Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 23 Nisan 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Etiket sonuclari › ahmet davutoğlu

Başbakan Davutoğlu: Çatışmaların durması için ortak perspektif geliştirmemiz önemli

Başbakan Davutoğlu, İran ile ilişkilerde farklı görüşler olsa da bölgedeki çatışmaların sona ermesi için ortak perspektif geliştirilmesinin büyük önem taşıdığını ifade etti.

'Türkiye Esed rejimi, DAEŞ ve YPG'yi tehdit olarak görmekte'

Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin ulusal güvenlik kaygılarını ABD Başkan Yardımcısı Biden'a açıkca ifade ettiğini belirterek, "Türkiye Esed rejimi, DAEŞ ve YPG'yi tehdit…

Davutoğlu: Bugün zafer günü ama bugün tevazu günüdür

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının belli olmasının ardından Konya'da evinin önünde toplanan…

Davutoğlu yeniden AK Parti Genel Başkanı

AK Parti Genel Başkanlığına Başbakan ve Konya Milletvekili Davutoğlu, geçerli oyların tamamını alarak, bin 353 oyla yeniden seçildi.

Ankara'da kritik zirve

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında,Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen 'Özel Güvenlik Toplantısı' başladı.

Liderlerin oy kullanacakları yerler belli oldu

Milletvekili Genel Seçiminde, Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Davutoğlu Konya'da, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli Ankara'da, Demirtaş İstanbul'da oy kullanacak.

Sonraki neslin bedel ödeyeceği hiçbir kararı almayacağız

Başbakan Davutoğlu, "Bizden sonraki neslin bedel ödeyeceği hiçbir kararı almayacağız. Mali ve sosyal güvenlik açıklarına yol açmayacağız" dedi.

'Kıdem tazminatıyla ilgili düzenlememiz yok'

Başbakan Davutoğlu, "Kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenlememiz şu anda yok. Kimseyi mağdur etmeden, işçilerimizin hukuklarını zedelemeden hep beraber ele alacağız" dedi.

'İki açıklama da yanlıştır'

Başbakan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in açıklamalarına ilişkin, "Her iki açıklama da yanlıştır. Disiplin işlemlerini…

Çözüm sürecinde samimiyseniz özür borcunuz var

Başbakan Davutoğlu, "HDP'ye sesleniyorum, eğer çözüm sürecinde samimiyseniz 6-7 Ekim olayları dolayısıyla bir kere bu millete bir özür borcunuz var" dedi.

ABD Başkan Yardımcısı Biden Türkiye'de

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi

Davutoğlu'nun konvoyunda kaza

Başbakan Davutoğlu'nu Bağdat'ta şehir merkezine getiren konvoyda meydana gelen kazada Başbakanlık ekibinde garson olarak görev yapan Candemir ile Iraklı araç sürücüsü yaralandı.

Ürdün Üniversitesindeki sıra arkadaşı Davutoğlu'nu anlattı

Karaman'da yaşayan Musa Demirci, Ürdün Üniversitesinde eğitim gördüğü sırada tanıştığı ve yaklaşık bir yıl aynı sırada oturduğu Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili anılarını…

Yeni anayasa yüzyılın bayramı olacak

Başbakan Davutoğlu, anayasa referandumu yapılırsa bunun seçim değil şenlik olacağını belirterek,''Toplumsal bir şenlik. Yani yüzyılın bayramı olacak" dedi.

Hepinizin yanımda durmanızı istiyorum

Başbakan Davutoğlu, "Bu grupta tecelli ve tecessüm etmiş kollektif iradenin,aklın temsilcisi ve sözcüsü olacağım. Bunu yaptığım sürece yanımda durmanızı istiyorum" dedi.

Başbakan Davutoğlu 62. hükümetin programını okudu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 62. Hükümet Programını TBMM Genel Kurulu'nda okudu.

Davutoğlu bin 245 delegenin imzasıyla aday

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, Konya Milletvekili ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bin 245 delegenin imzasıyla genel başkanlığa aday gösterildi.

Fitne tohumu ekmek isteyenler buna fırsat bulamayacak

AK Parti'nin yeni genel başkan adayı olan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Aramıza fitne tohumu etmek isteyenler buna fırsat bulamayacaktır" dedi.

Erdoğan'ın Davutoğlu'nu seçme nedeni

Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan, AK Parti Grubu'nda Davutoğlu'nun seçilmesindeki önemli bir etkenin Paralel Yapı olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Yeni Başbakanı Ahmet Davutoğlu

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve dolayısıyla başbakan adayının Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olduğunu açıkladı.

Alman bakanla bu akşam görüşeceğim

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, dinleme iddialarıyla ilgili Almanya Dışişleri Bakanı ile görüşeceğini belirterek, "İddialar gerçekse bize en tutarlı izahat verilmeli" dedi.

Yezidilere havadan yardım

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, önceki gün AFAD'ın hazırladığı çok büyük bir yardım paketinin Irak helikopterleriyle Yezidilerin bulunduğu Sincar dağlarına havadan atıldığını söyledi.

Türkiye'den Gazze'ye hava koridoru

Davutoğlu: Gazze'deki yaralıların nakli için Mısır ve İsrail ile görüşüyoruz

9 şehidin acısını yüreğimizde hissediyoruz

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan-Ermenistan sınırında çıkan çatışmada öldürülen 9 Azeri asker için taziyelerini bildirdi.

Türkiye ateşkes için kilit rol oynuyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının durdurulması ve ateşkes sağlanması için Katar Dışişleri Bakanı Halid Bin Muhammed El-Atiyye ve Hamas Siyasi…

Davutoğlu: İhsanoğlu haddini bilecek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, muhalefetin ve Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İsrail ile ilgili iddialarına sert cevap verdi.

Davutoğlu: İsrail'in kara harekatı başlatmış olmasını lanetliyoruz

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara operasyonuna ilişkin, "İsrail'in hava saldırılarıyla işlediği insanlık dışı cinayetlerin ardından…

Başkent'te Musul hareketliliği, Davutoğlu Türkiye'ye dönüyor

Musul'daki Türkiye Başkonsolosluğu'nun IŞİD militanları tarafından işgal edildiği ve konsolosluk çalışanlarının rehin alındığı yönündeki bilgiler, Çankaya Köşkü ve Hükümeti…

Türkiye'nin kudretini kimse test etmesin

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Vatandaşlarımıza herhangi bir şekilde halel geldiğinde bunun karşılıksız kalması mümkün değildir. Türkiye'nin kudretini kimse test etmeye kalkmamalıdır"…

Herkes Bosna Hersek'e destek vermeli

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, güvenliği, istikrarı ve toprak bütünlüğü konusunda tereddüt göstermeksizin herkesin Bosna Hersek'in arkasında durması gerektiğini söyledi.

Davutoğlu'ndan Bosna Hersek'e kritik ziyaret

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bir süredir sokak protestolarının sürdüğü Bosna Hersek'e önemli bir ziyarette bulunacak.

Suriye'deki durum insanlık trajedisidir

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Suriye'deki gelişmeler artık herhangi bir siyasi sorunun çok ötesine geçmiştir. Bir insanlık trajedisidir" dedi.

Bizi kriz sarmalına sokmak isteyenler gerçeği örtmeye çalışıyor

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Bizi kriz sarmalına sokmak isteyenler, bu gerçeği örtmeye çalışıyor" dedi.

Davutoğlu ile Zarif arasında Hizbullah tartışması

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hizbullah'ın Şii türbelerini korumak gerekçesiyle Suriye'ye girdiği açıklamasına tepki gösterdi.

Davutoğlu'ndan BM Güvenlik Konseyi'ne çağrı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, II. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük insani trajedinin Suriye'de yaşandığını belirterek BM Güvenlik Konseyi'nin acilen bağlayıcı karar…

Esed'in meşruiyeti kalmadı

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Artık Esed'in Suriye'yi hem ahlaki olarak yönetme meşruiyeti kalmamıştır hem de fiilen, siyasi olarak da yönetme kudreti kalmamıştır" dedi.

Suriye'de sözün bittiğini bir kez daha gördük

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ''Suriye'de sözün bittiğini bugün bir kez daha gördük. 21. yüzyılın en büyük katliamına daha fazla sessiz kalınamaz'' dedi.

Algı operasyonu yapanlar küresel vizyondan rahatsız

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Bugün Türkiye ile ilgili algı operasyonu yapmaya çalışanlar, aslında Türkiye'nin ortaya koyduğu küresel vizyondan rahatsız olanlardır" dedi.

Cenevre'de insanlığın vicdanına seslenmeye devam edeceğiz

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Cenevre-2 Konferansı'nın başarılı olması için ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini belirterek "Herkes kulağını tıkasa da biz her toplantıda…

Güç milletten kaynaklanmışsa meşrudur

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Eğer bir güç milletin denetiminde ve milletten kaynaklanmışsa meşrudur" dedi.

Davutoğlu, Kimyasal Silahları Yasaklama Örgütü başkanı ile görüştü

Suriye'deki kimyasal katliamın ardından temaslarını yoğunlaştıran Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Genel Direktörü Ahmet Üzümcü ile bir…