilleri kasten öldürüyor

Avrupa - Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail ordusunun Gazze'de sivilleri "kasten" hedef aldığını belirtti.

Filistinli genç yakılarak öldürülmüş

Kudüs'te İsrailli Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırıldıktan sonra ölü bulunan 17 yaşındaki Muhammed Hüseyin Ebu Hudayr'ın yakılarak öldürüldüğü belirlendi.

468 Filistinli gözaltında

İsrail, 3 Yahudi yerleşimcinin kaybolmasından bu yana sürdürdüğü operasyonlarda şu ana kadar 468 Filistinliyi gözaltına aldı.

Batı Şeria'da 41 Filistinli gözaltına alındı

İsrail ordu sözcüsü Avihay Adreay, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun, Batı Şeria'nın kuzeyindeki çeşitli bölgelerde, 3 Yahudi…

İsrail'den Batı Şeria'da geri adım

İsrail Başbakanı Netanyahu, Filistin tarafı ile barış sağlanması için İsrail'in Batı Şeria'daki bazı yerleşim yerlerinden vazgeçeceğini belirtti.

Obama: İsrail'i uyardı

ABD Başkanı Barack Obama, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun İsrail ve Filistin arasındaki barış görüşmelerinde zamanı iyi değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

İsrail Gazzeli hastaları geri çevirdi

İsrail, tedavi amacıyla Batı Şeria'ya gitmek üzere sınır kapısından geçmek isteyen Filistinlileri, izin kağıdının üstünde "Filistin yönetimi" yerine "Filistin devleti"…

İsrail'in Kıbrıs açıklarındaki geniş ölçekli tatbikatı bu sabah başladı

Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) ile İsrail Hava Kuvvetleri'nin geniş ölçekli tatbikatı bu sabah başladı.

İsrail askerlerinden çadır köye baskın

İsrailli yaklaşık 300 askerin, Yahudi yerleşim yerlerini protesto etmek amacıyla Batı Şeria'da Filistinliler tarafından kurulan El-Avde (Geri Dönüş) çadır köyüne baskın yaptığı…

Peres: Filistinlilerle barış yapabiliriz

İsrail Cumhurbaşkanı Peres,"Fırsat penceresi var ve Filistinlilerle barış yapabiliriz. Mahmud Abbas'ın da ciddi ve istekli olduğuna inanıyorum" dedi.

İsrail ABD'nin her tutumunu onaylamak zorunda değil

İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail'in, ABD'nin her tutumunu onaylamak zorunda olmadığını söyledi.

İsrail Medya-İş'ten özür diledi

İsrail Hükümeti, Netanyahu'nun programını izlemek isteyen AA ekibine uygulanan ayrımcılığa tepki gösteren Medya-İş'e, "Talihsiz olay için özür dileriz" yanıtını verdi.

AA muhabirine İsrail'den çirkin tavır

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün gece yabancı gazeteciler onuruna Convention Center'da verdiği resepsiyona davet edilen AA muhabirleri, maruz kaldıkları ayrımcılık nedeniyle…

İsrail askerleri Filistinlilere ateş açtı

İsrail askerlerinin Gazze sınırında gösteri düzenleyen Filistinlilere açtığı ateşte, 2 kişi yaralandı.

Şaron'un Negev'de toprağa verilmesine tepki

Gazzeliler, İsrail eski Başbakanı Şaron'un Negev Çölü'nde defnedilmesine tepki gösterdi.

Abbas, İsrail'i uyardı

Filistin Devlet Başkanı Abbas, "Doğu Kudüs, Filistin'in başkenti ilan edilmezse, İsrail ile barış görüşmeleri olmayacaktır' dedi.

Sabra ve Şatilla katliamlarının sorumlusu Şaron öldü

Eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

İsrail'den yeni füze sistemi testi

İsrail, orta menzilli saldırı roketlerine karşı ABD ile geliştirdiği Arrow 3 füze savunma sistemini Akdenizin üstünde test ettiğini duyurdu

ABD Dışişleri Bakanı Kerry Netanyahu ile görüştü

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, barış görüşmeleri için Kudüs'te bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada,…

Toprak vermek zorundayız

İsrail Cumhurbaşkanı Peres, barışa ulaşabilmek için toprak vermek zorunda olduklarını söyledi.

Tarihi bir anlaşma değil tarihi bir hata

İran'la nükleer müzakerelerde anlaşmaya varılmasına İsrail'den sert tepki geldi. Başbakan Netanyahu, "Tarihi bir anlaşma değil tarihi bir hata" ifadesini kullandı.

Ruhani İsrail'in yeni yılını tebrik etti

İran'ın yeni seçilen Cumhurbaşkanı Ruhani, Twitter hesabından İsrail'in yeni yılını tebrik etti.

Suriye ile ilgili 2 önemli gelişme

Rusya sıcak gelişmelerin yaşanacağı Akdeniz'e istihbarat gemisi gönderme kararı alırken, İsrail ordusu Suriye'ye muhtemel askeri müdahale dolayısıyla göreve çağırdığı yedek…

'Müdahale olursa Türkiye'de bu bölgeler hedef olacak'

Suriye devlet medyasının, ABD'nin bir askeri müdahaleye misilleme olarak İsrail, Türkiye ve Kıbrıs'ta hedef alınabilecek tesisler listesini yayımlandığına dikkat çekilirken listede…