Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 19 Nisan 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Erdoğan: Tüm tesislerimiz Trabzon'a Trabzonlular'a ülkemize hayırlı olsun

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor'un Akyazı'da yapılacak yeni stadının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Tüm tesislerimiz Trabzon'a Trabzonlular'a ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor'un Akyazı'da yapılacak yeni stadının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Tüm tesislerimiz Trabzon'a Trabzonlular'a ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Tesislerin temel atma töreninde tezahüratlar arasında konuşan Erdoğan, "Tüm tesislerimiz Trabzon'a Trabzonlular'a ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Akyazı'daki diyorum çünkü bir kamuoyu araştırması sonucu stadın adını verelim istiyorum. Stadyumun siz adını nasıl koyacaksanız ona göre belirleriz." dedi.

İçinde stadyumu, antrenman tesisler, oteli olan bir tesis olduğunu da belirten Başbakan Erdoğan, "Bu stat bizim Trabzon'a sözümüzdür. Tüm zorluklara rağmen sözümüzün arkasında durduk. Temelini atıyoruz, inşallah iki yıl sonra da açılışını yapacağız. 230 milyon liralık bir bedelle yapacağız." diye konuştu.

"TRABZON DÜNYADA MÜSTESNA BİR YERE SAHİP OLACAK"

Başbakan Erdoğan, bu stadın maçlarda doldurulması lazım derken, "Artık burası Trabzon Büyükşehir. Buranın dolması lazım. Trabzonlular'ın spora, futbola aşkını biliyoruz. Onun için dünya Üniversiteler arası oyunları burada düzenledik. 500 milyon euroluk yatırım yaptık. Trabzon'un sporda bir atılım yapması lazım." ifadelerini kullanarak, şöyle konuştu:

"Şu anda UEFA şehirleri arasında Trabzon dünyada müstesna bir yere sahip olacak. Bu tesiste engelli soyunma odalarından, revire kadar her türlü ünite mevcut. Ayrıca stat alanında 7 çim futbol sahası, 4 tenis kortu, voleybol sahası, kapalı ve açık otoparklar yer alıyor. Onun için yer bulmak çok zordu ve biz Akyazı'da denizi doldurarak o alanı oluşturduk. Stat için doldurduğumuz alanın büyüklüğü 795 bin metrekare. 155 bin metrekare bir inşaat alanına sahip tesisleri burada inşa ediyoruz. Trabzon'a verdiğimiz sözü tutma konusunda hiçbir engeli tanımıyoruz."

"BÖYLE BİR TESİS İLK KEZ TRABZON'DA OLACAK"

Trabzon'a kazandırmak için temelini attıkları tesislerin önemine de değinen Başbakan Erdoğan, "Bu stat tamamlanınca takımlarımız bu statta maç yapma imkanına kavuşacaklar. Bugüne kadar Trabzon'a yaptığımız yatırım 5 katrilyon lira. Trabzon'a yakışan neyse onu yapıyoruz. İnşallah iki yıl sonra bu statta sizlerle birlikte Trabzonumuz'un maçlarını seyredeceğiz." diyerek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Trabzon için futbolun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Sizin hissiyatınızı çok yakından biliyorum. Trabzonspor'un nerelerden geçtiğini ve bugünlere ulaştığını çok iyi biliyoruz. Trabzon'un şampiyonluklarını gördük. Kendi çabalarına sessiz kalamazdık. Ve şimdi Trabzon, hem Trabzonspor ile hem 1461 Trabzon ile futbolda başarı üstüne başarı yakalıyor. Onun için tebrik ediyorum. Şu ana kadar Türkiye'nin hiçbir kulübünün kuramadığı bir tesisi burada kuruyoruz. Böyle bir tesise ilk defa Trabzon sahip olacak."
Etiketler: trabzonspor
2013-11-24 14:19:58
  • Ziyaret: 10639
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0