Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 28 Eylül 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Etiket sonuclari › iran

İran'dan kritik 'Türkiye' açıklaması

İran lideri Ayetullah Hamaney'in başdanışmanı Velayeti, "Türkiye- Irak arasında gerilimin düşmesi ve dostluk ilişkilerinin yeniden kurulmasını memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

İran'da blog yazarına 444 kırbaç cezası

İran'da, kişisel blog sayfasındaki paylaşımları nedeniyle "yalan haber yaymak" ve "kamuoyunu yanlış yönlendirmek" suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılan kişi, 444 kırbaç…

Başbakan Davutoğlu: Çatışmaların durması için ortak perspektif geliştirmemiz önemli

Başbakan Davutoğlu, İran ile ilişkilerde farklı görüşler olsa da bölgedeki çatışmaların sona ermesi için ortak perspektif geliştirilmesinin büyük önem taşıdığını ifade etti.

'Hizbullah uyuşturucudan yüz milyonlarca dolar kazanıyor'

ABD Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi Basın Sözcüsü Payne, "Hizbullah'ın uyuşturucu ticaretinden yüz milyonlarca dolar gelir elde ettiğini söyleyebiliriz" dedi.

İran'ın yaptırım zincirinden kurtulması bölgeyi etkileyecek

İran'a yönelik ekonomik ve finansal yaptırımların kaldırılmasını değerlendiren uzmanlar, daha zengin İran'ın daha fazla istikrarsızlık üreteceği tahmininde bulunurken, ekonomik…

İran'dan ABD'nin yeni yaptırım kararına tepki

İran, ABD'nin balistik füze programına katkı yaptıkları gerekçesiyle bazı şirket ve şahıslara yeni yaptırım kararı almasına tepki gösterdi.

Arap Birliği'nden İran'a karşı ortak tavır çağrısı

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi, İran'ın Arap ülkelerine müdahalelerine son vermesi için Arap ülkelerine ortak tavır alma çağrısı yaptı.

'Esed'in uçağına Rus uçakları eskortluk edecek' iddiası

Tahran'ı ziyaret edeceği iddia edilen Esed'in uçağına 4 Rus savaş uçağının eşlik edeceği öne sürüldü.

'İran'ın düşmanı ahlak ve inanç zayıflaması'

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Düşmanımız sadece İsrail, Amerika ve teröristler değildir. Su kıtlığı, işsizlik, ekonomik gerileme, enflasyon, ahlak ve inanç zayıflaması da bizim düşmanlarımızdır"…

'İran aldatırsa onları enseleyebiliriz'

ABD Başkanı Obama, İran ile P5+1 ülkeleri arasında varılan anlaşmaya ilişkin, "Eğer İran aldatırsa onları enseleyebiliriz ve bunu yaparız" dedi.

İran'da nükleer anlaşma kutlaması

İran'ın dünya güçleriyle dün vardığı anlaşma başkent Tahran'da kutlandı.

İran-Türkiye ticari ilişkileri ivme kazanacak

İran'la nükleer müzakerelerde anlaşma sağlanmasının, yaptırımlar dolayısıyla gerileyen Türkiye ile İran arasında ticarete de olumlu katkı sağlayacağı belirtildi.

'Dünya ile ilişkilerde yeni bir sayfa açıldı'

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, nükleer müzakerelerde anlaşmaya varılmasıyla dünya ile ilişkilerde yeni bir sayfa açıldığını, silah ambargosu dahil tüm yaptırımların kalkacağını söyledi.

"İran Yemen'e silah ve mühimmat sokuyor"

Yemen Hükümet Sözcüsü Racih Badi, "İran'ın deniz yoluyla Yemen'e silah ve mühimmat soktuğuna ilişkin bilgiler var" diye konuştu.

İran devlet televizyonu 'hacklendi'

İran devlet televizyonu El Alem'in sosyal medya hesaplarının internet korsanları tarafından ele geçirildiği bildirildi.

İran ile Suudi Arabistan arasında "umre" krizi

İran ile Suudi Arabistan arasında umre ziyaretleriyle ilgili başlayan tartışma büyüyor.

En pahalı doğalgazı İran'dan alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En pahalı doğalgazı İran'dan alıyoruz, bu noktada olmak istemeyiz, bunu uygun bir yere getirmemiz lazım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 10.40'ta İran'ın başkenti Tahran'a geldi.

Obama'dan İran açıklaması

ABD Başkanı Obama, İran'ın nükleer programına yönelik anlaşmada İran'ın İsrail'e yönelik hasmane yaklaşımını değiştirmesi koşulunun "hatalı" olacağını söyledi.

İran ambargosunu İsrail deldi

İran'ın uranyum zengileştirmesi ile ilgili P5+1 ülkeleri arasında varılan mutabakatın ardından, İran'ın İsrail'den silah aldığı öğrenildi. Kemal Özer'in Yeni Söz gazetesi'ndeki…

'İran'a yönelik yaptırımlar artırılmalı'

İsrail Başbakanı Netanyahu, İran'a yönelik yaptırımların artırılması gerektiğini söyledi.

Anlaşmaya uyulmazsa nükleer programa döneriz'

İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD'nin, İran ile 5+1 grubu ülkeleri arasındaki anlaşmaya aykırı hareket etmesi halinde, İran'ın nükleer programını sürdüreceklerini söyledi.

İran ile nükleer müzakerelerde uzlaşma

İran ve 5+1 ülkeleri arasındaki nükleer müzakerelerde ana hatlarda uzlaşmaya vardığı açıklandı. İran Cumhurbaşkanı Ruhani, taslak çalışmanın 30 Haziran'a kadar tamamlanacağını…

Tarihi bir anlaşma

ABD Başkanı Obama, İran'la nükleer müzakerelerde uzlaşıya varılmasını "tarihi" olarak niteledi ve anlaşmanın güvene değil, teyide dayalı olduğunu söyledi.

İran'a karşı askeri harekat masada

İsrail İstihbarat Bakanı Yuval Steinitz, "İran'ın nükleer silah edinmesi tehlikesine karşı askeri harekat da dahil tüm seçenekler masada" dedi.

'Husiler çözüm çabalarının altını kazıyor'

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, "Husi isyancıları, siyasi çözüme ulaşma çabalarının altını kazımaktadır" dedi.

Bilim ve teknolojide ilerlemek için kimseden izin almadık

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Kimse dünyayla müzakere yaptığımız için bilimsel ilerlemeden vazgeçeceğimizi düşünmesin. Bilim ve teknolojide ilerlemek için kimseden izin almadık, almayacağız"…

İran Suud Kralının ölümünü kutladı

İran Anayasayı Koruyucular Konseyi Genel Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti,Suud kralının ölümünü kutladı. Başkent Tahran'da kılınan Cuma namazının ardından yaptığı konuşmada Cenneti…

Rusya ve İran vizeleri kaldırıyor

Rusya ve İran, karşılıklı olarak vize uygulamasını kaldıracak anlaşma hazırladı.

İran'dan uluslararası koalisyon kararına tepki

İran, IŞİD'e karşı oluşturulacak uluslararası koalisyona belirsizlikler olduğu gerekçesiyle tepki gösterdi.

Oğuzhan Asiltürk İran'da konuştu

İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Uluslararası Filistin'i Destekleme Konferansı'na, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'te katıldı.

Ruhani'nin bu çağrısı alkışlanacak!

İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, vaizlere 'internet ve yeni teknolojiler konusunda daha fazla tolerans göstermeleri' çağrısında bulundu.

Atacağımız adımlar bölgesel barışa büyük katkı sağlayacak

Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye ile İran'ın işbirliğinin bölgedeki istikrar, huzur, güvenlik, ekonomik işbirliği ve refahın gelişmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Hamaney: Anlaşmalar ciddiyetle hayata geçirilmeli

İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Tahran ziyaretinde imzalanan anlaşmaların hayata geçirilmesi konusunu iki tarafın da ciddiyetle ele alması…

İran'dan ABD'ye yeşil ışık

İran Cumhurbaşkanı Ruhani "Tahran'da ABD elçiliğinin açılması imkansız değil" dedi.

BM, İran'a yaptığı Cenevre-2 davetini geri çekti

Birleşmiş Milletler (BM) bu hafta yapılacak olan Cenevre-2 Konferansı'na katılması için İran'a yaptığı daveti geri çekti.

İran'a yaptırımlar kaldırılıyor

AB'nin İran'a uyguladığı ekonomik yaptırımlardan bazılarını pazartesinden itibaren kaldırmaya başlaması bekleniyor.

Nükleer müzakerelerde temsilciler anlaşmaya vardı

İran devlet televizyonu, nükleer programla ilgili Cenevre'de devam eden müzakerelerin anlaşmayla sonuçlandığını duyurdu.

Lavrov, Haniye ile görüştü, Gazze ambargosunun kaldırılmasını istedi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran temaslarının ardından geldiği Moskova'da Gazze Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail

John Kerry'den sinsi İran planı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İran ile yürütülen müzakerelerde şu anda yaptıklarının "saflıkla" ilgisi bulunmadığını söyledi.

İran ile nükleer müzakereler anlaşma ile sonuçlandı

İran ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve Almanya (P5+1) arasında uzun süredir devam eden nükleer pazarlıkta anlaşmaya varıldı.

Cenevre öncesi İran kırmızı çizgisini açıkladı

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçı, zenginleştirilmiş uranyumun ülke dışına çıkarılmasına izin vermeyeceğini ifade ederek Batılı ülkelerin ana taleplerinden birini reddetti.

Ruhani İsrail'in yeni yılını tebrik etti

İran'ın yeni seçilen Cumhurbaşkanı Ruhani, Twitter hesabından İsrail'in yeni yılını tebrik etti.