Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 22 Eylül 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Etiket sonuclari › filistin

MÜSİAD Ekibiyle Birlikte Mescidi Aksa'da

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu 1. Başkan Yardımcısı Cengiz Yılmaz,

İsrail: Savaş yakın hazırlıklı olmalıyız!

İsrail'in dün Gazze'nin çeşitli bölgelerine saldırılar düzenlemesinin ardından İsrailli iki bakan, Gazze Şeridi'ne yönelik yeni bir savaşın uzak olmadığı mesajını verdi.

Gazze'de 'Filistin kültürel mirası' etkinliği

Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde, Filistin kültürel mirasını konu alan bir etkinlik düzenlendi.

İsrailli emekli komutan Şamni: İşgalcilikte dünya şampiyonuyuz

İsrail ordusu eski komutanlarından Gadi Şamni, "Bizler işgalcilikte dünya şampiyonuyuz." dedi.

Radikal Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın çağrısı

İsrail'deki radikal Yahudi STK'lar, İbrani takvimine göre gelecek ay başlayacak birçok kutsal güne hazırlık yapmak üzere Mescid-i Aksa'ya kitlesel toplu baskın düzenleme çağrısında…

Filistin Devlet Başkanı Abbas: Bağımsız Filistin devleti kurulmalı

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "1967'de meydana gelen işgalin sonlandırılması ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulması gerekiyor." dedi.

120 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi

İsrail polisi korumasındaki yaklaşık 120 Yahudi yerleşimcinin Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği bildirildi.

Yunanistan, Filistin'i devlet olarak tanıma kararı aldı

Yunanistan Parlamentosu, Filistin'i devlet olarak tanıma kararı aldı.

İsrail askerleri Mescid-i Aksa'da Filistinlilere müdahale etti

Mescid-i Aksa'nın kapılarını Müslümanlara kapatan İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu 30 Filistinli yaralandı.

Filistinli gençler engel tanımıyor

Kudüs'e girmelerine izin verilmeyen Filistinli gençler, Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılmak için ayrım duvarını aşarken her türlü tehlikeyi göze alıyor.

İsrail'in kör ettiği Gazzelilere protez tesellisi

İsrail'in son saldırılarında gözlerini kaybeden 44 Gazzeliye protez göz takıldı.

Ramazan Ayı Yaklaşırken İsrail uçakları Gazze'yi vuruyor!

İsrail savaş uçaklarının Ramazan ayı yaklaşırken Gazze'ye roketlerle saldırdığı açıklandı...

İsrail işgaline karşı "Arap Eylem Planı" hazırlanacak

Arap Birliğinin Filistin konusuna ilişkin oluşturduğu Arap Bakanlar Komisyonu toplantısında, Filistin topraklarındaki İsrail işgalinin sona ermesi için "Arap Eylem Planı hazırlanması…

Filistin, İsrail'den vergi gelirlerini istiyor

Filistin Devlet Başkanı Abbas, "İsrail, vergi gelirlerinin transferini dondurmayı sürdürdüğü durumda Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne başvuracağız" dedi.

İsrail Filistin'de bir köyü yıkacak

İsrail'in Batı Şeria'nın El-Halil kentinde bir köyü yıkıp, sakinlerinin tehcir edilmesine karar verdiği bildirildi.

İsrail Medyasının Yalanı, "Batı Şeria'da IŞİD hücresi bulunduğu iddiaları asılsız çıktı"

Filistin Emniyet Sözcüsü Dumeyri, "Batı Şeria'da IŞİD hücresi bulunduğu iddiaları asılsızdır" dedi.

Filistin'e büyük Yahudi göçü geliyor

Danimarka'da 2 kişinin hayatını kaybettiği sinagog saldırısına değinen Netanyahu, 'Avrupa'dan büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz' dedi.

Refah Kapısı geçen yıl 240 gün kapalı kaldı

Mısır yönetiminin, İsrail ablukası altındaki Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı Refah'ı 2014 yılında 240 gün kapalı tuttuğu bildirildi.

Tekbir getiren Filistinli kadınlara gözaltı

İsrail polisi, Mescid-i Aksa avlusundaki Yahudi yerleşimcilere "tekbir getirerek" tepki gösteren 5 Filistinli kadını gözaltına aldı.

Filistin 20 uluslararası anlaşma için imza attı

Filistin Devlet Başkanı Abbas, aralarında Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin de bulunduğu 20 uluslararası anlaşmaya taraf olmak için imza attı.

Filistin tasarısı kabul edilmedi

İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarından çekilmesi ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını öngören BM Güvenlik Konseyi karar tasarısı kabul edilmedi.

Filistin tasarısı saat 24.00'te oylanacak

İsrail'in 1967 öncesi sınırlara çekilmesi ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını öngören BM Güvenlik Konseyi karar tasarısı bugün TSİ 24.00'te…

Avrupa'da Gündem Filistin

Ürdün, Arap ülkelerinin koordinasyonunda hazırlanan ve 2017 sonuna kadar Filistin topraklarındaki İsrail işgalinin sonlanmasını isteyen Filistin karar tasarısını BM Güvenlik Konseyi'ne…

Abbas'tan Sisi'ye tam destek

Mahmud Abbas, Mısır'ın Gazze'deki tünellere yönelik operasyonlarına destek verdi, "Mısır'a yönelik tehlikelere karşı alınacak her türlü önlemi desteklemeyi sürdüreceğiz"…

Abbas, İsrail'in öldürdüğü Bakan için 3 gün yas ilan etti

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, İsrail askerleri tarafından darp edilerek öldürülen İskân Bakanı Ziyad ebu Ayn için üç günlük yas ilan etti.

'Kafası kopmuş çocuklar gördüm'

Gazze'deki Filistinlilerin 'Kahraman Doktor' diye seslendiği Norveçli Doktor Mads Gilbert, "Herkes IŞİD'in kafa kesmesinden bahsediyor, ben Gazze'de kafası kopmuş çocuklar…

Belçika, Filistin'i tanımaya hazırlanıyor

Belçika, Filistin'i tanımaya hazırlanıyor. Federal Hükümeti oluşturan koalisyon partilerinin kendi aralarında anlaşmaya vardığı ve yakın zamanda teklifi Meclise taşıyacakları öğrenildi.

Filistin Avrupa'dan "sözde değil özde" destek istiyor

Filistin Meclis Başkanvekili Bahar, "Avrupa'dan sözde bir destek değil özde, siyasi, iktisadi ve mali destekleri istiyor ve bekliyoruz" dedi

İsrail germeye devam ediyor

İsrail, Mescid-i Aksa'da görev yapan Filistinli güvenlik güçlerinin işine son verilmesini sağlayacak yasa tasarısını gündeme aldı.

İsrail askerleri öldürmeye devam ediyor, 1 Filistinliyi öldürdü

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu, 1 Filistinlinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

İsrail köyleri "açık hapishaneye" dönüştürüyor

İsrail, Filistinlilerin yaşadığı Batı Şeria'daki Beyt İksa köyünü Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarıyla "açık hapishaneye" dönüştürdü.

İsrail 14 binden fazla konut ihalesi açtı

İsrail, yıl başından bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 14 binden fazla konut inşası için ihale ve onay ilanı yayınladı

İsrail askerleri 8 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerlerinin, Kudüs'ün Ebu Deys beldesinde gösteri yapan gençlere müdahalesi sonucu 8 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Mescid-i Aksa'ya saldırı Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı barbarca saldırı Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır. Çünkü Mescid-i Aksa hepimizin mescididir" dedi.

AB'ye "Filistin'i tanıma" baskısı artıyor

Filistin'in bağımsızlığının tanınmasına yönelik girişimlere İspanyol Meclisi'nin de katılmasıyla AB, İsrail politikasını gözden geçirmesi konusunda daha fazla baskı altında.

Yaşananları unutmaları uzun zaman alacak

İsrail'in saldırıları nedeniyle Gazze'deki çocukların ağır psikolojik sorunlar yaşadığı, bombardımanlar bitse dahi bunu atlatmalarının uzun süre alacağı belirtiliyor.

Sultanahmet'te Filistin Ve Gazze Dayanışma Sergisi Açıldı

Daha çok eğitimci aktivistlerden oluşan YA SEN SUSACAK MISIN PLATFORMU İsrail'in Filistin topraklarına ve Gazze'ye yaptığı saldırıları kınamak için Sultanahmet Meydanında turistleri…

1numara, Filistin için Müslüman oluyor

Dünyanın 1 numaralı raketi Novak Djokoviç, İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılarını protesto etmek ve Filistinlilere destek vermek amacıyla Müslüman olacağını açıkladı.

Filistin'de insalık dramı

İsrail saldırısında ölen Filistinli hamile kadının bebeği sezaryanla alındı.

Gazze'de öldü sandığı oğlunu canlı gören anne

Gazze'de yaşanan dramlara bir yenisi eklendi. Öldü sandığı oğlunu hastanede canlı gören anne gözyaşlarına boğuldu.

İsrail birlikleri ile Filistinli gruplar arasında çatışmalar başladı

Gazze'nin kuzeyindeki Bayt Lahya bölgesinde İsrail birlikleri ile Filistinli gruplar arasında çatışmaların başladığı bildirildi.

Filistinli genç yakılarak öldürülmüş

Kudüs'te İsrailli Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırıldıktan sonra ölü bulunan 17 yaşındaki Muhammed Hüseyin Ebu Hudayr'ın yakılarak öldürüldüğü belirlendi.

Filistin 101 yıl önce satın alınmak istenmiş

Osmanlı Arşivleri'nde yapılan araştırma, 1913'te ABD'li J. Jackson Smith'in, Filistin'i satın alma talebiyle Osmanlı Hariciye Nezareti'ne başvurduğunu ortaya koydu.

İsrail askerleri Filistinlilere ateş açtı

İsrail askerlerinin Gazze sınırında gösteri düzenleyen Filistinlilere açtığı ateşte, 2 kişi yaralandı.

Abbas, İsrail'i uyardı

Filistin Devlet Başkanı Abbas, "Doğu Kudüs, Filistin'in başkenti ilan edilmezse, İsrail ile barış görüşmeleri olmayacaktır' dedi.

Filistinli 30 çocuk işgal zindanlarında tutuluyor

İnsan hakları örgütleri, işgal güçlerinin Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerinde gözaltına aldığı Filistinli çocuk sayısında artış görüldüğünü bildirirken, Kalkiliya vilayetinden…

MGK'dan BM'ye çağrı

MGK bildirisinde, Suriye'deki kimyasal silah saldırısı ile Mısır'daki barışçıl gösterilere müdahaleler kınanarak BMGK ve uluslararası topluma harekete geçmesi için çağrıda bulunuldu.